- Org.nr.
- 975 795 896
- Telefon
- 53 75 66 10
- Adresse
- Strondavegen 851, 5590 Etne
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat1 819 73418,5 % margin
Årsresultat1 471 31515,0 % margin
Egenkapital7 658 53982,7 % av eiendelene
Ansatte9i Aa‑registeret
Rafdal Transport AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 795 896
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 15.09.1995
- Registrert
- 09.10.1995
- Adresse
- Strondavegen 851, 5590 Etne
- Telefon
- 53 75 66 10
- Postadresse
- Postboks 100
- Kommune
- Etne
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rafdal Transport AS976 328 582 · ETNE9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Transportvirksomhet, landtransport med vogntog, lastebil og lignende samt annen virksomhet forbundet med denne aktivitet, herunder deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 6 538 447 | 6 200 503 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 160 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 829 400 | 7 877 614 | 6 698 447 | 6 200 503 | 5 354 229 |
| Varekostnad | - | 43 040 | 13 978 | 39 414 | 18 370 |
| Lønnskostnad | - | 1 902 948 | 1 715 878 | 1 404 623 | 1 273 618 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 552 451 | 782 549 | 637 910 | 644 892 |
| Annen driftskostnad | - | 3 759 394 | 3 648 862 | 3 453 770 | 3 336 983 |
| Sum driftskostnader | 8 009 666 | 6 257 834 | 6 161 267 | 5 535 717 | 5 273 863 |
| Driftsresultat | 1 819 734 | 1 619 781 | 537 180 | 664 786 | 80 366 |
| Annen renteinntekt | - | - | 30 252 | 16 470 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 199 019 | - |
| Sum finansinntekter | 85 016 | 78 237 | 30 252 | 215 489 | 47 786 |
| Annen rentekostnad | - | - | 16 717 | 19 363 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 244 929 | - |
| Sum finanskostnader | 11 774 | 10 675 | 16 717 | 264 292 | 55 054 |
| Netto finans | 73 242 | 67 562 | 13 535 | −48 803 | −7 268 |
| Resultat før skatt | 1 892 976 | 1 687 343 | 550 715 | 615 983 | 73 098 |
| Skattekostnad på resultat | - | 376 364 | 121 982 | 136 054 | 16 994 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 428 733 | 479 929 | - |
| Årsresultat | 1 471 315 | 1 310 979 | 428 733 | 479 929 | 56 104 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 428 733 | 479 929 | - |
| Totalresultat | - | - | 428 733 | 479 929 | - |
| Konsernbidrag | - | - | - | 560 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 428 733 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 428 733 | 479 929 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 599 812 | 620 695 | - |
| Maskiner og transportmidler | - | - | 2 268 997 | 1 539 466 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | - | - | 221 906 | 248 103 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 3 090 715 | 2 408 264 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 175 287 | 256 188 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 175 287 | 256 188 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 165 769 | 2 632 650 | 3 266 002 | 2 664 452 | 3 383 263 |
| Kundefordringer | - | - | 822 419 | 871 375 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 579 349 | 642 710 | - |
| Sum fordringer | - | - | 1 401 768 | 1 514 085 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 391 036 | 1 828 525 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 391 036 | 1 828 525 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 089 318 | 4 840 190 | 2 792 803 | 3 342 610 | 2 588 073 |
| Sum eiendeler | 9 255 087 | 7 472 839 | 6 058 805 | 6 007 061 | 5 971 336 |
| aksjer å kr 333 ) | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 4 926 245 | 4 497 513 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 558 539 | 6 087 224 | 4 926 245 | 4 497 513 | 4 577 584 |
| Sum egenkapital | 7 658 539 | 6 187 224 | 5 026 245 | 4 597 513 | 4 677 584 |
| Utsatt skatt | - | - | 75 652 | 97 097 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 75 652 | 97 097 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 176 591 | 69 668 | 75 652 | 97 097 | 683 251 |
| Leverandørgjeld | - | - | 255 323 | 261 752 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 143 427 | 181 343 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 198 071 | 270 695 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 360 087 | 598 662 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 419 957 | 1 215 947 | 956 908 | 1 312 452 | 610 502 |
| Sum gjeld | 1 596 548 | 1 285 615 | 1 032 560 | 1 409 549 | 1 293 753 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 6 058 805 | 6 007 061 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,88▼ | 3,98 | 2,92 | 2,55 | 4,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,21 | 0,21 | 0,21 | 0,31 | 0,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,8 %▼ | 25,1 % | 9,4 % | 14,7 % | 2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,5 %▼ | 20,6 % | 8,0 % | 10,7 % | 1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,0 %▼ | 16,6 % | 6,4 % | 7,7 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,7 % | 82,8 % | 83,0 % | 76,5 % | 78,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 092 156
- Resultat per ansatt, kroner
- 202 193
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rafdal Transport AS18,5 %
9,8 mill. 9 ansatte 2025
0 %5101520
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 112 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 295 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 163 ansatte 2025
Rafdal Transport AS18,5 % 9,8 mill.9 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Jarle Rafdal | 1967 |
| Styrets leder | Tom Stian Rafdal | 1976 |
| Styremedlem | Svein Jarle Rafdal | 1967 |
| Styremedlem | Ørjan Heggebø | 1991 |
| Styremedlem | Sigve Kåre Rafdal | 1942 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | KONTI AS998 248 825 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN JARLE RAFDAL65,0 %f. 1967 · Etne · 195 ordinære aksjer
- TOM STIAN RAFDAL25,0 %f. 1976 · Etne · 75 ordinære aksjer
- ØRJAN HEGGEBØ10,0 %f. 1991 · Etne · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.