- Org.nr.
- 920 043 097
- Adresse
- Industrigata 1, 2380 Brumunddal
Driftsresultat−224 514ikke oppgitt
Årsresultat−610 840ikke oppgitt
Egenkapital6 012 03452,8 % av eiendelene
Rahøyen Holding AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 043 097
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 06.10.2017
- Registrert
- 11.12.2017
- Adresse
- Industrigata 1, 2380 Brumunddal
- Kommune
- Ringsaker
- Aksjekapital
- 575 577
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å eie aksjer og andre verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 224 514 | - | - | 7 897 | - |
| Sum driftskostnader | 224 514 | 27 938 | 11 343 | 7 897 | - |
| Driftsresultat | −224 514 | −27 938 | −11 343 | −7 897 | - |
| Annen renteinntekt | 1 | - | - | 27 | - |
| Annen finansinntekt | 3 241 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 242 | 501 070 | 17 | 27 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 50 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 339 568 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 389 568 | 88 974 | 38 712 | - | - |
| Netto finans | −386 326 | 412 096 | −38 695 | 27 | - |
| Resultat før skatt | - | 384 158 | −50 038 | −7 870 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −7 870 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −610 840 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −610 840 | 384 158 | −50 038 | −7 870 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −610 840 | - | - | −7 870 | - |
| Totalresultat | −610 840 | - | - | −7 870 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −7 870 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −610 840 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −610 840 | - | - | −7 870 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 10 834 619 | - | - | 6 203 485 | 5 353 485 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 500 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 844 119 | - | - | 6 203 485 | 5 353 485 |
| Sum anleggsmidler | 10 844 119 | 10 834 619 | 7 053 485 | 6 203 485 | 5 353 485 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 617 |
| Konsernfordringer | 473 028 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 473 028 | - | - | - | 617 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 80 002 | - | - | 988 | 3 068 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 80 002 | - | - | 988 | 3 068 |
| Sum omløpsmidler | 553 030 | 503 719 | 81 170 | 988 | 3 685 |
| Sum eiendeler | 11 397 148 | 11 338 337 | 7 134 655 | 6 204 473 | 5 357 170 |
| Aksjekapital | 575 577 | - | - | 510 592 | 510 592 |
| Annen innskutt egenkapital | 4 870 743 | - | - | 4 870 743 | 4 870 743 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 446 320 | 5 446 320 | 5 446 320 | 5 381 335 | 5 381 335 |
| Udekket tap | - | - | - | 42 682 | 71 475 |
| Annen egenkapital | 565 715 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 565 714 | 291 439 | −92 719 | −42 682 | −71 475 |
| Sum egenkapital | 6 012 034 | 5 737 759 | 5 353 601 | 5 338 653 | 5 309 860 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 275 074 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 867 328 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 142 402 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 5 142 402 | 1 487 500 | 850 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 15 015 | - | - | - | 30 625 |
| Kortsiktig konserngjeld | 27 000 | - | - | 12 820 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 200 697 | - | - | 853 000 | 16 685 |
| Sum kortsiktig gjeld | 242 712 | 4 113 079 | 931 054 | 865 820 | 47 310 |
| Sum gjeld | 5 385 114 | 5 600 579 | 1 781 054 | 865 820 | 47 310 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 397 148 | - | - | 6 204 473 | 5 357 170 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,28▲ | 0,12 | 0,09 | 0,00 | 0,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,90▼ | 0,98 | 0,33 | 0,16 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,9 %▼ | 5,1 % | −0,2 % | −0,1 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,8 %▲ | 50,6 % | 75,0 % | 86,0 % | 99,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rolf Arne Høyen | 1964 |
| Revisor | REVISJONSFORUM AS913 801 415 | - |
| Regnskapsfører | BRUMUNDDAL REGNSKAP AS979 881 401 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROLF ARNE HØYEN100,0 %f. 1964 · Brumunddal · 18 567 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HØYEN EIENDOM AS100,0 %917 860 599 · 30 000 ordinære aksjer
- Øverbakkvegen Eiendom AS25,0 %919 739 622 · 7 500 ordinære aksjer
- BYPORTEN SØR AS6,67 %918 744 495 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.