- Org.nr.
- 943 112 517
- Telefon
- 90 06 62 00
- Adresse
- Brøttemsvegen 501, 7549 Tanem
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat2 340 3895,7 % margin
EBITDA3 403 723før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 253 3865,5 % margin
Egenkapital13 563 53458,9 % av eiendelene
RAMLO TRANSPORT AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 943 112 517
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 27.02.1987
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Brøttemsvegen 501, 7549 Tanem
- Telefon
- 90 06 62 00
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 709 650
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RAMLO TRANSPORT AS974 080 222 · TRONDHEIM18 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvinning, bearbeidelse og salg av grus, sand m.v. og transportvirksomhet, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Ramlos Transport AS19.02.1995 til 05.04.2005
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 40 463 306 | 40 130 061 | 37 901 683 | 36 250 963 | 27 724 863 |
| Annen driftsinntekt | 283 813 | 1 394 405 | 1 121 791 | 1 300 530 | 725 097 |
| Sum driftsinntekter | 40 747 119 | 41 524 466 | 39 023 474 | 37 551 492 | 28 449 960 |
| Varekostnad | 12 844 782 | 13 653 585 | 13 740 092 | 12 340 406 | 9 089 292 |
| Lønnskostnad | - | - | 8 998 659 | 8 740 160 | 7 468 912 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 695 980 |
| Lønnskostnad Il, | 9 801 091 | 9 424 353 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 063 334 | 1 224 440 | 1 380 815 | 1 268 146 | - |
| Annen driftskostnad | 14 697 522 | 14 437 270 | 14 537 304 | 14 479 061 | 11 611 660 |
| Sum driftskostnader | 38 406 730 | 38 739 647 | 38 656 870 | 36 827 773 | 28 865 843 |
| Driftsresultat | 2 340 389 | 2 784 818 | 366 605 | 723 719 | −415 883 |
| Annen renteinntekt | 151 490 | 92 841 | 8 645 | 4 759 | 5 802 |
| Annen finansinntekt | 400 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 551 490 | 92 841 | 8 645 | 4 759 | 5 802 |
| Nedskr. av finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 2 850 000 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 1 000 000 | - | - |
| Annen rentekostnad | 97 464 | 109 531 | 127 379 | 140 173 | 126 587 |
| Sum finanskostnader | 97 464 | 109 531 | 1 127 379 | 140 173 | 2 976 587 |
| Netto finans | 454 026 | −16 690 | −1 118 734 | −135 415 | −2 970 784 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −3 386 667 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −113 651 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −3 273 016 |
| Resultat før skattekostnad | 2 794 416 | 2 768 128 | −752 129 | 588 304 | - |
| Skattekostnad | 541 030 | 613 059 | 56 664 | 131 892 | - |
| Årsresultat | 2 253 386 | 2 155 070 | −808 793 | 456 412 | −3 273 016 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −3 273 016 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −3 273 016 |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 753 386 | 2 155 070 | −808 793 | 456 412 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −808 793 | 456 412 | −3 273 016 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 710 473 | 2 710 473 | 2 710 473 | 2 719 363 | 2 822 119 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 2 217 800 |
| Maskiner og anlegg | 135 131 | 113 014 | 280 303 | 606 016 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 3 460 958 | 1 828 093 | 2 991 479 | 3 494 940 | - |
| Sum varige driftsmidler | 6 306 562 | 4 651 580 | 5 982 254 | 6 820 319 | 5 039 919 |
| Investering i datterselskap | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 2 610 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 2 500 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 160 470 | 160 470 | 160 470 | 160 470 | 160 470 |
| Obligasjoner | 12 139 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 1 010 612 | 1 409 012 | 1 161 802 | 1 035 945 | 893 073 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 793 221 | 3 179 482 | 2 932 272 | 3 806 415 | 3 663 543 |
| Sum anleggsmidler | 9 099 784 | 7 831 062 | 8 914 526 | 10 626 734 | 8 703 462 |
| Kundefordringer | 4 417 659 | 3 577 282 | 4 410 209 | 3 940 252 | 4 010 804 |
| Andre kortsiktige fordringer | 746 843 | 390 120 | 494 570 | 459 934 | 421 273 |
| Konsernfordringer | 166 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 5 164 668 | 3 967 402 | 4 904 779 | 4 400 186 | 4 432 077 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 4 565 097 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 772 087 | 8 849 561 | 4 553 286 | 4 132 756 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 772 087 | 8 849 561 | 4 553 286 | 4 132 756 | 4 565 097 |
| Sum omløpsmidler | 13 936 755 | 12 816 963 | 9 458 066 | 8 532 942 | 8 997 174 |
| Sum eiendeler | 23 036 538 | 20 648 025 | 18 372 592 | 19 159 676 | 17 700 636 |
| Aksjekapital | 709 650 | 709 650 | 709 650 | 709 650 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 709 650 | 709 650 | 709 650 | 709 650 | 709 650 |
| Annen egenkapital | 12 853 884 | 12 100 499 | 9 945 429 | 10 754 222 | 10 297 809 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 853 884 | - | 9 945 429 | 10 754 222 | 10 297 809 |
| Sum egenkapital | 13 563 534 | 12 810 149 | 10 655 079 | 11 463 872 | 11 007 459 |
| Utsatt skatt | 483 881 | 628 486 | 676 444 | 688 957 | 557 065 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 483 881 | 628 486 | 676 444 | 688 957 | 557 065 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 627 465 | 981 680 | 1 622 199 | 1 893 440 | 2 158 637 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 627 465 | 981 680 | 1 622 199 | - | 2 158 637 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 298 643 | 2 582 397 | 2 715 702 |
| Leverandørgjeld | 3 603 731 | 3 423 897 | 3 259 063 | 3 154 389 | 2 307 389 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 942 589 |
| Betalbar skatt | 685 635 | 661 016 | 69 177 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 298 387 | 1 163 285 | 1 324 220 | 1 256 846 | - |
| Utbytte | 1 500 000 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 273 904 | 979 511 | 766 411 | - | 727 497 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 361 657 | 6 227 709 | 5 418 871 | 5 113 407 | 3 977 475 |
| Sum gjeld | 9 473 004 | 7 837 876 | 7 717 513 | 7 695 804 | 6 693 177 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 036 538 | - | 18 372 592 | - | 17 700 636 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 709 650 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,67▼ | 2,06 | 1,75 | 1,67 | 2,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,70▲ | 0,61 | 0,72 | 0,67 | 0,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,2 %▼ | 14,7 % | 2,0 % | 4,0 % | −2,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▼ | 6,7 % | 0,9 % | 1,9 % | −1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,5 %▲ | 5,2 % | −2,1 % | 1,2 % | −11,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,9 %▼ | 62,0 % | 58,0 % | 59,8 % | 62,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 263 729
- Resultat per ansatt, kroner
- 130 022
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RAMLO TRANSPORT AS5,7 %
40,7 mill. 18 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 112 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 295 ansatte 2025
RAMLO TRANSPORT AS5,7 % 40,7 mill.18 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 163 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roar Ramlo | 1971 |
| Styrets leder | Stein Kåre Ramlo | 1966 |
| Styremedlem | Roar Ramlo | 1971 |
| Styremedlem | Per Arne Ramlo | 1963 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
| Regnskapsfører | EVER TRONDHEIM AS994 056 689 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN KÅRE RAMLO49,4 %f. 1966 · Tanem · 845 ordinære aksjer
- ROAR RAMLO49,4 %f. 1971 · Tanem · 845 ordinære aksjer
- PER ARNE RAMLO1,05 %f. 1963 · Melhus · 18 ordinære aksjer
- ANNA MARIE RAMLO0,12 %f. 1938 · Tanem · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RAMLO AS100,0 %990 867 798 · 100 ordinære aksjer
- Anleggsgrus AS50,0 %945 240 237 · 10 ordinære aksjer
- 989 558 196 · 1 197 255 ordinære aksjer
- 912 169 596 · 239 451 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.