- Org.nr.
- 932 872 978
- Adresse
- Børehaugen 1A, 4006 Stavanger
Driftsresultat−168 731−14,7 % margin
EBITDA−144 531før av- og nedskrivninger
Årsresultat−133 303−11,6 % margin
Egenkapital65 49032,2 % av eiendelene
Rastløs AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 872 978
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2024
- Registrert
- 23.01.2024
- Adresse
- Børehaugen 1A, 4006 Stavanger
- Postadresse
- Brønngata 19
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Stavanger (169)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rastløs AS932 913 623 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Filmproduksjon og reklametjenester. Selskapets kan gjøre investeringer i andre selskaper av enhver art.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 151 440 | 1 046 201 |
| Sum driftsinntekter | 1 151 440 | 1 046 201 |
| Varekostnad | 210 837 | 136 739 |
| Lønnskostnad | 623 347 | 365 590 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 24 200 | 3 000 |
| Annen driftskostnad | 461 787 | 324 470 |
| Sum driftskostnader | 1 320 171 | 829 800 |
| Driftsresultat | −168 731 | 216 401 |
| Annen rentekostnad | 477 | - |
| Annen finanskostnad | 82 | - |
| Sum finanskostnader | 559 | - |
| Netto finans | −559 | - |
| Resultat før skatt | −169 290 | 216 401 |
| Skattekostnad på resultat | −35 987 | 47 608 |
| Årsresultat | −133 303 | 168 793 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −133 303 | 168 793 |
| Totalresultat | −133 303 | 168 793 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 168 793 |
| Overført fra annen egenkapital | −133 303 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −133 303 | 168 793 |
| Utsatt skattefordel | 35 063 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 35 063 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 65 080 | 33 000 |
| Sum varige driftsmidler | 65 080 | 33 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 4 388 | 1 964 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 388 | 1 964 |
| Sum anleggsmidler | 104 531 | 34 964 |
| Kundefordringer | 7 453 | 80 805 |
| Andre kortsiktige fordringer | 29 716 | 38 261 |
| Sum fordringer | 37 168 | 119 066 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 61 644 | 241 874 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 61 644 | 241 874 |
| Sum omløpsmidler | 98 812 | 360 941 |
| Sum eiendeler | 203 343 | 395 905 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 35 490 | 168 793 |
| Sum opptjent egenkapital | 35 490 | 168 793 |
| Sum egenkapital | 65 490 | 198 793 |
| Utsatt skatt | - | 924 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 924 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 924 |
| Leverandørgjeld | 12 211 | 36 505 |
| Betalbar skatt | - | 46 684 |
| Skyldig offentlige avgifter | 56 092 | 74 541 |
| Annen kortsiktig gjeld | 69 549 | 38 457 |
| Sum kortsiktig gjeld | 137 852 | 196 187 |
| Sum gjeld | 137 852 | 197 111 |
| Sum egenkapital og gjeld | 203 343 | 395 905 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,72▼ | 1,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,10▲ | 0,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −56,3 %▼ | 54,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,7 %▼ | 20,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,6 %▼ | 16,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,2 %▼ | 50,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rastløs AS−14,7 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−15 %−10−505
Rastløs AS−14,7 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
−15 %−10−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Denesh Andres Gerbasi | 1993 |
| Styrets leder | Denesh Andres Gerbasi | 1993 |
| Regnskapsfører | PRE SOLUTIONS AS829 002 132 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Denesh Andres Gerbasi90,0 %f. 1993 · Stavanger · 27 000 ordinære aksjer
- TRINE LISE GJELSTAD10,0 %f. 1995 · København Nv · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.