- Org.nr.
- 926 924 478
- Adresse
- Rokneshøgda 50, 7609 Levanger
- Hovedeier
- FREB HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat184 26814,8 % margin
EBITDA263 980før av- og nedskrivninger
Årsresultat134 77310,8 % margin
Egenkapital235 09432,4 % av eiendelene
Ravnfilm AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 924 478
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 12.03.2021
- Registrert
- 09.04.2021
- Adresse
- Rokneshøgda 50, 7609 Levanger
- Kommune
- Levanger
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Levanger (30)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ravnfilm AS912 297 543 · LEVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av film og foto innen reklame, fjernsyn og markedsføring.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 246 183 | 1 199 156 | 1 927 762 | - | 1 713 043 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 21 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 246 183 | 1 199 156 | 1 927 762 | 1 201 439 | 1 734 043 |
| Varekostnad | 41 851 | 81 386 | 510 255 | 176 007 | 129 291 |
| Lønnskostnad | 530 124 | 591 262 | 524 843 | 635 938 | 429 031 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 79 712 | 109 994 | 91 198 | 35 149 | 3 065 |
| Annen driftskostnad | 410 229 | 452 279 | 517 946 | 276 403 | 143 542 |
| Sum driftskostnader | 1 061 915 | 1 234 921 | 1 644 240 | 1 123 497 | 704 930 |
| Driftsresultat | 184 268 | −35 764 | 283 521 | 77 942 | 1 029 113 |
| Annen renteinntekt | 1 094 | - | - | - | 1 |
| Annen finansinntekt | 7 | 11 767 | - | - | 245 |
| Sum finansinntekter | 1 101 | 11 767 | 238 | 352 | 246 |
| Annen rentekostnad | 299 | 1 269 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | - | 25 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 299 | 1 294 | - | 888 | - |
| Netto finans | 802 | 10 473 | 238 | −536 | 246 |
| Resultat før skatt | - | - | 283 759 | 77 406 | 1 029 359 |
| Resultat før skattekostnad 185 O71 | - | −25 291 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 50 298 | 5 165 | 63 469 | 17 145 | 225 233 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 804 126 |
| Årsresultat | 134 773 | −30 456 | 220 290 | 60 261 | 804 126 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 134 773 | −30 457 | - | - | 804 126 |
| Totalresultat | 134 773 | −30 457 | - | - | 804 126 |
| Ordinært utbytte | - | 100 000 | - | - | 500 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 178 330 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −43 557 | −130 456 | - | - | 304 126 |
| Sum overføringer og disponeringer | 134 773 | −30 456 | - | - | 804 126 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 36 275 | 99 771 | - | - | 15 327 |
| Sum varige driftsmidler | 36 275 | - | - | - | 15 327 |
| Sum anleggsmidler | 36 275 | 99 771 | 209 765 | 135 883 | 15 327 |
| Kundefordringer | 243 000 | 409 500 | - | - | 176 040 |
| Konsernfordringer | 65 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 308 000 | 439 500 | - | - | 176 040 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 381 330 | 58 070 | - | - | 1 147 681 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 381 330 | 58 070 | - | - | 1 147 681 |
| Sum omløpsmidler | 689 330 | 497 570 | 771 832 | 490 913 | 1 323 721 |
| Sum eiendeler | 725 604 | 597 341 | 981 597 | 626 796 | 1 339 047 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 210 664 | 254 222 | - | - | 304 126 |
| Sum opptjent egenkapital | 210 664 | 254 222 | 384 678 | 364 387 | 304 126 |
| Sum egenkapital | 235 094 | 278 652 | 409 108 | 388 817 | 328 556 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 539 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 539 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 553 | 3 933 | 539 |
| Leverandørgjeld | 14 190 | −528 | - | - | 5 920 |
| Betalbar skatt | - | 7 718 | - | - | 224 694 |
| Skyldig offentlige avgifter | 99 118 | 111 194 | - | - | 258 698 |
| Utbytte | - | 100 000 | - | - | 500 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 228 628 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 148 574 | 100 306 | - | - | 20 640 |
| Sum kortsiktig gjeld | 490 510 | 318 690 | 569 936 | 234 045 | 1 009 952 |
| Sum gjeld | 490 510 | 318 690 | 572 489 | 237 978 | 1 010 491 |
| Sum egenkapital og gjeld | 725 604 | 597 341 | - | - | 1 339 047 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,41▼ | 1,56 | 1,35 | 2,10 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,09▲ | 1,14 | 1,40 | 0,61 | 3,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,0 %▲ | −3,0 % | 35,3 % | 8,0 % | 76,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,8 %▲ | −3,0 % | 14,7 % | 6,5 % | 59,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,8 %▲ | −2,5 % | 11,4 % | 5,0 % | 46,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,4 %▼ | 46,6 % | 41,7 % | 62,0 % | 24,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ravnfilm AS14,8 %
1,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−5 %051015
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.95 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.131 ansatte 2025
Ravnfilm AS14,8 % 1,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fredrik Bye | 1990 |
| Styrets leder | Fredrik Bye | 1990 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER ØSTLANDET AS967 661 643 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FREB HOLDING AS100,0 %Levanger · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FREB HOLDING AS
- KVILSTADVEGEN 8O-P AS100,0 %
- FREB EIENDOM AS100,0 %
- Ravnfilm AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.