- Org.nr.
- 993 386 073
- Telefon
- 918 34 544
- Adresse
- Borgenveien 493, 1927 Rånåsfoss
Driftsresultat542 23361,5 % margin
Årsresultat86 394 543
Egenkapital117 853 49596,3 % av eiendelene
RFA HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 386 073
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 03.09.2008
- Registrert
- 03.12.2008
- Adresse
- Borgenveien 493, 1927 Rånåsfoss
- Telefon
- 918 34 544
- Kommune
- Nes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nes (216)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RFA HOLDING AS926 259 008 · NES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte kapital samt aksjer og andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 881 338 | 589 254 | 450 170 | 309 254 | 234 142 |
| Sum driftsinntekter | 881 338 | 589 254 | 450 170 | 309 254 | 234 142 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 339 105 | 288 287 | 344 293 | 524 178 | 175 397 |
| Sum driftskostnader | 339 105 | 288 287 | 344 293 | 524 178 | 175 397 |
| Driftsresultat | 542 233 | 300 968 | 105 877 | −214 925 | 58 745 |
| Inntekt på investering i datter-/tilknyttet selskap | - | - | - | - | 4 500 000 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 12 000 000 | 0 | - |
| Annen renteinntekt | 333 416 | 103 392 | 35 206 | 17 974 | 11 153 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter | - | - | - | - | 63 310 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 85 047 | 60 354 | - |
| Annen finansinntekt | 84 657 940 | 6 831 117 | - | - | - |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 1 624 870 | 5 743 662 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 86 616 226 | 12 678 171 | 12 120 253 | 78 328 | 4 574 463 |
| Annen rentekostnad | 318 672 | 442 713 | 450 164 | 196 914 | 101 366 |
| Annen finanskostnad | 335 232 | 222 883 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 653 904 | 665 596 | 450 164 | 196 914 | 101 366 |
| Netto finans | 85 962 322 | 12 012 575 | 11 670 089 | −118 586 | 4 473 096 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 4 531 841 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 22 777 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 4 509 065 |
| Resultat før skattekostnad | 86 504 555 | 12 313 543 | 11 775 966 | −333 510 | - |
| Skattekostnad | 110 012 | 80 493 | 11 148 | −86 658 | - |
| Årsresultat | 86 394 543 | 12 233 050 | 11 764 818 | −246 852 | 4 509 064 |
| Tilleggsutbytte | 5 000 000 | 1 350 000 | 1 065 000 | 0 | 4 000 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 10 699 818 | −246 852 | 509 064 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 81 394 543 | 10 883 050 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 86 394 543 | 12 233 050 | 11 764 818 | −246 852 | 4 509 064 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 787 066 | 14 021 538 | 14 021 538 | 14 021 538 | 9 648 648 |
| Sum varige driftsmidler | 11 787 066 | 14 021 538 | 14 021 538 | 14 021 538 | 9 648 648 |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 440 485 | 4 185 791 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 40 614 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 3 083 641 | 552 573 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 47 054 485 | 6 585 791 | 5 483 641 | 2 952 573 | 2 934 753 |
| Sum anleggsmidler | 58 841 551 | 20 607 329 | 19 580 689 | 17 060 769 | 12 583 401 |
| Kundefordringer | 52 659 | 37 413 | - | - | - |
| Andre fordringer | 26 070 | 23 170 | - | - | 534 753 |
| Sum fordringer | 78 729 | 60 584 | 0 | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 60 549 761 | 18 086 800 | 9 589 266 | 7 100 000 | 7 100 000 |
| Sum investeringer | 60 549 761 | 18 086 800 | 9 589 266 | 7 100 000 | 7 100 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 943 661 | 3 981 784 | 2 917 165 | 185 200 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 943 661 | 3 981 784 | 2 917 165 | 185 200 | 434 919 |
| Sum omløpsmidler | 63 572 151 | 22 129 167 | 12 506 432 | 7 285 200 | 7 534 919 |
| Sum eiendeler | 122 413 702 | 42 736 496 | 32 087 121 | 24 345 969 | 20 118 321 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 75 510 | 86 658 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 75 510 | 86 658 | - |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 117 753 495 | 36 358 952 | 25 475 902 | 14 776 083 | 15 022 936 |
| Sum opptjent egenkapital | 117 753 495 | 36 358 952 | 25 475 902 | 14 776 083 | 15 022 936 |
| Sum egenkapital | 117 853 495 | 36 458 952 | 25 575 902 | 14 876 083 | 15 122 936 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 402 708 | 6 202 137 | 6 467 285 | 9 425 952 | 4 952 608 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 402 708 | 6 202 137 | 6 467 285 | 9 425 952 | 4 952 608 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 402 708 | 6 202 137 | 6 467 285 | 9 425 952 | 4 952 608 |
| Leverandørgjeld | 14 187 | 4 467 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 110 012 | 4 983 | - | - | 22 777 |
| Annen kortsiktig gjeld | 33 300 | 65 957 | 43 934 | 43 934 | 20 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 157 499 | 75 407 | 43 934 | 43 934 | 42 777 |
| Sum gjeld | 4 560 207 | 6 277 544 | 6 511 219 | 9 469 886 | 4 995 385 |
| Sum egenkapital og gjeld | 122 413 702 | 42 736 496 | 32 087 121 | 24 345 969 | 20 118 321 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Aksjekapital ( | - | - | - | - | 1 000 |
| aksjer å kr 100,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 403,64▲ | 293,46 | 284,66 | 165,82 | 176,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▼ | 0,17 | 0,25 | 0,64 | 0,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 105,6 %▲ | 34,7 % | 43,3 % | −0,6 % | 23,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 61,5 %▲ | 51,1 % | 23,5 % | −69,5 % | 25,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9 802,7 %▲ | 2 076,0 % | 2 613,4 % | −79,8 % | 1 925,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,3 %▲ | 85,3 % | 79,7 % | 61,1 % | 75,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RFA HOLDING AS61,5 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
RFA HOLDING AS61,5 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rolf Fredrik Aas | 1980 |
| Styrets leder | Rolf Fredrik Aas | 1980 |
| Varamedlem | Julie Sofie Aas | 1982 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | BLAKER REGNSKAPSKONTOR AS959 095 086 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROLF FREDRIK AAS100,0 %f. 1980 · Rånåsfoss · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 822 955 452 · 25 ordinære aksjer
- TEKNI GRUPPEN HOLDING AS3,11 %935 111 617 · 27 029 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.