- Org.nr.
- 917 681 171
- Telefon
- 481 99 874
- Adresse
- Harald Hårfagres gate 4, 7041 Trondheim
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat−36 345−1,4 % margin
EBITDA−21 845før av- og nedskrivninger
Årsresultat−49 917−1,9 % margin
Egenkapital379 51142,4 % av eiendelene
Rightway Transport AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 681 171
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 23.08.2016
- Registrert
- 07.09.2016
- Adresse
- Harald Hårfagres gate 4, 7041 Trondheim
- Telefon
- 481 99 874
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rightway Transport AS918 407 693 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Transport og flyttetjenester, samt annet som står i forbindelse med dette. Kjøp og salg av aksjer i andre selskaper samt deltakelse i annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Whiteway Invest AS07.09.2016 til 23.02.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 673 509 | 2 720 654 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | −18 883 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 673 509 | 2 701 771 | 2 690 522 | 2 280 399 | 1 337 914 |
| Lønnskostnad | 1 210 412 | 1 420 635 | 1 173 180 | 805 992 | 588 400 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 14 500 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 484 942 | 1 386 312 | 1 396 765 | 1 062 266 | 682 985 |
| Sum driftskostnader | 2 709 854 | 2 806 947 | 2 569 945 | 1 868 258 | 1 271 385 |
| Driftsresultat | −36 345 | −105 176 | 120 577 | 412 141 | 66 529 |
| Annen renteinntekt | 518 | 1 362 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 6 885 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 518 | 8 247 | 6 399 | 3 598 | - |
| Annen rentekostnad | 14 090 | 1 378 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 14 090 | 1 378 | 1 481 | 461 | 270 |
| Netto finans | −13 572 | 6 869 | 4 918 | 3 137 | −269 |
| Resultat før skatt | −49 917 | −98 308 | 125 495 | 415 277 | 66 260 |
| Årsresultat | −49 917 | −98 308 | 97 684 | 323 916 | 51 330 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −49 917 | −98 308 | - | - | - |
| Totalresultat | −49 917 | −98 308 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −49 917 | −98 308 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −49 917 | −98 308 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | 27 811 | 91 361 | 14 930 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 160 500 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 160 500 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 160 500 | - | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 208 788 | 404 263 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 90 140 | 97 389 | - | - | - |
| Sum fordringer | 298 928 | 501 652 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 434 731 | 307 121 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 434 731 | 307 121 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 733 659 | 808 773 | 934 265 | 901 953 | 561 097 |
| Sum eiendeler | 894 159 | 808 773 | 934 265 | 901 953 | 561 097 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 349 511 | 399 428 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 349 511 | 399 428 | 497 736 | 400 052 | 76 136 |
| Sum egenkapital | 379 511 | 429 428 | 527 736 | 430 052 | 106 136 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 167 134 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 167 134 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 167 134 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 72 256 | 85 822 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 96 567 | 138 915 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 178 690 | 154 608 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 347 514 | 379 345 | 406 529 | 471 901 | 454 961 |
| Sum gjeld | 514 648 | 379 345 | 406 529 | 471 901 | 454 961 |
| Sum egenkapital og gjeld | 894 159 | 808 773 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,11▼ | 2,13 | 2,30 | 1,91 | 1,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,36▲ | 0,88 | 0,77 | 1,10 | 4,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,2 %▲ | −11,1 % | 13,8 % | 56,8 % | 11,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,4 %▲ | −3,9 % | 4,5 % | 18,1 % | 5,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,9 %▲ | −3,6 % | 3,6 % | 14,2 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,4 %▼ | 53,1 % | 56,5 % | 47,7 % | 18,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rightway Transport AS−1,4 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
Rightway Transport AS−1,4 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 112 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 295 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 163 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Erik Antonsen | 1976 |
| Styrets leder | Marshall Derek Whiteway | 1989 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARSHALL DEREK WHITEWAY100,0 %f. 1989 · Trondheim · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.