- Org.nr.
- 989 256 157
- Adresse
- Sisikveien 62, 4022 Stavanger
Driftsresultat−957ikke oppgitt
Årsresultat716 062ikke oppgitt
Egenkapital3 954 76999,4 % av eiendelene
Rogdis Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 256 157
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.09.2026
- Stiftet
- 29.12.2005
- Registrert
- 18.02.2006
- Adresse
- Sisikveien 62, 4022 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er investering i aksjer og andeler og hva som hermed naturlig står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 957 | - | - | - | 5 |
| Sum driftskostnader | 957 | 897 | 10 | - | 5 |
| Driftsresultat | −957 | −897 | −10 | −7 | −5 |
| Annen renteinntekt | 91 309 | - | - | 31 905 | 19 007 |
| Annen finansinntekt | 650 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 741 309 | 63 117 | 2 120 825 | 31 905 | 19 007 |
| Annen rentekostnad | 124 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 124 | 5 078 | - | - | - |
| Netto finans | 741 185 | 58 039 | 2 120 825 | 31 905 | 19 007 |
| Resultat før skatt | - | 57 142 | 2 120 815 | 31 898 | 19 002 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 31 898 | 19 002 |
| Resultat før skattekostnad | 740 229 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 24 167 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 716 062 | 43 482 | 2 113 174 | 31 898 | 19 002 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 716 062 | - | - | 31 898 | 19 002 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 100 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −80 998 |
| Totalresultat | 716 062 | - | - | 31 898 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 716 062 | - | - | 31 898 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 716 062 | - | - | 31 898 | 19 002 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler l, | 465 222 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 465 222 | - | - | 517 638 | 517 638 |
| Sum anleggsmidler | 465 222 | 465 222 | 470 121 | 517 638 | 517 638 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 1 308 276 |
| Andre kortsiktige fordringer l, | 2 035 035 | - | - | 1 355 959 | - |
| Sum fordringer | 2 035 035 | - | - | 1 355 959 | 1 308 276 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 230 | - | - | 2 230 | 2 230 |
| Sum investeringer | 2 230 | - | - | 2 230 | 2 230 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 477 379 | - | - | 106 224 | 222 009 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 477 379 | - | - | 106 224 | 222 009 |
| Sum omløpsmidler | 3 514 644 | 3 188 030 | 3 382 745 | 1 464 413 | 1 532 515 |
| Sum eiendeler | 3 979 866 | 3 653 252 | 3 852 866 | 1 982 051 | 2 050 153 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 517 638 | 517 638 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Overkurs | 925 691 | - | - | 925 691 | 925 691 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 025 691 | 1 025 691 | 1 025 691 | 1 025 691 | 1 025 691 |
| Annen egenkapital | 2 929 078 | - | - | 956 360 | 924 462 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 929 078 | 2 613 016 | 2 819 534 | 956 360 | 924 462 |
| Sum egenkapital | 3 954 769 | 3 638 707 | 3 845 225 | 1 982 051 | 1 950 153 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Utbytte | - | - | - | - | 100 000 |
| Leverandørgjeld | 930 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 24 167 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 097 | 14 545 | 7 641 | - | 100 000 |
| Sum gjeld | 25 097 | 14 545 | 7 641 | 0 | 100 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 979 866 | - | - | 1 982 051 | 2 050 153 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 140,04▼ | 219,18 | 442,71 | - | 15,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,4 %▲ | 1,7 % | 72,7 % | 1,6 % | 0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,4 %▼ | 99,6 % | 99,8 % | 100,0 % | 95,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein Malde | 1958 |
| Regnskapsfører | MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANS989 202 502 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GRO SVANHILD ROGDEBERG68,0 %f. 1957 · Stavanger · 68 B-aksjer
- Carina Rogdeberg15,0 %f. 1984 · Stavanger · 15 B-aksjer
- Anniken Rogdeberg15,0 %f. 1981 · Fana · 15 B-aksjer
- GRO SVANHILD ROGDEBERG2,00 %f. 1957 · Stavanger · 2 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- P & P Eiendom AS25,0 %979 836 473 · 4 030 ordinære aksjer
- SCANA ASA0,00 %928 613 941 · 2 695 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.