- Org.nr.
- 996 995 550
- Telefon
- 35 95 51 11
- Adresse
- Gvarvgata 40, 3810 Gvarv
- Hovedeier
- Orekåsa Holding AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−543 329−5,0 % margin
EBITDA−410 178før av- og nedskrivninger
Årsresultat−639 903−5,9 % margin
Egenkapital1 757 20727,3 % av eiendelene
Rørleggermestern AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 995 550
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 22.03.2011
- Registrert
- 04.06.2011
- Adresse
- Gvarvgata 40, 3810 Gvarv
- Telefon
- 35 95 51 11
- Kommune
- Midt-telemark
- Aksjekapital
- 2 200 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- www.rorleggermestern.no
Underenheter
1
- Rørleggermestern AS997 009 819 · MIDT-TELEMARK9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Tidligere navn
- Rørleggermestern 2 AS04.06.2011 til 07.12.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 486 483 | 14 075 749 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 422 168 | 213 246 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 10 908 651 | 14 288 995 | 16 800 925 | 13 401 218 | 13 759 972 |
| Varekostnad | 4 550 606 | 6 459 659 | 8 534 116 | 6 179 648 | 6 961 841 |
| Lønnskostnad | 4 791 975 | 4 708 691 | 4 400 199 | 4 300 786 | 4 160 126 |
| Avskrivning | 133 151 | 198 901 | 262 861 | 225 549 | 170 997 |
| Annen driftskostnad | 1 976 248 | 1 918 394 | 2 850 894 | 2 128 520 | 1 934 356 |
| Sum driftskostnader | 11 451 980 | 13 285 645 | 16 048 070 | 12 834 502 | 13 227 319 |
| Driftsresultat | −543 329 | 1 003 350 | 752 855 | 566 716 | 532 652 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 50 016 | 66 723 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 14 353 | 2 131 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 160 943 | 185 637 | - | - | - |
| Resultat før skatt | −639 903 | 886 567 | 581 674 | 414 952 | 407 241 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 96 374 | 282 170 | - | - |
| Årsresultat | −639 903 | 790 193 | 299 504 | 414 952 | 407 241 |
| Konsernbidrag | - | 341 689 | - | - | - |
| Udekket tap | −442 793 | 251 394 | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −197 110 | 197 110 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −639 903 | 790 193 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | 5 134 | 9 535 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 35 000 | 163 750 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 40 134 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 000 | 4 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 000 | 4 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 44 134 | 177 285 | 1 922 239 | 1 503 272 | 876 992 |
| Sum varer | 3 063 553 | 2 923 193 | - | - | - |
| Kundefordringer | 1 290 210 | 1 066 731 | - | - | - |
| Andre fordringer | 1 871 369 | 2 366 844 | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 161 579 | 3 433 575 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 158 548 | 263 983 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 6 383 680 | 6 620 751 | 7 288 863 | 6 614 713 | 7 400 486 |
| Sum eiendeler | 6 427 814 | 6 798 036 | 9 211 102 | 8 117 985 | 8 277 478 |
| Aksjekapital | 2 200 000 | 2 200 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 |
| Annen egenkapital | −442 793 | 197 110 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −442 793 | 197 110 | −251 394 | −550 898 | −965 850 |
| Sum egenkapital | 1 757 207 | 2 397 110 | 1 948 606 | 1 649 102 | 1 234 150 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 144 472 | 1 407 903 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 765 731 | 847 704 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 910 203 | 2 255 607 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 411 418 | 435 571 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 518 453 | 465 726 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 830 366 | 1 244 022 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 760 404 | 2 145 319 | 4 621 201 | 3 864 193 | 3 540 447 |
| Sum gjeld | 4 670 607 | 4 400 926 | 7 262 497 | 6 468 884 | 7 043 328 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 427 814 | 6 798 036 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 641 296 | 2 604 691 | 3 502 881 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,31▲ | 2,20 | 1,58 | 1,71 | 2,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,66▲ | 1,84 | 3,73 | 3,92 | 5,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −8,2 %▼ | 12,5 % | 8,7 % | 6,9 % | 6,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,0 %▼ | 7,0 % | 4,5 % | 4,2 % | 3,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,9 %▼ | 5,5 % | 1,8 % | 3,1 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,3 %▼ | 35,3 % | 21,2 % | 20,3 % | 14,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 090 865
- Resultat per ansatt, kroner
- −54 333
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rørleggermestern AS−5,0 %
10,9 mill. 10 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
Rørleggermestern AS−5,0 % 10,9 mill.10 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frode Orekåsa | 1973 |
| Styrets leder | Frode Orekåsa | 1973 |
| Varamedlem | Helge Orekåsa | 1953 |
| Revisor | AVANTI REVISJON AS921 197 233 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Orekåsa Holding AS100,0 %Gvarv · 2 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Orekåsa Holding AS
- GVARV MASKIN OG SERVICE AS100,0 %
- Orekåsa Eiendom AS100,0 %
- Rørleggermestern AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.