Rørleggerarbeid i Midt-telemark

Næringskode 43.221 kommune 4020 oppdatert 11.10.2026

Bransjen i hele landet: 4 875Kommunen i alt: 2 603
Enheter14av 4 875 i næringen
Av bransjen0,3 %av 4 875 i hele landet
Av kommunen0,5 %av 2 603 enheter i Midt-telemark
Nest størst: Oslo550mot 14 her
Rangering i Midt-telemark46av 268 næringer i kommunen

Kort fortalt

Rørleggerarbeid har næringskode 43.221 i Enhetsregisteret, og i Midt-telemark står 14 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 4 875 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,5 % av alt næringsliv i Midt-telemark. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 46 av 268.

10 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 57,3 mill. kr. Størst er Haugestøl VVS AS med 20,4 mill. kr, foran Rørleggermestern AS med 10,9 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 11 av enhetene (78,6 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 29.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter140,3 %
Med ansatte321,4 %
Ansatte til sammen29-
Har levert regnskap1071,4 %
Med omsetning i kroner1071,4 %
Omsetning i alt57,3 mill. kr-
Median omsetning3,8 mill. kr-
Største omsetning20,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2015-

De 9 største i Midt-telemark

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Haugestøl VVS AS20,4 mill. kr
2Rørleggermestern AS10,9 mill. kr
3Midt-Telemark Pumpeservice AS10,7 mill. kr
4BRØDRENE KALLESTEN RØR AS5 mill. kr
5RØRLEGGERMESTER HELGE KISFOSS AS4 mill. kr
6Bringa VVS & Industri AS3,7 mill. kr
7PP RØR AS996,5k kr
8Sisjord AS945,4k kr
9Samhold Rørmontasje AS538,1k kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.221
Kommune
4020 Midt-telemark
Enheter
14
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
0,5 %
Aksjeselskap
11
Med ansatte
3
Ansatte til sammen
29

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 3,8 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 958,2k kr og 9,3 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 160k kr mot 20,4 mill. kr. Den største omsetter 5 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av rørleggerarbeid i Midt-telemark.

4 av de 14 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 28,6 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 10 enheter har levert årsregnskap, 71,4 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Skien med 58, Porsgrunn med 21, Bamble med 16, Kragerø med 15, Notodden med 11, Nome med 9. Størst i landet er Oslo med 550 enheter, mot 14 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 189 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 173 enheter, avvirkning med 146 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 128 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2015: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1994, den ferskeste i 2023. 2 av dem er fra før år 2000, 18,2 % av dem vi har stiftelsesdato for.

3 enheter er stiftet de siste fem årene, 27,3 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 3 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «rørleggerarbeid»

Selskaper i næringsgruppe 43.2 med annen næringskode som oppgir «rørleggerarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange rørleggerarbeid finnes det i Midt-telemark?

14 enheter står oppført med næringskode 43.221, rørleggerarbeid, i Midt-telemark i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 4 875 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av rørleggerarbeid i Midt-telemark?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Haugestøl VVS AS med 20,4 mill. kr, 2. Rørleggermestern AS med 10,9 mill. kr, 3. Midt-Telemark Pumpeservice AS med 10,7 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 10 enhetene med tall er 3,8 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 958,2k kr og 9,3 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 5 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Midt-telemark er aksjeselskap, med 11 av 14 enheter. 3 enheter, 21,4 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 29 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes rørleggerarbeid?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Skien med 58. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 875 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Midt-telemark?

Median stiftelsesår er 2015, og 3 av enhetene er stiftet de siste fem årene (27,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1994.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.221 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 14 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 43.2 utenfor denne koden skriver «rørleggerarbeid» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 11.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 4 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.2) som skriver ordet «rørleggerarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (189), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (173), Avvirkning (146), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (128), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (75), Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter (68).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562