- Org.nr.
- 879 416 892
Rørosgård Grunneierlag SA er et samvirkeforetak innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 879 416 892
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 01.11.1997
- Registrert
- 14.01.1998
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Postadresse
- Rørosgårdveien 198
- Kommune
- Røros
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rørosgård Grunneierlag SA980 085 414 · RØROS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Grunneierlaget er en sammenslutning av grunneiere på Rørosgård. Eierne stiller sine eiendommer til lagets disposisjon, for på samvirkebasis å søke og utnytte sine utmarker mest rasjonelt og økonomisk, slik at en kan skaffe kapital til bygging og vedlikehold av vår skogsvei. Ingen eiendommer kan trekkes ut av laget, så lenge inntektene kommer av jakt og fiske. Utleien skjer i fellesskap.
Tidligere navn
- Rørosgård Grunneierlag14.01.1998 til 27.10.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 164 409 | - | - | 103 120 | 98 136 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 66 451 | 61 583 |
| Sum driftsinntekter | 164 409 | - | - | 169 571 | 159 719 |
| Varekostnad | 73 464 | - | - | 84 245 | 52 997 |
| Annen driftskostnad | 10 995 | - | - | 75 798 | 41 571 |
| Sum driftskostnader | 84 458 | - | - | 160 043 | 94 568 |
| Driftsresultat | 79 950 | - | - | 9 528 | 65 151 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 9 528 | 65 137 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 2 266 | 14 475 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 7 262 | 50 662 |
| Annen renteinntekt | 203 | - | - | - | 70 |
| Sum finansinntekter | 203 | - | - | - | 70 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 84 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | - | 84 |
| Netto finans | 203 | - | - | - | −14 |
| Resultat før skattekostnad | 80 153 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 17 866 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 62 287 | - | - | 7 262 | 50 662 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 62 287 | - | - | 7 262 | 50 662 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | 7 262 | 50 662 |
| Totalresultat | 62 287 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 62 287 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 62 287 | - | - | 7 262 | 50 662 |
| Utsatt skattefordel | 7 263 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 263 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 7 263 | - | - | 0 | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | 2 926 | 2 926 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 928 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 928 | - | - | 2 926 | 2 926 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 170 450 | - | - | 181 556 | 175 771 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 170 450 | - | - | 181 556 | 175 771 |
| Sum omløpsmidler | 173 377 | - | - | 184 482 | 178 697 |
| Sum eiendeler | 180 640 | - | - | 184 482 | 178 697 |
| Annen egenkapital | 94 857 | - | - | 120 977 | 113 715 |
| Sum opptjent egenkapital | 94 857 | - | - | 120 977 | 113 715 |
| Sum egenkapital | 94 857 | - | - | 120 977 | 113 715 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 69 733 | - | - | 47 535 | 45 036 |
| Betalbar skatt | 233 | - | - | 2 266 | 2 386 |
| Skyldig offentlige avgifter | 15 817 | - | - | 13 703 | 17 560 |
| Sum kortsiktig gjeld | 85 783 | - | - | 63 504 | 64 982 |
| Sum gjeld | 85 783 | - | - | 63 504 | 64 982 |
| Sum egenkapital og gjeld | 180 640 | - | - | 184 482 | 178 697 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,02 | - | - | 2,91 | 2,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,90 | - | - | 0,52 | 0,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,4 % | - | - | 5,2 % | 36,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,6 % | - | - | 5,6 % | 40,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 37,9 % | - | - | 4,3 % | 31,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,5 % | - | - | 65,6 % | 63,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Idar Sverre Indseth | 1960 |
| Styrets leder | Idar Sverre Indseth | 1960 |
| Styremedlem | Jon Ivar Telebond | 1964 |
| Styremedlem | Kristin Olsen | 1966 |
| Styremedlem | Elisabeth Syrstad | 1957 |
| Styremedlem | Stein Indseth | 1958 |
| Styremedlem | Bjørn Ivar Walløe | 1965 |
| Regnskapsfører | BERGSTADENS REGNSKAPSKONTOR AS920 790 593 | - |