- Org.nr.
- 817 813 062
- Adresse
- Vestre Rosten 69, 7072 Heimdal
Driftsresultat−2 446 028−22,1 % margin
EBITDA−2 438 328før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 047 89718,5 % margin
Egenkapital9 132 17018,4 % av eiendelene
Rostinvest AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 817 813 062
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 16.09.2016
- Registrert
- 12.10.2016
- Adresse
- Vestre Rosten 69, 7072 Heimdal
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 90 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rostinvest AS934 676 769 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av fast eiendom, utleievirksomhet, konsulentvirksomhet, samt deltakelse i andre selskaper
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 635 000 | 33 248 061 | - | - | - |
| Leieinntekt | 1 429 951 | 460 400 | 175 600 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 11 064 951 | 33 708 461 | 175 600 | - | - |
| Varekostnad | 11 843 430 | 30 545 895 | - | 46 199 | - |
| Lønnskostnad | 76 081 | 91 190 | 3 356 | 106 222 | 29 940 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 7 700 | 7 700 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 583 768 | 732 690 | 158 539 | 369 300 | 739 244 |
| Sum driftskostnader | - | - | 161 895 | 521 722 | 769 184 |
| Driftsresultat | −2 446 028 | 2 330 986 | 13 705 | −521 722 | −769 184 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 5 737 288 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 14 659 | 3 273 | 553 | 419 | 7 194 |
| Annen finansinntekt | 1 072 086 | 807 | - | - | 116 761 226 |
| Sum finansinntekter | 6 824 033 | 4 080 | 553 | 419 | 116 768 420 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 1 094 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 1 122 482 | 750 000 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 202 528 | 1 036 881 | 459 742 | - | 1 057 967 |
| Sum finanskostnader | 2 325 010 | 1 786 881 | 459 742 | 1 094 | 1 057 967 |
| Netto finans | 4 499 023 | −1 782 801 | −459 189 | −675 | 115 710 453 |
| Resultat før skatt | - | - | −445 484 | −522 397 | 114 941 269 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −445 484 | −522 397 | 114 941 269 |
| Resultat før skattekostnad | 2 052 995 | 548 186 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 5 098 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 047 897 | 548 186 | −445 484 | −522 397 | 114 941 269 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 047 897 | 548 186 | −445 484 | −522 397 | 114 941 269 |
| Totalresultat | 2 047 897 | 548 186 | −445 484 | −522 397 | 114 941 269 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | - | 121 500 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −445 484 | −522 397 | −6 558 731 |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 047 897 | 548 186 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 047 897 | 548 186 | −445 484 | −522 397 | 114 941 269 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 30 872 | - | 38 572 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 23 172 | 30 872 | 38 572 | - | - |
| Investering i datterselskap | 15 061 572 | - | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 248 880 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 12 480 474 | 12 516 564 | 12 516 564 | 8 042 564 | 6 420 857 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 790 926 | 12 516 564 | 12 516 564 | 8 042 564 | 6 420 857 |
| Sum anleggsmidler | 27 814 098 | 12 547 436 | 12 555 136 | 8 042 564 | 6 420 857 |
| Sum varer | 13 704 992 | 25 092 179 | 13 264 780 | - | - |
| Kundefordringer | 129 187 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 738 338 | - | 8 596 | 1 000 000 | 7 469 |
| Sum fordringer | 5 867 525 | - | 8 596 | 1 000 000 | 7 469 |
| Markedsbaserte aksjer | 416 138 | 1 538 620 | 2 288 620 | - | - |
| Sum investeringer | 416 138 | 1 538 620 | 2 288 620 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 761 756 | 327 242 | 449 561 | 25 061 | 1 416 236 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 761 756 | - | 449 561 | 25 061 | 1 416 236 |
| Sum omløpsmidler | 21 750 411 | - | 16 011 557 | 1 025 061 | 1 423 705 |
| Sum eiendeler | 49 564 509 | 39 505 476 | 28 566 693 | 9 067 625 | 7 844 563 |
| Aksjekapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Annen egenkapital | 9 042 170 | 6 994 273 | 6 446 087 | 6 891 571 | 7 413 968 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 042 170 | 6 994 273 | 6 446 087 | 6 891 571 | 7 413 968 |
| Sum egenkapital | 9 132 170 | 7 084 273 | 6 536 087 | 6 981 571 | 7 503 968 |
| Utsatt skatt | 5 098 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 098 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 908 222 | 16 958 096 | 12 900 000 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 12 100 000 | 15 100 000 | 9 100 000 | 1 800 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 26 008 222 | 32 058 096 | 22 000 000 | 1 800 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 26 013 320 | 32 058 096 | 22 000 000 | 1 800 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 328 408 | 316 708 | 15 746 | 286 054 | 340 595 |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 090 610 | 46 400 | 14 860 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 419 018 | 363 108 | 30 606 | 286 054 | 340 595 |
| Sum gjeld | 40 432 338 | 32 421 204 | 22 030 606 | 2 086 054 | 340 595 |
| Sum egenkapital og gjeld | 49 564 509 | 39 505 476 | 28 566 693 | 9 067 625 | 7 844 563 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,51▼ | 74,24 | 523,15 | 3,58 | 4,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,43▼ | 4,58 | 3,37 | 0,30 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,8 %▲ | 6,9 % | 0,1 % | −6,2 % | 1 478,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −22,1 %▼ | 6,9 % | 7,8 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,5 %▲ | 1,6 % | −253,7 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,4 %▲ | 17,9 % | 22,9 % | 77,0 % | 95,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rostinvest AS−22,1 %
11,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−200204060
Rostinvest AS−22,1 % 11,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−200204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Havdal | 1964 |
| Styrets leder | Terje Søbstad | 1965 |
| Styremedlem | Tore Havdal | 1964 |
| Styremedlem | Kjell Berg | 1950 |
| Styremedlem | Vegard Wollan | 1967 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bergan AS25,0 %Trondheim · 125 ordinære aksjer
- TE BE AS25,0 %Heimdal · 125 ordinære aksjer
- Calypso Invest AS25,0 %Heimdal · 125 ordinære aksjer
- FALCH INVEST AS25,0 %Melhus · 125 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- STEINAN PARK B AS100,0 %936 140 289 · 1 000 ordinære aksjer
- Markisedesign AS21,8 %925 365 033 · 29 ordinære aksjer
- Touchnetix AS2,69 %917 596 816 · 6 800 ordinære aksjer
- Viking Growth 28 AS1,79 %928 757 668 · 1 000 A-aksjer
- Viking Growth 31 AS1,55 %930 839 620 · 1 500 A-aksjer
- Viking Growth 30 AS0,72 %930 829 137 · 581 A-aksjer
- Viking Growth 29 AS0,72 %829 941 902 · 1 080 A-aksjer
- Viking Growth 27 AS0,63 %827 375 802 · 1 000 A-aksjer
- BEWI INVEST AS0,04 %920 225 268 · 5 582 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.