- Org.nr.
- 963 775 652
- Adresse
- Runevegen 20, 7725 Steinkjer
Driftsresultat762 56441,0 % margin
EBITDA790 559før av- og nedskrivninger
Årsresultat590 93531,8 % margin
Egenkapital5 182 56059,1 % av eiendelene
Runevegen 20 Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1967.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 963 775 652
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 28.04.1967
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Runevegen 20, 7725 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer (94)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Runevegen 20 Borettslag917 051 488 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Tidligere navn
- Runevegen 20 Borettslag20.02.1995 til 20.01.1998
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 856 148 | 1 743 489 | 1 642 727 | 1 547 499 | 1 521 336 |
| Annen driftsinntekt | 5 000 | 5 000 | 12 178 | 4 500 | 1 500 |
| Sum driftsinntekter | 1 861 148 | 1 748 489 | 1 654 905 | 1 551 999 | 1 522 836 |
| Lønnskostnad | 161 814 | 153 765 | 155 162 | 131 995 | 102 001 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 27 995 | 22 653 | 22 653 | 22 653 | - |
| Annen driftskostnad | 908 777 | 1 230 620 | 1 100 110 | 926 030 | 701 924 |
| Sum driftskostnader | 1 098 584 | 1 407 038 | 1 277 926 | 1 080 677 | 803 926 |
| Driftsresultat | 762 564 | 341 452 | 376 979 | 471 322 | 718 911 |
| Annen renteinntekt | 20 430 | 14 808 | 4 812 | 3 373 | 2 148 |
| Sum finansinntekter | - | - | 4 812 | 3 373 | 2 148 |
| Annen rentekostnad | 192 058 | 224 347 | 205 778 | 136 707 | 97 235 |
| Sum finanskostnader | −171 629 | −209 539 | −200 966 | −133 334 | −95 087 |
| Resultat før skatt | - | - | 176 014 | 337 987 | 623 824 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 176 014 | 337 987 | 623 824 |
| Årsresultat | 590 935 | 131 913 | 176 013 | 337 988 | 623 824 |
| Overføring til/fra fond | 176 013 | 176 013 | −176 013 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −176 013 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 319 283 | 7 319 283 | 7 319 283 | 7 319 283 | 7 319 283 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 65 388 | 45 307 | 67 961 | 90 614 | 113 268 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 7 387 244 | 7 409 897 | 7 432 551 |
| Sum anleggsmidler | 7 384 671 | 7 364 590 | 7 387 243 | 7 409 897 | 7 432 550 |
| Kundefordringer | 1 835 | 6 138 | 5 978 | 321 | 7 164 |
| Andre fordringer | - | - | 6 400 | 5 850 | 7 116 |
| Sum fordringer | - | - | 12 378 | 6 171 | 14 280 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 378 779 | 1 005 003 | 1 004 490 | 1 020 369 | 964 796 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 004 490 | 1 020 369 | 964 796 |
| Sum omløpsmidler | 1 380 614 | 1 011 141 | 1 016 869 | 1 026 540 | 979 076 |
| Sum eiendeler | 8 765 285 | 8 375 731 | 8 404 112 | 8 436 437 | 8 411 626 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 003 847 | 4 412 912 | 4 280 999 | 4 280 999 | 3 943 011 |
| Sum egenkapital | 5 182 560 | 4 591 625 | 4 459 712 | 4 283 699 | 3 945 711 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 499 678 | 3 710 138 | 3 900 855 | 4 093 471 | 4 323 641 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 3 900 855 | 4 093 471 | 4 323 641 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 499 678 | 3 710 138 | 3 900 855 | 4 093 471 | 4 323 641 |
| Leverandørgjeld | 44 501 | 43 714 | 13 665 | 16 912 | 126 761 |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 546 | 30 255 | 29 880 | 42 355 | 15 513 |
| Sum kortsiktig gjeld | 83 047 | 73 969 | 43 545 | 59 267 | 142 274 |
| Sum gjeld | 3 582 725 | 3 784 107 | 3 944 400 | 4 152 738 | 4 465 915 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 765 285 | 8 375 731 | 8 404 112 | 8 436 437 | 8 411 626 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 16,62▲ | 13,67 | 23,35 | 17,32 | 6,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▼ | 0,82 | 0,88 | 0,97 | 1,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,9 %▲ | 4,2 % | 4,5 % | 5,6 % | 8,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 41,0 %▲ | 19,5 % | 22,8 % | 30,4 % | 47,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 31,8 %▲ | 7,5 % | 10,6 % | 21,8 % | 41,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,1 %▲ | 54,8 % | 53,1 % | 50,8 % | 46,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Runevegen 20 Borettslag41,0 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Runevegen 20 Borettslag41,0 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Øystein Røsvik | 1954 |
| Styremedlem | Kenneth Aarmo | 1987 |
| Styremedlem | Knut Husby | 1952 |
| Varamedlem | Eli Røsvik | 1957 |
| Varamedlem | Anne Aspø | 1967 |
| Varamedlem | Rakel Helen Aarlott | 1956 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET MIDT926 332 104 | - |
| Forretningsfører | BOLIGBYGGELAGET MIDT926 332 104 | - |