- Org.nr.
- 821 966 612
- Adresse
- Paal Bergs vei 22, 1348 Rykkinn
- Hovedeier
- Tannlegeverket AS, 100 %
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat18 6480,5 % margin
EBITDA22 598før av- og nedskrivninger
Årsresultat15 5430,4 % margin
Egenkapital298 67869,5 % av eiendelene
Rykkinn Tannklinikk AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 821 966 612
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 10.12.2018
- Registrert
- 20.12.2018
- Adresse
- Paal Bergs vei 22, 1348 Rykkinn
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rykkinn Tannklinikk AS922 071 500 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av tannlegetjenester og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- TANNLEGE FINN KAHRS BAARDVIK AS20.12.2018 til 31.01.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 128 501 | 4 041 712 | 4 415 325 | - | 2 953 225 |
| Sum driftsinntekter | 4 128 501 | 4 041 712 | 4 415 325 | 5 280 929 | 6 963 165 |
| Varekostnad | 2 030 210 | 2 103 326 | 2 347 930 | 2 812 826 | 4 336 743 |
| Lønnskostnad | 1 252 721 | 1 241 476 | 1 107 079 | 1 424 490 | 1 693 860 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 10 917 | 10 917 | 9 601 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 950 | 10 337 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 822 971 | 604 200 | 682 362 | 477 516 | 479 216 |
| Sum driftskostnader | 4 109 853 | 3 959 339 | 4 148 288 | 4 725 750 | 6 519 419 |
| Driftsresultat | 18 648 | 82 373 | 267 037 | 555 179 | 443 746 |
| Annen renteinntekt | 1 340 | 1 325 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 340 | 1 325 | - | 30 | - |
| Annen rentekostnad | 62 | 855 | - | - | 77 |
| Sum finanskostnader | 62 | 855 | 408 | 93 | 77 |
| Netto finans | 1 278 | 470 | −408 | −63 | −77 |
| Resultat før skatt | 19 927 | 82 843 | 266 629 | 555 116 | 443 669 |
| Skattekostnad på resultat | 4 384 | 18 226 | 58 723 | 123 109 | 97 607 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 346 062 |
| Årsresultat | 15 543 | 64 617 | 207 906 | 432 007 | 346 062 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 15 543 | 64 617 | - | - | 346 062 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 57 457 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 288 605 |
| Totalresultat | 15 543 | 64 617 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 15 543 | 64 617 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 15 543 | 64 617 | - | - | 346 062 |
| Maskiner og anlegg | 1 317 | 5 267 | - | - | 17 117 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 20 322 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 | 1 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 1 318 | - | - | 37 439 |
| Sum anleggsmidler | 1 318 | 5 268 | 15 605 | 26 522 | 37 439 |
| Varer | - | - | - | - | 5 000 |
| Sum varer | - | - | - | - | 5 000 |
| Kundefordringer | 10 991 | 10 235 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 76 184 | 65 498 | - | - | 65 498 |
| Konsernfordringer | 29 995 | 29 995 | - | - | - |
| Sum fordringer | 117 170 | 105 728 | - | - | 65 498 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 311 497 | 361 196 | - | - | 909 350 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 311 497 | 361 196 | - | - | 909 350 |
| Sum omløpsmidler | 428 667 | 466 924 | 598 481 | 1 201 347 | 979 848 |
| Sum eiendeler | 429 984 | 472 192 | 614 086 | 1 227 868 | 1 017 286 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 268 678 | 253 135 | - | - | 288 605 |
| Sum opptjent egenkapital | 268 678 | 253 135 | 188 518 | 80 612 | 288 605 |
| Sum egenkapital | 298 678 | 283 135 | 218 518 | 110 612 | 318 605 |
| Utsatt skatt | 290 | 1 159 | - | - | 2 131 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 290 | 1 159 | - | - | 2 131 |
| Sum langsiktig gjeld | 290 | 1 159 | 3 433 | 3 054 | 2 131 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 714 | 6 806 | - | - | 4 076 |
| Leverandørgjeld | 84 325 | 65 351 | - | - | 193 796 |
| Betalbar skatt | 5 253 | 20 500 | - | - | 97 724 |
| Skyldig offentlige avgifter | 72 583 | 59 158 | - | - | 89 802 |
| Kortsiktig konserngjeld | −95 705 | −95 705 | - | - | 4 295 |
| Annen kortsiktig gjeld | 54 848 | 131 788 | - | - | 306 858 |
| Sum kortsiktig gjeld | 131 017 | 187 898 | 392 135 | 1 114 202 | 696 550 |
| Sum gjeld | 131 307 | 189 057 | 395 568 | 1 117 256 | 698 681 |
| Sum egenkapital og gjeld | 429 984 | 472 192 | - | - | - |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,27▲ | 2,48 | 1,53 | 1,08 | 1,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,44▼ | 0,67 | 1,81 | 10,10 | 2,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,4 %▼ | 15,4 % | 29,0 % | 49,5 % | 43,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 2,0 % | 6,0 % | 10,5 % | 6,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,4 %▼ | 1,6 % | 4,7 % | 8,2 % | 5,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,5 %▲ | 60,0 % | 35,6 % | 9,0 % | 31,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rykkinn Tannklinikk AS0,5 %
4,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
Rykkinn Tannklinikk AS0,5 % 4,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trude Margaret Berntzen | 1968 |
| Styrets leder | Anita Berntzen | 1965 |
| Styremedlem | Trude Margaret Berntzen | 1968 |
| Regnskapsfører | PSO REGNSKAP AS986 963 693 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tannlegeverket AS100,0 %Rykkinn · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tannlegeverket AS
- Tannlegeverket Fornebu AS100,0 %
- Rykkinn Tannklinikk AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.