- Org.nr.
- 997 475 488
- Telefon
- 481 18 063
- Adresse
- c/o Stian Karlsen, Snorres vei 15A, 1524 Moss
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−1 168 607ikke oppgitt
EBITDA−1 126 207før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 196 337ikke oppgitt
Egenkapital24 268 18799,2 % av eiendelene
S Karlsen Holding AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 475 488
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 11.10.2011
- Registrert
- 17.10.2011
- Adresse
- c/o Stian Karlsen, Snorres vei 15A, 1524 Moss
- Telefon
- 481 18 063
- Kommune
- Moss
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.skarlsenholding.no
Underenheter
1
- S Karlsen Holding AS926 898 299 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, øverige investeringer og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 910 959 | 1 064 623 | 738 718 | 577 317 | 1 568 217 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 42 400 | 170 000 | 182 900 | 183 700 | 137 700 |
| Annen driftskostnad | 215 248 | 185 480 | 219 673 | 198 037 | 265 951 |
| Sum driftskostnader | 1 168 607 | 1 420 103 | 1 141 292 | 959 054 | 1 971 868 |
| Driftsresultat | −1 168 607 | −1 420 103 | −1 124 592 | −959 054 | −1 971 868 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 2 055 697 | 912 467 | 345 863 | 233 789 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 181 656 |
| Annen renteinntekt | 64 236 | 145 058 | 189 234 | 58 179 | 52 852 |
| Annen finansinntekt | 1 090 145 | 639 888 | 1 813 352 | 1 015 076 | 24 888 680 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 1 111 722 | 292 840 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 266 103 | 3 133 484 | 2 915 053 | 1 419 118 | 25 356 977 |
| Annen rentekostnad | - | 107 | - | - | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | −1 720 000 | - | 1 720 000 | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 868 053 | 18 293 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 148 053 | 18 400 | 1 720 000 | - | - |
| Netto finans | 2 118 050 | 3 115 083 | 1 195 053 | 1 419 118 | 25 356 977 |
| Resultat før skatt | - | - | 70 461 | 460 064 | 23 385 109 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −386 974 |
| Resultat før skattekostnad | 949 443 | 1 694 981 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −246 894 | 172 437 | 40 724 | −121 808 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 29 737 | 581 872 | 23 772 083 |
| Årsresultat | 1 196 337 | 1 522 544 | 29 737 | 581 872 | 23 772 083 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 196 337 | 1 522 544 | 29 737 | 581 872 | 23 772 083 |
| Totalresultat | 1 196 337 | 1 522 544 | 29 737 | 581 872 | 23 772 083 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 245 065 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 196 337 | 1 522 544 | 29 737 | 581 872 | 23 527 017 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 196 337 | 1 522 544 | 29 737 | 581 872 | 23 772 083 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 16 700 | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 16 700 | - | - |
| Utsatt skattefordel | 542 515 | 295 621 | 468 058 | 508 782 | 386 974 |
| Sum immaterielle eiendeler | 542 515 | 295 621 | 468 058 | 508 782 | 386 974 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 | 42 400 | 212 400 | 398 600 | 582 300 |
| Sum varige driftsmidler | 3 | 42 400 | 212 400 | 398 600 | 582 300 |
| Investering i datterselskap | 2 600 000 | 2 660 000 | 2 660 000 | 4 380 000 | 3 350 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 4 415 697 | 10 960 697 | 9 393 262 | 14 737 519 | 7 495 445 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 666 667 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 700 000 | 450 000 | 250 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 682 364 | 15 620 697 | 14 753 262 | 21 567 519 | 13 095 445 |
| Sum anleggsmidler | 9 224 879 | 15 958 718 | 15 433 720 | 22 474 901 | 14 064 719 |
| Kundefordringer | - | - | 20 000 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 14 383 | 103 498 | 812 286 | 7 561 | - |
| Konsernfordringer | 21 789 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 36 172 | 103 498 | 832 286 | 7 561 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 13 904 562 | 5 292 840 | - | - | - |
| Sum investeringer | 13 904 562 | 5 292 840 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 303 535 | 2 614 049 | 7 530 259 | 373 982 | 10 103 261 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 303 535 | 2 614 049 | 7 530 259 | 373 982 | 10 103 261 |
| Sum omløpsmidler | 15 244 269 | 8 010 387 | 8 362 545 | 381 542 | 10 103 261 |
| Sum eiendeler | 24 469 148 | 23 969 105 | 23 796 265 | 22 856 443 | 24 167 980 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 1 600 000 |
| Overkurs | 10 680 | 10 680 | 10 680 | 10 680 | 10 680 |
| Sum innskutt egenkapital | 110 680 | 110 680 | 110 680 | 110 680 | 1 610 680 |
| Annen egenkapital | 24 157 507 | 23 661 170 | 22 138 626 | 22 108 889 | 21 527 017 |
| Sum opptjent egenkapital | 24 157 507 | 23 661 170 | 22 138 626 | 22 108 889 | 21 527 017 |
| Sum egenkapital | 24 268 187 | 23 771 850 | 22 249 306 | 22 219 569 | 23 137 697 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 362 | 5 028 | 6 766 | 6 011 | 12 156 |
| Skyldig offentlige avgifter | 83 041 | 84 779 | 61 021 | 36 975 | 70 645 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 3 139 | 1 419 817 | 547 336 | 891 125 |
| Annen kortsiktig gjeld | 112 558 | 104 309 | 59 355 | 46 553 | 56 358 |
| Sum kortsiktig gjeld | 200 961 | 197 255 | 1 546 959 | 636 874 | 1 030 283 |
| Sum gjeld | 200 961 | 197 255 | 1 546 959 | 636 874 | 1 030 283 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 469 148 | 23 969 105 | 23 796 265 | 22 856 443 | 24 167 980 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 75,86▲ | 40,61 | 5,41 | 0,60 | 9,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,07 | 0,03 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,5 %▼ | 7,2 % | 7,7 % | 2,0 % | 96,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −6 734,1 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 178,1 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 % | 99,2 % | 93,5 % | 97,2 % | 95,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stian Karlsen | 1988 |
| Revisor | KROGH REVISJON AS916 131 720 | - |
| Regnskapsfører | PEDERSENS REGNSKAPSKONTOR AS984 058 314 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN KARLSEN100,0 %f. 1988 · Moss · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 365 Næringsutvikling AS100,0 %929 347 714 · 1 000 000 ordinære aksjer
- KAMPENESMOSEN LAGER AS100,0 %936 695 094 · 1 000 000 ordinære aksjer
- SK Eiendom og Utvikling AS100,0 %928 047 091 · 100 000 ordinære aksjer
- STASJONSVEIEN 14 RYGGE AS100,0 %918 704 043 · 300 ordinære aksjer
- Granittveien Eiendom AS33,3 %927 609 606 · 1 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.