- Org.nr.
- 864 095 712
- Telefon
- 76 09 24 88
- Adresse
- Sakrisøy, 8390 Reine
Driftsresultat830 4437,6 % margin
EBITDA2 088 452før av- og nedskrivninger
Årsresultat79 2390,7 % margin
Egenkapital−1 269 703−10,4 % av eiendelene
Sakrisøy Rorbuer AS er et aksjeselskap innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, stiftet 1992.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 864 095 712
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 12.05.1992
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Sakrisøy, 8390 Reine
- Telefon
- 76 09 24 88
- Postadresse
- Postboks 113
- Kommune
- Moskenes
- Næring
- 55.200 Drift av vandrerhjem og ferieleiligheterDrift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Moskenes (10)
- Aksjekapital
- 740 000
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sakrisøy Rorbuer AS987 884 908 · MOSKENES14 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Reiselivsvirksomhet og alt som står i naturlig forbindelse hermed.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 919 596 | 9 709 868 | 7 486 698 | 5 543 341 | 4 531 866 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 288 646 | 728 528 | 423 647 |
| Sum driftsinntekter | 10 919 596 | 9 709 868 | 7 775 344 | 6 271 869 | 4 955 513 |
| Varekostnad | - | 37 133 | 16 938 | 381 800 | 377 077 |
| Lønnskostnad m.m. | 4 367 354 | 3 594 628 | 3 102 037 | 2 688 112 | 1 598 064 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 258 009 | 1 093 487 | 947 530 | 820 630 | 799 530 |
| Annen driftskostnad | 4 463 789 | 3 840 506 | 3 577 770 | 3 093 044 | 1 932 819 |
| Sum driftskostnader | 10 089 152 | 8 565 754 | 7 644 277 | 6 983 586 | 4 707 489 |
| Driftsresultat | 830 443 | 1 144 114 | 131 067 | −711 718 | 248 023 |
| Annen renteinntekt | 54 149 | 39 817 | 50 944 | 6 939 | 485 |
| Annen finansinntekt | - | 204 | 213 | - | - |
| Sum finansinntekter | 54 149 | 40 021 | 51 157 | 6 939 | 485 |
| Annen rentekostnad | 805 353 | 749 566 | 708 750 | 414 985 | 252 044 |
| Sum finanskostnader | 805 353 | 749 566 | 708 750 | 414 985 | 252 044 |
| Netto finans | −751 204 | −709 545 | −657 594 | −408 046 | −251 559 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 053 052 | −2 239 527 | −3 536 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −526 526 | −1 119 763 | −3 536 |
| Resultat før skattekostnad | 79 239 | 434 570 | - | - | - |
| Årsresultat | 79 239 | 434 570 | −526 526 | −1 119 763 | −3 536 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 79 239 | 434 570 | −526 526 | −1 119 763 | −3 536 |
| Totalresultat | 79 239 | 434 570 | −526 526 | −1 119 763 | −3 536 |
| Overført til udekket tap | 79 239 | 434 570 | −526 526 | −1 119 763 | −3 536 |
| Sum overføringer og disponeringer | 79 239 | 434 570 | −526 526 | −1 119 763 | −3 536 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 9 343 000 | 9 139 000 | 8 520 000 | 6 916 000 | 6 620 669 |
| Maskiner og anlegg | 232 000 | 278 000 | 336 000 | 395 000 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 906 000 | 734 000 | 781 000 | 757 000 | 757 100 |
| Sum varige driftsmidler | 10 481 000 | 10 151 000 | 9 637 000 | 8 068 000 | 7 377 769 |
| Aksjer | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
| Sum anleggsmidler | 10 481 250 | 10 151 250 | 9 637 250 | 8 068 250 | 7 378 019 |
| Sum varer | - | - | 39 350 | 39 350 | 15 896 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 33 642 |
| Andre kortsiktige fordringer | 58 181 | 291 208 | 168 599 | 638 553 | 44 952 |
| Sum fordringer | 58 181 | 291 208 | 168 599 | 638 553 | 78 594 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 696 731 | 305 957 | 573 900 | 2 654 742 | 2 272 319 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 696 731 | 305 957 | 573 900 | 2 654 742 | 2 272 319 |
| Sum omløpsmidler | 1 754 912 | 597 165 | 781 849 | 3 332 645 | 2 366 808 |
| Sum eiendeler | 12 236 162 | 10 748 415 | 10 419 099 | 11 400 895 | 9 744 827 |
| Aksjekapital | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 |
| Udekket tap | 2 009 703 | 2 088 942 | 2 523 512 | 1 996 986 | 877 222 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 009 703 | −2 088 942 | −2 523 512 | −1 996 986 | −877 222 |
| Sum egenkapital | −1 269 703 | −1 348 942 | −1 783 512 | −1 256 986 | −137 222 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 520 000 | 10 227 766 | 10 752 270 | 11 140 908 | 8 885 686 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 520 000 | 10 227 766 | 10 752 270 | 11 140 908 | 8 885 686 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 520 000 | 10 227 766 | 10 752 270 | 11 140 908 | 8 885 686 |
| Leverandørgjeld | 572 627 | 1 010 267 | 521 362 | 756 787 | 580 157 |
| Skyldige offentlige avgifter m.m | 187 543 | 136 959 | 134 759 | 117 045 | 68 909 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 225 694 | 722 365 | 794 221 | 643 140 | 347 298 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 985 864 | 1 869 591 | 1 450 341 | 1 516 973 | 996 364 |
| Sum gjeld | 13 505 864 | 12 097 357 | 12 202 611 | 12 657 881 | 9 882 050 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 236 161 | 10 748 414 | 10 419 099 | 11 400 895 | 9 744 827 |
| Pantstillelser | 10 481 000 | 10 151 000 | 9 636 000 | 8 068 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,88▲ | 0,32 | 0,54 | 2,20 | 2,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −10,64▼ | −8,97 | −6,84 | −10,07 | −72,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,7 %▼ | 11,2 % | 1,7 % | −6,7 % | 2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▼ | 11,8 % | 1,7 % | −11,3 % | 5,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▼ | 4,5 % | −6,8 % | −17,9 % | −0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −10,4 %▲ | −12,6 % | −17,1 % | −11,0 % | −1,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 779 971
- Resultat per ansatt, kroner
- 59 317
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sakrisøy Rorbuer AS7,6 %
10,9 mill. 14 ansatte 2025
−5 %0510
Forenom AS−2,8 % 285,7 mill.64 ansatte 2025
Vander Norway AS1,9 % 135,6 mill.32 ansatte 2025
Bjørvika Apartments AS3,5 % 180,6 mill.44 ansatte 2025
Sakrisøy Rorbuer AS7,6 % 10,9 mill.14 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Michael Gylseth | 1978 |
| Styrets leder | Michael Gylseth | 1978 |
| Styremedlem | Dagmar Jeanne Gylseth | 1955 |
| Styremedlem | Linn Maria Therese Gylseth | 1983 |
| Revisor | NORDNORSK REVISJON AS936 929 443 | - |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØKSNES AS988 259 977 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Dagmar Jeanne Gylseth75,0 %f. 1955 · Reine · 555 ordinære aksjer
- Michael Gylseth25,0 %f. 1978 · Reine · 185 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Destination Lofoten AS0,04 %964 203 660 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.