- Org.nr.
- 924 813 431
- Telefon
- 404 18 361
- Adresse
- Dreyers gate 83, 8312 Henningsvær
- Hovedeier
- Salteriet Holding AS, 100 %
Driftsresultat−308 053−28,6 % margin
EBITDA223 947før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 112 399
Egenkapital20 771 57617,9 % av eiendelene
Salteriet AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 813 431
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 15.03.2020
- Registrert
- 23.03.2020
- Adresse
- Dreyers gate 83, 8312 Henningsvær
- Telefon
- 404 18 361
- Postadresse
- Postboks 86 Manglerud
- Kommune
- Vågan
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Vågan (251)
- Aksjekapital
- 23 279 400
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Salteriet AS924 871 806 · VÅGAN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer i verdipapirer, investeringer og utvikling av eiendom, samt deltagelse i virksomhet med samme formål.
Tidligere navn
- NW Invest AS23.03.2020 til 15.01.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 075 321 | 1 428 917 | 1 158 874 | 1 297 546 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 075 321 | 1 428 917 | 1 158 874 | 1 702 810 | 358 371 |
| Lønnskostnad | - | - | 3 623 | 517 816 | 4 778 |
| Avskrivning av driftsmidler | 532 000 | 517 626 | 129 000 | 184 000 | 91 964 |
| Annen driftskostnad | 851 373 | 1 057 874 | 965 018 | 1 120 102 | 631 992 |
| Sum driftskostnader | 1 383 373 | 1 575 500 | 1 097 642 | 1 821 918 | 763 886 |
| Driftsresultat | −308 053 | −146 584 | 61 232 | −119 108 | −405 515 |
| Annen finansinntekt | - | 473 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 4 286 | - | 4 519 | 60 | - |
| Sum finansinntekter | 4 286 | 473 | 4 519 | 60 | 1 |
| Annen rentekostnad | 803 738 | 966 255 | 859 947 | 760 109 | - |
| Annen finanskostnad | 4 894 | - | - | 1 | - |
| Sum finanskostnader | 808 632 | 966 255 | 859 947 | 760 110 | 347 620 |
| Netto finans | −804 346 | −965 781 | −855 428 | −760 050 | −347 619 |
| Resultat før skatt | - | - | −794 196 | −879 159 | −753 135 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −794 196 | −879 159 | - |
| Resultat før skattekostnad | −1 112 399 | −1 112 365 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 112 399 | −1 112 365 | −794 196 | −879 159 | −753 135 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 112 399 | −1 112 365 | −794 196 | −879 159 | - |
| Totalresultat | −1 112 399 | −1 112 365 | −794 196 | −879 159 | - |
| Overført fra annen innskutt kapital | −1 112 399 | −1 112 365 | −794 196 | −879 159 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 112 399 | −1 112 365 | −794 196 | −879 159 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 405 264 | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 35 152 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 114 313 990 | 89 943 638 | 63 451 307 | 39 266 254 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 271 581 | 374 581 | 312 581 | 82 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 114 585 571 | 90 318 219 | 63 763 888 | 39 348 254 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 14 990 | 14 990 | 5 281 894 | 3 245 974 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 176 669 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 191 659 | 14 990 | 5 281 894 | 3 245 974 | - |
| Sum anleggsmidler | 114 777 230 | 90 333 209 | 69 045 782 | 42 594 228 | 35 248 002 |
| Kundefordringer | 168 000 | - | 30 000 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 942 679 | 3 144 910 | 393 047 | 548 253 | - |
| Sum fordringer | 1 110 679 | 3 144 910 | 423 047 | 548 253 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 87 951 | 1 102 730 | 30 094 | 198 060 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 87 951 | 1 102 730 | 30 094 | 198 060 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 198 629 | 4 247 639 | 453 141 | 746 312 | 1 641 205 |
| Sum eiendeler | 115 975 859 | 94 580 848 | 69 498 924 | 43 340 541 | 36 889 207 |
| Aksjekapital | 14 226 300 | 14 226 300 | 6 933 000 | 6 933 000 | - |
| Overkurs | 6 545 276 | 7 657 675 | 563 340 | 1 357 536 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 20 771 576 | 21 883 975 | 7 496 340 | 8 290 536 | 5 930 000 |
| Sum egenkapital | 20 771 576 | 21 883 975 | 7 496 340 | 8 290 536 | 5 169 695 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 72 332 882 | 67 059 431 | 45 556 092 | 19 897 956 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 9 744 043 | 1 528 043 | 1 344 537 | 1 809 537 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 5 158 000 | 800 000 | 14 278 400 | 10 278 400 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 87 234 925 | 69 387 474 | 61 179 029 | 31 985 893 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 87 234 925 | 69 387 474 | 61 179 029 | 31 985 893 | 30 663 580 |
| Leverandørgjeld | 7 940 378 | 3 257 193 | 780 434 | 2 864 133 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 42 755 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 28 980 | 52 207 | 43 121 | 157 223 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 969 358 | 3 309 400 | 823 555 | 3 064 111 | 1 055 932 |
| Sum gjeld | 95 204 283 | 72 696 873 | 62 002 584 | 35 050 005 | 31 719 512 |
| Sum egenkapital og gjeld | 115 975 859 | 94 580 848 | 69 498 924 | 43 340 541 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | - | −760 305 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,15▼ | 1,28 | 0,55 | 0,24 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,58▲ | 3,32 | 8,27 | 4,23 | 6,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,3 %▼ | −0,2 % | 0,1 % | −0,3 % | −1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −28,6 %▼ | −10,3 % | 5,3 % | −7,0 % | −113,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −103,4 %▼ | −77,8 % | −68,5 % | −51,6 % | −210,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,9 %▼ | 23,1 % | 10,8 % | 19,1 % | 14,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Salteriet AS−28,6 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Salteriet AS−28,6 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øystein Justad | 1995 |
| Styrets leder | Pål Pernes | 1962 |
| Styremedlem | Bjørnar Fahre | 1966 |
| Styremedlem | Øystein Justad | 1995 |
| Revisor | NORDNORSK REVISJON AS936 929 443 | - |
| Regnskapsfører | LOFOTEN ØKONOMISERVICE AS985 641 803 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Salteriet Holding AS100,0 %Henningsvær · 12 933 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- F Holding AS
- Salteriet Holding AS56,0 %
- Gammelveien 22 AS100,0 %
- Salteriet Eiendomsutvikling AS100,0 %
- SALTERIET DRIFT AS100,0 %
- Salteriet AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.