- Org.nr.
- 871 268 312
- Adresse
- c/o Usbl Nittedal, Mattias skytters vei 1, 1482 Nittedal
Driftsresultat−187 590−5,1 % margin
Årsresultat−161 810−4,4 % margin
Egenkapital908 90070,3 % av eiendelene
Sameiet Brennakollen er en forening/lag/innretning innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, stiftet 1983.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 871 268 312
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 25.04.1983
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- c/o Usbl Nittedal, Mattias skytters vei 1, 1482 Nittedal
- Postadresse
- c/o Boligbyggelaget Usbl, Postboks 8944
- Kommune
- Nittedal
- Næring
- 94.992 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellersAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Nittedal (247)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Brennakollen918 200 487 · NITTEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- Brennakollen Velforening20.02.1995 til 10.06.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 682 355 | 2 040 796 | 2 007 139 | 1 855 504 | 1 841 776 |
| Sum driftsinntekter | 3 682 355 | 2 040 796 | 2 007 139 | 1 855 504 | 1 841 776 |
| Lønnskostnad | 91 280 | 91 280 | 79 870 | 79 870 | 79 300 |
| Annen driftskostnad | 3 778 665 | 2 171 390 | 1 836 313 | 1 777 643 | 1 779 432 |
| Sum driftskostnader | 3 869 946 | 2 262 670 | 1 916 182 | 1 857 514 | 1 858 730 |
| Driftsresultat | −187 590 | −221 874 | 90 958 | −2 010 | −16 954 |
| Annen renteinntekt | 35 475 | 39 937 | 38 381 | 17 121 | −234 |
| Sum finansinntekter | - | - | 38 381 | 17 121 | −234 |
| Annen rentekostnad | 0 | 631 | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | - | 0 |
| Netto finans | −35 475 | −39 306 | −38 381 | −17 121 | 234 |
| Resultat før skatt | - | - | 129 337 | 15 112 | −17 190 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 26 517 | 2 858 | 9 273 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 102 820 | 12 254 | −26 463 |
| Ekstraordinære poster | - | - | 26 517 | 2 858 | 9 273 |
| Skattekostnad | 9 695 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −161 810 | −182 568 | 102 821 | 12 253 | −26 461 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −161 810 | −182 568 | 102 821 | 12 253 | −26 461 |
| Sum overføringer og disponeringer | −161 810 | −182 568 | 102 821 | 12 253 | −26 461 |
| Kundefordringer | 14 636 | 12 224 | 34 293 | 53 411 | 152 868 |
| Andre fordringer | 522 673 | 342 275 | 427 326 | 458 900 | 397 579 |
| Sum fordringer | - | - | 461 619 | 512 311 | 550 447 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 754 835 | 1 077 089 | 1 161 870 | 1 025 798 | 1 035 093 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 161 870 | 1 025 798 | 1 035 093 |
| Sum omløpsmidler | 1 292 144 | 1 431 588 | 1 623 490 | 1 538 109 | 1 585 540 |
| Sum eiendeler | 1 292 144 | 1 431 588 | 1 623 490 | 1 538 109 | 1 585 540 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 908 900 | 1 070 710 | 1 253 278 | 1 150 456 | 1 138 203 |
| Sum opptjent egenkapital | 908 900 | 1 070 710 | 1 253 278 | 1 150 456 | 1 138 203 |
| Sum egenkapital | 908 900 | 1 070 710 | 1 253 278 | 1 150 456 | 1 138 203 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 339 144 | 341 236 | 315 828 | 359 852 | 333 876 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 26 517 | 2 858 | 9 273 |
| Annen kortsiktig gjeld | 44 101 | 19 643 | 27 867 | 24 942 | 104 189 |
| Sum kortsiktig gjeld | 383 244 | 360 878 | 370 212 | 387 652 | 447 338 |
| Sum gjeld | 383 244 | 360 878 | 370 212 | 387 652 | 447 338 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 292 144 | 1 431 588 | 1 623 490 | 1 538 109 | 1 585 540 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,37▼ | 3,97 | 4,39 | 3,97 | 3,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,42▲ | 0,34 | 0,30 | 0,34 | 0,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,8 %▼ | −11,9 % | 8,2 % | 1,0 % | −1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,1 %▲ | −10,9 % | 4,5 % | −0,1 % | −0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,4 %▲ | −8,9 % | 5,1 % | 0,7 % | −1,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,3 %▼ | 74,8 % | 77,2 % | 74,8 % | 71,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Brennakollen−5,1 %
3,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
Sameiet Brennakollen−5,1 % 3,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Amanah Relief12,3 % 3 887,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
STUDENTSAMSKIPNADEN SIO13,6 % 1 353,0 mill.714 ansatte 2025
Handelens Miljøfond54,8 % 972,8 mill.17 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 94.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stein Øivind Solbakken | 1967 |
| Styremedlem | Line Margrethe Tyrdal | 1973 |
| Styremedlem | Lena Christin Eriksson | 1987 |
| Styremedlem | Snorre Olaus Hagelund Stray | 1992 |
| Styremedlem | Marius Kordahl | 1991 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |