- Org.nr.
- 984 722 133
- Adresse
- c/o Viden forvaltning, Somaveien 2, 4313 Sandnes
Driftsresultat29 6756,8 % margin
Årsresultat−92 896−21,1 % margin
Egenkapital−1 583 106−520,9 % av eiendelene
SAMEIET GANDDAL VEST 2 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1992.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 722 133
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 25.03.1992
- Registrert
- 25.11.2002
- Adresse
- c/o Viden forvaltning, Somaveien 2, 4313 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Sandnes (387)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAMEIET GANDDAL VEST 2924 158 972 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 439 618 | 399 252 | 373 224 | 331 200 |
| Sum driftskostnader | 409 943 | 280 684 | 215 605 | 489 733 |
| Driftsresultat | 29 675 | 118 568 | 157 619 | −158 533 |
| Sum finansinntekter | 3 356 | 12 435 | 11 812 | 8 526 |
| Sum finanskostnader | 125 928 | 147 900 | 119 792 | 93 656 |
| Netto finans | −122 572 | −135 465 | −107 980 | −85 130 |
| Resultat før skatt | −92 896 | −16 897 | 49 639 | −243 663 |
| Årsresultat | −92 896 | −16 897 | 49 639 | −243 663 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 303 936 | 451 277 | 444 415 | 471 216 |
| Sum eiendeler | 303 936 | 451 277 | 444 415 | 471 216 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 583 106 | −1 490 210 | −1 473 313 | −1 522 952 |
| Sum egenkapital | −1 583 106 | −1 490 210 | −1 473 313 | −1 522 952 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 810 707 | 1 926 248 | 1 909 677 | 1 945 468 |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 334 | 15 238 | 8 051 | 48 700 |
| Sum gjeld | 1 887 041 | 1 941 486 | 1 917 728 | 1 994 168 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,98▼ | 29,62 | 55,20 | 9,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,19▲ | −1,30 | −1,30 | −1,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,7 %▼ | 29,3 % | 37,0 % | −31,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▼ | 29,7 % | 42,2 % | −47,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −21,1 %▼ | −4,2 % | 13,3 % | −73,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −520,9 %▼ | −330,2 % | −331,5 % | −323,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAMEIET GANDDAL VEST 26,8 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
SAMEIET GANDDAL VEST 26,8 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anne Marit Kvamsø | 1973 |
| Styremedlem | Brynhildur Hjördis Johannsdottir | 1976 |
| Styremedlem | Karina Helgeland | 1982 |
| Regnskapsfører | POWERCOUNTING AS926 535 056 | - |
| Forretningsfører | VIDEN FORVALTNING AS927 119 536 | - |