- Org.nr.
- 992 011 890
- Telefon
- 900 75 337
- Adresse
- Helldalsstølen 40, 5225 Nesttun
Driftsresultat−39 112−10,3 % margin
Årsresultat−32 907−8,7 % margin
Egenkapital185 30691,1 % av eiendelene
Sameiet Helldalsstølen 4-48 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 011 890
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.11.2007
- Registrert
- 16.02.2008
- Adresse
- Helldalsstølen 40, 5225 Nesttun
- Telefon
- 900 75 337
- Postadresse
- Helldalsstølen 24
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Bergen (4 246)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Helldalsstølen 4-48924 230 436 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fremme sameiernes felles interesser, samt å stå for forvaltning, drift og vedlikehold av sameiets eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 379 421 | 388 987 | 375 712 | 431 640 | 509 778 |
| Sum driftsinntekter | 379 421 | 388 987 | 375 712 | 431 640 | 509 778 |
| Lønnskostnad | 10 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 408 533 | 398 810 | 396 774 | 348 208 | 417 275 |
| Sum driftskostnader | 418 533 | 398 810 | 396 774 | 348 208 | 417 275 |
| Driftsresultat | −39 112 | −9 822 | −21 062 | 83 432 | 92 502 |
| Annen finansinntekt | 6 205 | 5 623 | 5 187 | 5 047 | 5 331 |
| Sum finansinntekter | 6 205 | 5 623 | 5 187 | 5 047 | 5 331 |
| Annen rentekostnad | - | 386 | - | 2 014 | 6 288 |
| Sum finanskostnader | - | 386 | - | 2 014 | 6 288 |
| Netto finans | 6 205 | 5 237 | 5 187 | 3 033 | −957 |
| Resultat før skatt | - | - | −15 875 | 86 464 | 91 546 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −15 875 | 86 464 | 91 546 |
| Resultat før skattekostnad | −32 907 | −4 586 | - | - | - |
| Årsresultat | −32 907 | −4 586 | −15 875 | 86 464 | 91 546 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 91 546 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −32 907 | −4 586 | −15 875 | 86 464 | - |
| Totalresultat | −32 907 | −4 586 | −15 875 | 86 464 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 86 464 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −32 907 | −4 586 | −15 875 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −32 907 | −4 586 | −15 875 | 86 464 | 91 546 |
| Kundefordringer | 276 | 37 270 | 616 | 5 080 | 65 830 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 71 579 |
| Andre kortsiktige fordringer | 72 276 | 61 383 | 55 598 | 73 001 | - |
| Sum fordringer | 72 552 | 98 653 | 56 214 | 78 081 | 137 408 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 94 570 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 130 777 | 129 230 | 187 895 | 210 155 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 130 777 | 129 230 | 187 895 | 210 155 | 94 570 |
| Sum omløpsmidler | 203 329 | 227 883 | 244 108 | 288 236 | 231 978 |
| Sum eiendeler | 203 329 | 227 883 | 244 108 | 288 236 | 231 978 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 185 306 | 218 213 | 222 532 | 238 406 | 151 942 |
| Sum opptjent egenkapital | 185 306 | 218 213 | 222 532 | 238 406 | 151 942 |
| Sum egenkapital | 185 306 | 218 213 | 222 532 | 238 406 | 151 942 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 60 502 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 60 502 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 60 502 |
| Leverandørgjeld | 6 039 | 3 175 | 21 577 | 19 420 | 19 432 |
| Annen kortsiktig gjeld | 11 983 | 6 495 | - | 30 410 | 102 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 023 | 9 670 | 21 577 | 49 829 | 19 534 |
| Sum gjeld | 18 023 | 9 670 | 21 577 | 49 829 | 80 036 |
| Sum egenkapital og gjeld | 203 329 | 227 883 | 244 108 | 288 236 | 231 978 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,28▼ | 23,57 | 11,31 | 5,78 | 11,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▲ | 0,04 | 0,10 | 0,21 | 0,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,3 %▼ | −1,8 % | −6,0 % | 34,0 % | 42,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −10,3 %▼ | −2,5 % | −5,6 % | 19,3 % | 18,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,7 %▼ | −1,2 % | −4,2 % | 20,0 % | 18,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 91,1 %▼ | 95,8 % | 91,2 % | 82,7 % | 65,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Helldalsstølen 4-48−10,3 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Helldalsstølen 4-48−10,3 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Havy Ho | 1986 |
| Styremedlem | Camilla Hamre Clausen | 1983 |
| Styremedlem | Ronny Nygård | 1961 |
| Revisor | COLLEGIUM REVISJON AS988 782 041 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |