- Org.nr.
- 988 305 898
- Adresse
- Hovden Alpin Appartements, 4755 Hovden I Setesdal
Driftsresultat81 9644,9 % margin
Årsresultat75 0934,5 % margin
Egenkapital363 15047,2 % av eiendelene
SAMEIET HOVDEN ALPIN APPARTEMENTS er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 305 898
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 04.08.2004
- Registrert
- 14.06.2005
- Adresse
- Hovden Alpin Appartements, 4755 Hovden I Setesdal
- Postadresse
- Postboks 411
- Kommune
- Bykle
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Bykle (24)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAMEIET HOVDEN ALPIN APPARTEMENTS923 822 690 · BYKLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 675 974 | 867 787 | 825 487 | 750 526 | 714 336 |
| Sum driftsinntekter | 1 675 974 | 867 787 | 825 487 | 750 526 | 714 336 |
| Lønnskostnad | 17 696 | 17 696 | 17 696 | 17 696 | 17 696 |
| Annen driftskostnad | - | - | 689 092 | 742 581 | 621 602 |
| Annen driftskostnad Il, | 1 576 314 | 823 373 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 594 010 | 841 069 | 706 788 | 760 277 | 639 298 |
| Driftsresultat | 81 964 | 26 718 | 118 699 | −9 751 | 75 038 |
| Annen renteinntekt | 963 | 642 | 263 | - | - |
| Sum finansinntekter | 963 | 642 | 263 | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 696 | 7 495 | - | 6 267 | - |
| Annen finanskostnad | 3 138 | 2 451 | 2 011 | 2 004 | 6 303 |
| Sum finanskostnader | 7 834 | 9 946 | 2 011 | 8 271 | 6 303 |
| Netto finans | −6 871 | −9 304 | −1 748 | −8 271 | −6 303 |
| Resultat før skatt | 75 093 | 17 414 | 116 951 | −18 022 | 68 734 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 116 951 | −18 022 | 68 734 |
| Årsresultat | 75 093 | 17 414 | - | 116 951 | 68 734 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 75 093 | 17 414 | 116 951 | −18 022 | 68 734 |
| Totalresultat | 75 093 | 17 414 | 116 951 | −18 022 | 68 734 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −18 022 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 75 093 | 17 414 | 116 951 | - | 68 734 |
| Sum overføringer og disponeringer | 75 093 | 17 414 | 116 951 | −18 022 | 68 734 |
| Andre kortsiktige fordringer | 77 673 | 68 840 | 20 942 | 18 694 | 65 044 |
| Sum fordringer | 77 673 | 59 554 | 46 996 | 32 029 | 91 698 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 691 866 | 258 698 | 299 546 | 165 467 | 117 132 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 691 866 | 258 698 | 299 546 | 165 467 | 117 132 |
| Sum omløpsmidler | 769 539 | 318 252 | 346 542 | 197 496 | 208 830 |
| Sum eiendeler | 769 539 | 318 252 | 346 542 | 197 496 | 208 830 |
| Kundefordringer | - | −9 286 | 26 054 | 13 335 | 26 654 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 363 150 | 288 057 | 270 643 | 153 692 | 171 713 |
| Sum opptjent egenkapital | 363 150 | 288 057 | 270 643 | 153 692 | 171 713 |
| Sum egenkapital | 363 150 | 288 057 | 270 643 | 153 692 | 171 713 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 368 254 | 12 625 | 30 581 | 7 738 | 24 751 |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 135 | 17 570 | 45 318 | 36 066 | 12 365 |
| Sum kortsiktig gjeld | 406 389 | 30 195 | 75 899 | 43 804 | 37 116 |
| Sum gjeld | 406 389 | 30 195 | 75 899 | 43 804 | 37 116 |
| Sum egenkapital og gjeld | 769 539 | 318 252 | 346 542 | 197 496 | 208 830 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89▼ | 10,54 | 4,57 | 4,51 | 5,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,12▲ | 0,10 | 0,28 | 0,29 | 0,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,2 %▲ | 8,2 % | 43,7 % | −4,8 % | 35,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,9 %▲ | 3,1 % | 14,4 % | −1,3 % | 10,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▲ | 2,0 % | 14,2 % | 15,6 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,2 %▼ | 90,5 % | 78,1 % | 77,8 % | 82,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAMEIET HOVDEN ALPIN APPARTEMENTS4,9 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
SAMEIET HOVDEN ALPIN APPARTEMENTS4,9 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole Kristian Hodnemyr | 1966 |
| Styremedlem | Dag Johan Schjøren Beek | 1966 |
| Styremedlem | Arne Setane | 1967 |
| Varamedlem | Ketil Alexander Græe | 1981 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | REME REGNSKAP AS989 259 490 | - |