- Org.nr.
- 897 882 582
- Adresse
- Jernbanegata 25, 3916 Porsgrunn
Driftsresultat−11 723−2,4 % margin
Årsresultat−9 371−1,9 % margin
Egenkapital150 25778,2 % av eiendelene
Sameiet Kollenvegen er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 897 882 582
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 10.05.2011
- Registrert
- 26.01.2012
- Adresse
- Jernbanegata 25, 3916 Porsgrunn
- Postadresse
- Postboks 44
- Kommune
- Porsgrunn
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn (679)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Kollenvegen924 217 006 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 489 600 | - | - | 374 400 | 360 000 |
| Sum driftsinntekter | 489 600 | 889 600 | 478 400 | 374 400 | 360 000 |
| Annen driftskostnad | 501 323 | - | - | 328 778 | 366 569 |
| Sum driftskostnader | 501 323 | 841 505 | 531 981 | 328 777 | 366 568 |
| Driftsresultat | −11 723 | 48 095 | −53 581 | 45 623 | −6 568 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 556 | 55 |
| Sum finansinntekter | - | 3 309 | 1 528 | 556 | 55 |
| Annen finansinntekt | 2 352 | - | - | - | - |
| Netto finans | 2 352 | 846 | 1 528 | 556 | 55 |
| Resultat før skatt | - | 48 940 | −52 053 | 46 178 | −6 514 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 46 178 | −6 514 |
| Årsresultat | −9 371 | 48 942 | −52 053 | 46 179 | −6 513 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 46 179 | −6 513 |
| Sum overføringer og disponeringer | −9 371 | - | - | 46 179 | −6 513 |
| Sum finanskostnader | - | 2 463 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 31 178 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 31 178 | - | - | 0 | - |
| Obligasjoner | 621 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 621 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 31 799 | 35 807 | 39 759 | 40 063 | 31 |
| Andre fordringer | - | - | - | 33 437 | 31 521 |
| Kundefordringer | 47 779 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 47 779 | - | - | 33 437 | 31 521 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | 40 063 | 31 |
| Sum investeringer | - | - | - | 40 063 | 31 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 112 478 | - | - | 109 741 | 142 439 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 112 478 | - | - | 109 741 | 142 439 |
| Sum omløpsmidler | 160 257 | 151 798 | 93 991 | 143 178 | 173 959 |
| Sum eiendeler | 192 056 | 187 604 | 133 750 | 183 241 | 173 991 |
| Annen egenkapital | 150 257 | - | - | 162 740 | 116 561 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 159 628 | 110 687 | 162 740 | 116 561 |
| Sum egenkapital | 150 257 | 159 628 | 110 687 | 162 740 | 116 561 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 30 942 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 857 | - | - | 20 501 | 57 430 |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 799 | 27 976 | 23 063 | 20 501 | 57 430 |
| Sum gjeld | 41 799 | 27 976 | 23 063 | 20 501 | 57 430 |
| Sum egenkapital og gjeld | 192 056 | - | - | 183 241 | 173 991 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,83▼ | 5,43 | 4,08 | 6,98 | 3,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▲ | 0,18 | 0,21 | 0,13 | 0,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,2 %▼ | 32,0 % | −32,8 % | 25,9 % | −3,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,4 %▼ | 5,4 % | −11,2 % | 12,2 % | −1,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,9 %▼ | 5,5 % | −10,9 % | 12,3 % | −1,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,2 %▼ | 85,1 % | 82,8 % | 88,8 % | 67,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Kollenvegen−2,4 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Kollenvegen−2,4 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Are Nor | 1974 |
| Styremedlem | Per Halvor Løkken | 1954 |
| Styremedlem | Tor Oddvar Fless | 1953 |
| Varamedlem | Heidi Christensen | 1961 |
| Varamedlem | Ole Torgeir Siljan | 1964 |
| Regnskapsfører | GRENLAND BOLIGBYGGELAG947 173 219 | - |
| Forretningsfører | GRENLAND BOLIGBYGGELAG947 173 219 | - |