- Org.nr.
- 974 263 580
- Adresse
- Lensmannstunet 33, 4027 Stavanger
Driftsresultat264 10814,5 % margin
Årsresultat289 77415,9 % margin
Egenkapital741 73787,0 % av eiendelene
SAMEIET LENSMANNSGÅRDEN VEST er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1994.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 974 263 580
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.09.1994
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Lensmannstunet 33, 4027 Stavanger
- Postadresse
- c/o Bate boligbyggelag, Postboks 88 Sentrum
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger (1 902)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAMEIET LENSMANNSGÅRDEN VEST822 262 872 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- SAMEIET LENSMANNSGÅRDEN VEST V/ LORENTZ AURBAKKEN26.06.2002 til 18.07.2002
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Inntekter salgsinntekt | 1 797 251 | 1 751 057 | - | - | - |
| annen driftsinntekt | 22 044 | 8 668 | 8 518 | 7 645 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 819 295 | 1 759 725 | 1 592 778 | 1 495 930 | 1 426 002 |
| Lønnskostnad | - | - | 162 187 | 145 093 | 199 424 |
| Kostnader lønnskostnad | 162 731 | 160 833 | - | - | - |
| annen driftskostnad | 1 392 456 | 1 624 854 | 1 397 510 | 1 211 520 | 1 356 203 |
| Sum driftskostnader | 1 555 187 | 1 785 687 | 1 559 697 | 1 356 613 | 1 555 627 |
| Driftsresultat | 264 108 | −25 962 | 33 081 | 139 317 | −129 625 |
| Annen renteinntekt | 9 452 | 8 926 | 1 702 | 7 | 3 |
| annen finansinntekt | 16 397 | 16 202 | 15 222 | 14 742 | 14 804 |
| Sum finansinntekter | 25 849 | 25 128 | 16 924 | 14 749 | 14 807 |
| Annen rentekostnad | 183 | 925 | 18 | 243 | 56 |
| Sum finanskostnader | 183 | 925 | 18 | 243 | 56 |
| Netto finans | 25 666 | 24 203 | 16 906 | 14 506 | 14 751 |
| Resultat før skatt | - | - | 49 987 | 153 823 | −114 874 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 49 987 | 153 823 | −114 874 |
| Resultat før skattekostnad | 289 774 | −1 759 | - | - | - |
| Årsresultat | 289 774 | −1 759 | 49 987 | 153 823 | −114 874 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 289 775 | −1 758 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 289 775 | −1 758 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | 1 584 260 | 1 488 285 | 1 426 002 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Kundefordringer | 14 469 | 12 068 | 13 254 | 4 468 | 19 420 |
| Sum fordringer | 14 469 | 12 068 | 13 254 | 4 468 | 65 559 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 837 451 | 593 110 | 534 443 | 607 143 | 293 259 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 837 451 | 593 110 | 534 443 | 607 143 | 293 259 |
| Sum omløpsmidler | 851 920 | 605 178 | 547 697 | 611 611 | 358 818 |
| Sum eiendeler | 852 920 | 606 178 | 548 697 | 612 611 | 359 818 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 000 |
| Annen egenkapital | 741 737 | 451 962 | 453 721 | 403 734 | 249 911 |
| Sum opptjent egenkapital | 741 737 | 451 962 | 453 721 | 403 734 | 249 911 |
| Sum egenkapital | 741 737 | 451 962 | 453 721 | 403 734 | 249 911 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 70 082 | 107 624 | 54 081 | 123 875 | 6 190 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 40 894 | 35 809 | 27 575 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 49 193 | 76 143 |
| skatt/aga | 41 101 | 46 592 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 111 183 | 154 216 | 94 975 | 208 877 | 109 908 |
| Sum gjeld | 111 183 | 154 216 | 94 975 | 208 877 | 109 908 |
| Sum egenkapital og gjeld | 852 920 | 606 178 | 548 696 | 612 611 | 359 819 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,66▲ | 3,92 | 5,77 | 2,93 | 3,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▼ | 0,34 | 0,21 | 0,52 | 0,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,7 %▲ | −0,1 % | 8,6 % | 31,7 % | −31,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,5 %▲ | −1,5 % | 2,1 % | 9,3 % | −9,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,9 %▲ | −0,1 % | 3,1 % | 10,3 % | −8,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,0 %▲ | 74,6 % | 82,7 % | 65,9 % | 69,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAMEIET LENSMANNSGÅRDEN VEST14,5 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
SAMEIET LENSMANNSGÅRDEN VEST14,5 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjell Gunnar Espejord | 1951 |
| Styremedlem | Brit Turid Motland | 1948 |
| Styremedlem | Lars Sigve Prestnes | 1949 |
| Styremedlem | Anne Røsbak | 1955 |
| Varamedlem | Emil Bru | 1953 |
| Varamedlem | Dagfinn Magnus Mølstre | 1949 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |
| Forretningsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |