- Org.nr.
- 988 143 308
- Adresse
- Strandvegen 22B, 7713 Steinkjer
Driftsresultat177 1716,1 % margin
Årsresultat222 9927,7 % margin
Egenkapital1 221 86075,4 % av eiendelene
Sameiet Meierigården Steinkjer er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 143 308
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 08.10.1998
- Registrert
- 29.09.2007
- Adresse
- Strandvegen 22B, 7713 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer (94)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Meierigården Steinkjer917 058 172 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Tidligere navn
- Boligseksjonssameiet Meierigården29.09.2007 til 13.07.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 892 909 | 2 849 164 | - | - | 2 457 625 |
| Sum driftsinntekter | 2 892 909 | 2 849 164 | - | - | 2 457 625 |
| Lønnskostnad | 117 630 | 116 354 | - | - | 94 370 |
| Annen driftskostnad | 2 598 108 | 2 697 456 | - | - | 2 185 051 |
| Sum driftskostnader | 2 715 738 | 2 813 810 | - | - | 2 279 421 |
| Driftsresultat | 177 171 | 35 354 | - | - | 178 204 |
| Annen renteinntekt | 19 878 | 15 681 | - | - | 839 |
| Annen finansinntekt | 25 943 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 45 821 | 15 681 | - | - | 839 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 645 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | 645 |
| Netto finans | 45 821 | 15 681 | - | - | 194 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 178 399 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 178 399 |
| Resultat før skattekostnad | 222 992 | 51 035 | - | - | - |
| Årsresultat | 222 992 | 51 035 | - | - | 178 399 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 178 399 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 178 399 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 178 399 |
| Annen egenkapital | 222 992 | 51 035 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 217 337 | 290 964 | - | - | 519 151 |
| Andre kortsiktige fordringer | 489 248 | 450 575 | - | - | 297 522 |
| Sum fordringer | 706 585 | 741 539 | - | - | 816 673 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 684 236 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 913 675 | 759 071 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 913 675 | 759 071 | - | - | 684 236 |
| Sum omløpsmidler | 1 620 260 | 1 500 611 | - | - | 1 500 909 |
| Sum eiendeler | 1 620 260 | 1 500 611 | - | - | 1 500 909 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 1 221 860 | 998 868 | - | - | 1 129 775 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 221 860 | 998 868 | - | - | 1 129 775 |
| Sum egenkapital | 1 221 860 | 998 868 | - | - | 1 129 775 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 388 762 | 492 098 | - | - | 325 813 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 3 992 |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 047 | 3 056 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 591 | 6 589 | - | - | 41 329 |
| Sum kortsiktig gjeld | 398 400 | 501 743 | - | - | 371 134 |
| Sum gjeld | 398 400 | 501 743 | - | - | 371 134 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 620 260 | 1 500 611 | - | - | 1 500 909 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,07▲ | 2,99 | - | - | 4,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▼ | 0,50 | - | - | 0,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,3 %▲ | 3,4 % | - | - | 12,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,1 %▲ | 1,2 % | - | - | 7,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,7 %▲ | 1,8 % | - | - | 7,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,4 %▲ | 66,6 % | - | - | 75,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Meierigården Steinkjer6,1 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Meierigården Steinkjer6,1 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Forbord | 1979 |
| Styremedlem | Vivian Aune Hagen | 1991 |
| Styremedlem | Tove Janita Reitan | 1968 |
| Styremedlem | Åse Sandberg | 1964 |
| Styremedlem | Gunnar Johansen | 1963 |
| Styremedlem | Svein Olav Hansen | 1959 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |