- Org.nr.
- 818 643 012
- Adresse
- Savalen, 2500 Tynset
Driftsresultat13 587 25899,5 % margin
Årsresultat13 589 58799,5 % margin
Egenkapital26 844 85398,9 % av eiendelene
Sameiet Nissetorget Savalen er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 643 012
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 14.07.2005
- Registrert
- 23.06.2017
- Adresse
- Savalen, 2500 Tynset
- Kommune
- Tynset
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Tynset (59)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Nissetorget Savalen924 066 164 · TYNSET
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Tidligere navn
- Sameiet Savalen Appartementshotell Leiligheter-Under GNR 124 BNR 328 i Tynset23.06.2017 til 01.11.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 13 658 779 | 10 253 126 | 2 457 500 |
| Sum driftsinntekter | 13 658 779 | 10 253 126 | 2 457 500 |
| Annen driftskostnad | 71 521 | 86 228 | 2 012 871 |
| Sum driftskostnader | 71 521 | 86 228 | 2 012 871 |
| Driftøresultat | 13 587 258 | 10 166 898 | 444 629 |
| Ordinært resultat før øskattekostnad | - | - | 444 629 |
| Ordinært reøultat etter øskattekostnad | - | - | 444 629 |
| Årsresultat | - | - | 444 629 |
| Annen renteinntekt | 2 524 | 1 945 | - |
| Sum finansinntekter | 2 524 | 1 945 | - |
| Annen rentekostnad | 195 | - | - |
| Sum finanskostnader | 195 | - | - |
| Netto finans | 2 329 | 1 945 | - |
| Ordinært resultat før økattekostnad | 13 589 587 | 10 168 843 | - |
| Ordinært reøultat etter økattekostnad | 13 589 587 | 10 168 843 | - |
| Åreresultat | 13 589 587 | 10 168 843 | - |
| Åreresultat etter minoritetøinteresser | 13 589 587 | 10 168 843 | 444 629 |
| Overføringer annen egenkapital | 13 589 587 | 10 168 843 | 444 629 |
| Sum overføringer og disponeringer | 13 589 587 | 10 168 843 | 444 629 |
| Driftsresultat | 13 587 258 | 10 166 898 | 444 629 |
| Resultat før skatt | 13 589 587 | 10 168 843 | 444 629 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 26 942 866 | 11 483 091 | - |
| Sum varer | 26 942 866 | 11 483 091 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 1 357 482 | 2 917 200 |
| Kundefordringer | 128 128 | - | - |
| Sum fordringer | 128 128 | 1 357 482 | 2 917 200 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 69 478 | 107 294 | 800 076 |
| Sum omløpsmidler | 27 140 472 | 12 947 867 | 3 717 276 |
| Sum eiendeler | 27 140 472 | 12 947 867 | 3 717 276 |
| Annen egenkapital | 26 844 853 | 9 003 472 | 444 629 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 844 853 | 9 003 472 | 444 629 |
| Sum egenkapital | 26 844 853 | 9 003 472 | 444 629 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 25 000 | 2 929 904 | 1 857 810 |
| Annen kortsiktig gjeld | 270 619 | 1 014 491 | 1 414 837 |
| Sum kortsiktig gjeld | 295 619 | 3 944 395 | 3 272 647 |
| Sum gjeld | 295 619 | 3 944 395 | 3 272 647 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 140 472 | 12 947 867 | 3 717 276 |
Nøkkeltall 2017 til 2019
| Nøkkeltall | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 91,81▲ | 3,28 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,44 | 7,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 67,8 %▼ | 122,0 % | 12,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 99,5 %▲ | 99,2 % | 18,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 99,5 %▲ | 99,2 % | 18,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 %▲ | 69,5 % | 12,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Nissetorget Savalen99,5 %
13,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2019
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Nissetorget Savalen99,5 % 13,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2019
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Einar Aakerøien | 1972 |
| Styremedlem | Per Morten Hektoen | 1970 |
| Styremedlem | Arne Kjelsnes | 1959 |
| Varamedlem | Kay Jonny Østvold | 1959 |
| Forretningsfører | SAVALEN DRIFT AS986 273 468 | - |