- Org.nr.
- 915 489 125
- Adresse
- Prestekrageveien 8A, 4823 Nedenes
Driftsresultat309 99326,2 % margin
Årsresultat286 51024,2 % margin
Egenkapital−42 483−10,3 % av eiendelene
Sameiet Prestekrageveien 2 - 8 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 489 125
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 13.09.2013
- Registrert
- 05.06.2015
- Adresse
- Prestekrageveien 8A, 4823 Nedenes
- Postadresse
- v/Bosør, Rådhusgata 14B
- Kommune
- Arendal
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Arendal (398)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Prestekrageveien 2 - 8915 490 387 · ARENDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 181 555 | 998 067 | 827 360 | 771 940 | 576 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 181 555 | 998 067 | 827 360 | 771 940 | 576 000 |
| Lønnskostnad | 63 191 | 65 473 | 57 050 | 33 089 | 32 525 |
| Annen driftskostnad | 808 371 | 1 458 913 | 654 555 | 912 277 | 509 696 |
| Sum driftskostnader | - | - | 711 605 | 945 366 | 542 221 |
| Driftsresultat | 309 993 | −526 319 | 115 755 | −173 426 | 33 779 |
| Annen renteinntekt | - | - | 4 902 | 1 115 | 249 |
| Sum finansinntekter | - | - | 4 902 | 1 115 | 249 |
| Annen rentekostnad | - | - | 0 | 74 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 0 | 74 | - |
| Netto finans | - | - | −4 902 | −1 041 | −249 |
| Resultat før skatt | - | - | 120 657 | −172 385 | 34 028 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 120 657 | −172 385 | 34 028 |
| Annen finansinntekt | 9 636 | 15 295 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 33 119 | 17 748 | - | - | - |
| Årsresultat | 286 510 | −528 772 | 120 657 | −172 384 | 34 028 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −286 510 | 528 772 | 120 657 | −172 384 | 34 028 |
| Sum overføringer og disponeringer | −286 510 | 528 772 | 120 657 | −172 384 | 34 028 |
| Sum fordringer | 141 317 | 89 292 | 82 678 | 81 933 | 67 312 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 270 937 | 137 895 | 211 906 | 71 398 | 202 412 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 211 906 | 71 398 | 202 412 |
| Sum omløpsmidler | 412 253 | 227 188 | 294 583 | 153 330 | 269 724 |
| Sum eiendeler | 412 253 | 227 188 | 294 583 | 153 330 | 269 724 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 8 048 | 4 594 | 1 531 |
| Andre fordringer | - | - | 74 630 | 77 339 | 65 781 |
| Sum opptjent egenkapital | −42 483 | −328 993 | 199 779 | 79 122 | 251 506 |
| Sum egenkapital | −42 483 | −328 993 | 199 779 | 79 122 | 251 506 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 404 883 | 503 458 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 404 883 | 503 458 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 42 959 | 27 657 | 91 101 | 35 753 | 18 218 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 895 | 25 065 | 3 704 | 38 455 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 49 853 | 52 722 | 94 804 | 74 208 | 18 218 |
| Sum gjeld | 454 736 | 556 180 | 94 804 | 74 208 | 18 218 |
| Sum egenkapital og gjeld | 412 253 | 227 188 | 294 583 | 153 330 | 269 724 |
| Annen egenkapital | - | - | 199 779 | 79 122 | 251 506 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,27▲ | 4,31 | 3,11 | 2,07 | 14,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −10,70▼ | −1,69 | 0,47 | 0,94 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 97,0 %▲ | −195,9 % | 53,9 % | −81,5 % | 12,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,2 %▲ | −52,7 % | 14,0 % | −22,5 % | 5,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 24,2 %▲ | −53,0 % | 14,6 % | −22,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −10,3 %▲ | −144,8 % | 67,8 % | 51,6 % | 93,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Prestekrageveien 2 - 826,2 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Prestekrageveien 2 - 826,2 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjetil Østebø | 1986 |
| Styremedlem | Wenche Madshaven | 1957 |
| Styremedlem | Marius Carlsen Vinje | 2001 |
| Varamedlem | Marith Susanne Johansen | 1992 |
| Varamedlem | Morten Steinar Knudsen | 1963 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | BOSØR BBL950 261 862 | - |
| Forretningsfører | BOSØR BBL950 261 862 | - |