- Org.nr.
- 990 318 514
- Telefon
- 35 06 31 00
- Adresse
- C/O Seljord Rekneskapsservice AS, Nyveg 3A, 3840 Seljord
Driftsresultat110 01415,2 % margin
Årsresultat102 17514,1 % margin
Egenkapital128 67659,2 % av eiendelene
Sameiet Rauland Høgfjellshotell II er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 318 514
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.02.2006
- Registrert
- 09.10.2006
- Adresse
- C/O Seljord Rekneskapsservice AS, Nyveg 3A, 3840 Seljord
- Telefon
- 35 06 31 00
- Kommune
- Seljord
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Seljord (13)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Rauland Høgfjellshotell II924 178 027 · SELJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 724 123 | - | - | 670 593 | 463 669 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 14 415 | - |
| Sum driftsinntekter | 724 123 | 562 612 | 585 903 | 685 008 | 463 669 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 858 | 2 146 |
| Annen driftskostnad | 614 108 | - | - | 681 334 | 542 459 |
| Sum driftskostnader | 614 108 | 615 323 | 610 733 | 682 192 | 544 605 |
| Driftsresultat | 110 014 | −52 712 | −24 830 | 2 816 | −80 935 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 46 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 75 | 80 | 46 | 0 |
| Annen rentekostnad | 7 839 | - | - | 51 | - |
| Sum finanskostnader | 7 839 | 41 | 244 | 51 | 0 |
| Netto finans | −7 839 | 34 | −164 | −4 | 0 |
| Resultat før skatt | 102 175 | −52 677 | −24 994 | 2 811 | −80 935 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −80 935 |
| Årsresultat | 102 175 | −52 677 | −24 994 | 2 811 | −80 935 |
| Totalresultat | 102 175 | - | - | 2 811 | −80 935 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 102 175 | - | - | 2 811 | −80 935 |
| Sum overføringer og disponeringer | 102 175 | - | - | 2 811 | −80 935 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | −2 323 | - | - | 20 891 | 1 240 |
| Andre fordringer | 130 245 | - | - | 669 | 669 |
| Sum fordringer | 127 922 | - | - | 21 560 | 1 909 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 89 513 | - | - | 108 926 | 110 370 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 89 513 | - | - | 108 926 | 110 370 |
| Sum omløpsmidler | 217 435 | 146 357 | 270 784 | 130 486 | 112 279 |
| Sum eiendeler | 217 435 | 146 357 | 270 784 | 130 486 | 112 279 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 128 676 | - | - | 104 172 | 101 360 |
| Sum opptjent egenkapital | 128 676 | 26 501 | 79 178 | 104 172 | 101 360 |
| Sum egenkapital | 128 676 | 26 501 | 79 178 | 104 172 | 101 360 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 82 259 | - | - | 19 814 | 2 707 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 463 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 500 | - | - | 6 500 | 7 749 |
| Sum kortsiktig gjeld | 88 759 | 119 856 | 191 606 | 26 314 | 10 919 |
| Sum gjeld | 88 759 | 119 856 | 191 606 | 26 314 | 10 919 |
| Sum egenkapital og gjeld | 217 435 | - | - | 130 486 | 112 279 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,45▲ | 1,22 | 1,41 | 4,96 | 10,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▼ | 4,52 | 2,42 | 0,25 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 60,5 %▲ | −25,2 % | −12,3 % | 2,4 % | −72,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,2 %▲ | −9,4 % | −4,2 % | 0,4 % | −17,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,1 %▲ | −9,4 % | −4,3 % | 0,4 % | −17,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,2 %▲ | 18,1 % | 29,2 % | 79,8 % | 90,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Rauland Høgfjellshotell II15,2 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Rauland Høgfjellshotell II15,2 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjetil Høllen | 1962 |
| Styremedlem | Torun Jørgensen Howatson | 1967 |
| Styremedlem | Kristine Vanniez | 1967 |
| Revisor | REVISORTEAM TINN OG VEST-TELEMARK AS968 407 880 | - |
| Regnskapsfører | SELJORD REKNESKAPS-SERVICE AS910 861 360 | - |