- Org.nr.
- 989 242 180
- Telefon
- 51 41 60 60
- Adresse
- c/o Randaberg Regnskap AS, Torvmyrveien 26, 4070 Randaberg
Driftsresultat−450 353−16,6 % margin
Årsresultat−445 027−16,4 % margin
Egenkapital−8 241−1,5 % av eiendelene
Sameiet Vistnesgården er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 242 180
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 19.07.2005
- Registrert
- 17.01.2006
- Adresse
- c/o Randaberg Regnskap AS, Torvmyrveien 26, 4070 Randaberg
- Telefon
- 51 41 60 60
- Kommune
- Randaberg
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Randaberg (23)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Vistnesgården917 058 636 · RANDABERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 716 885 | 2 327 818 | 2 272 223 | 2 026 769 | 1 599 124 |
| Sum driftsinntekter | 2 716 885 | 2 327 818 | 2 272 223 | 2 029 835 | 1 603 605 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 191 444 |
| Varekostnad | - | 553 | - | 9 801 | - |
| Lønnskostnad | 229 388 | 214 578 | 215 536 | 207 719 | - |
| Annen driftskostnad | 2 937 851 | 2 284 943 | 2 099 836 | 2 054 701 | 1 269 265 |
| Sum driftskostnader | 3 167 239 | 2 500 074 | 2 315 372 | 2 272 221 | 1 460 709 |
| Driftsresultat | −450 353 | −172 255 | −43 149 | −242 386 | 142 896 |
| Annen renteinntekt | 5 326 | 12 273 | 5 855 | 318 | 404 |
| Sum finansinntekter | 5 326 | 12 273 | 5 855 | 318 | 404 |
| Netto finans | 5 326 | 12 273 | 5 855 | 318 | 404 |
| Resultat før skatt | - | - | −37 294 | −242 068 | 143 300 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −37 294 | −242 068 | 143 300 |
| Resultat før skattekostnad | −445 027 | −159 982 | - | - | - |
| Årsresultat | −445 027 | −159 982 | −37 294 | −242 068 | 143 300 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −445 027 | −159 982 | −37 294 | −242 068 | - |
| Totalresultat | −445 027 | −159 982 | −37 294 | −242 068 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −445 027 | −159 982 | −37 294 | −242 068 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −445 027 | −159 982 | −37 294 | −242 068 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 3 066 | 4 481 |
| Kundefordringer | 351 361 | 152 267 | 387 441 | 665 503 | 299 122 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 290 081 |
| Andre kortsiktige fordringer | 113 861 | 376 637 | 360 460 | 346 290 | - |
| Sum fordringer | 465 222 | 528 904 | 747 901 | 1 011 793 | 589 203 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 650 396 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 81 626 | 144 681 | 389 532 | 230 994 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 81 626 | 144 681 | 389 532 | 230 994 | 650 396 |
| Sum omløpsmidler | 546 848 | 673 585 | 1 137 432 | 1 242 787 | 1 239 599 |
| Sum eiendeler | 546 848 | 673 585 | 1 137 432 | 1 242 787 | 1 239 599 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Udekket tap | 8 241 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −8 241 | 436 786 | 596 768 | 634 062 | 876 130 |
| Sum egenkapital | −8 241 | 436 786 | 596 768 | 634 062 | 876 130 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 487 592 | 171 154 | 476 613 | 545 806 | 310 450 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 17 332 |
| Skyldig offentlige avgifter | 20 457 | 18 793 | 17 333 | 16 958 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 47 040 | 46 851 | 46 718 | 45 961 | 35 686 |
| Sum kortsiktig gjeld | 555 089 | 236 798 | 540 664 | 608 725 | 363 468 |
| Sum gjeld | 555 089 | 236 798 | 540 664 | 608 725 | 363 468 |
| Sum egenkapital og gjeld | 546 848 | 673 585 | 1 137 432 | 1 242 787 | 1 239 599 |
| Annen egenkapital | - | 436 786 | 596 768 | 634 062 | 876 130 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,99▼ | 2,84 | 2,10 | 2,04 | 3,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −67,36▼ | 0,54 | 0,91 | 0,96 | 0,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −72,9 %▼ | −17,7 % | −3,1 % | −19,5 % | 11,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −16,6 %▼ | −7,4 % | −1,9 % | −11,9 % | 8,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −16,4 %▼ | −6,8 % | −1,6 % | −11,9 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,5 %▼ | 64,8 % | 52,5 % | 51,0 % | 70,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Vistnesgården−16,6 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Vistnesgården−16,6 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gezinus Hoiting | 1950 |
| Styremedlem | Per Kjell Høie | 1946 |
| Styremedlem | Per Inge Hamre | 1957 |
| Styremedlem | Svein Gunnar Sørnes | 1961 |
| Styremedlem | Lise Karin Randeberg | 1959 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | RANDABERG REGNSKAP AS988 980 315 | - |
| Forretningsfører | Bengt Vistnes | 1960 |