- Org.nr.
- 923 863 087
- Telefon
- 970 47 242
- Adresse
- Kongens gate 28, 7713 Steinkjer
- Hovedeier
- FERM EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat514 14641,9 % margin
EBITDA882 516før av- og nedskrivninger
Årsresultat−469 344−38,2 % margin
Egenkapital1 249 94810,2 % av eiendelene
Sannangata 3 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 863 087
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.11.2019
- Registrert
- 21.11.2019
- Adresse
- Kongens gate 28, 7713 Steinkjer
- Telefon
- 970 47 242
- Postadresse
- C/O Falstads Regnskapsservice AS, Hamnegata 20
- Kommune
- Steinkjer
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Steinkjer (318)
- Aksjekapital
- 2 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie, utvikle og forvalte fast eiendom, og det som naturlig måtte falle sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 228 290 | 1 282 280 | 19 600 | 215 950 | 1 147 427 |
| Sum driftsinntekter | 1 228 290 | 1 282 280 | 19 600 | 215 950 | 1 147 427 |
| Avskrivning | 368 370 | 368 370 | 341 116 | 327 492 | 327 492 |
| Annen driftskostnad | 345 774 | 73 843 | 570 791 | 161 550 | 379 115 |
| Sum driftskostnader | 714 144 | 442 213 | 911 907 | 489 042 | 706 607 |
| Driftsresultat | 514 146 | 840 067 | −892 307 | −273 092 | 440 820 |
| Annen finansinntekt | 76 390 | 79 088 | 104 918 | 80 305 | 11 289 |
| Sum finansinntekter | - | - | 104 918 | 80 305 | 11 289 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 188 287 | 1 007 897 | 746 494 | 547 376 | 78 116 |
| Annen finanskostnad | 3 971 | 515 | 10 573 | - | 122 667 |
| Sum finanskostnader | - | - | 757 067 | 547 376 | 200 783 |
| Netto finans | −1 115 868 | −929 324 | −652 149 | −467 071 | −189 494 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 544 456 | −740 163 | 251 326 |
| Resultat før skattekostnad | −601 722 | −89 257 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −132 378 | −19 637 | −339 780 | −162 836 | 55 292 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 204 676 | −577 327 | 196 034 |
| Årsresultat | −469 344 | −69 620 | −1 204 676 | −577 327 | 196 034 |
| Udekket tap | −469 344 | −69 620 | −1 204 675 | −294 502 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −282 825 | 196 034 |
| Sum overføringer og disponeringer | −469 344 | −69 620 | −1 204 675 | −577 327 | 196 034 |
| Utsatt skattefordel | 493 604 | 361 226 | 341 589 | 1 809 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 493 604 | 361 226 | 341 589 | 1 809 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 969 328 | 11 337 698 | 11 706 068 | 11 086 283 | 11 413 775 |
| Sum varige driftsmidler | 10 969 328 | 11 337 698 | 11 706 068 | 11 086 283 | 11 413 775 |
| Sum anleggsmidler | 11 462 932 | 11 698 924 | 12 047 657 | 11 088 092 | 11 413 775 |
| Kundefordringer | - | - | 35 000 | - | - |
| Andre fordringer | 815 823 | 480 401 | 197 048 | 102 549 | 409 891 |
| Sum fordringer | 815 823 | 480 401 | 232 048 | 102 549 | 409 891 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 32 772 | 604 186 |
| Sum omløpsmidler | 815 823 | 480 401 | 232 048 | 135 321 | 1 014 077 |
| Sum eiendeler | 12 278 755 | 12 179 325 | 12 279 705 | 11 223 413 | 12 427 852 |
| Aksjekapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Overkurs | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 288 088 | 288 088 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 288 088 | 3 288 088 |
| Annen egenkapital | - | - | −1 211 089 | −294 502 | 282 825 |
| Udekket tap | −1 750 052 | −1 280 709 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 750 052 | −1 280 709 | −1 211 089 | −294 502 | 282 825 |
| Sum egenkapital | 1 249 948 | 1 719 291 | 1 788 911 | 2 993 586 | 3 570 913 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 161 027 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 161 027 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 10 987 031 | 9 920 786 | 10 064 432 | 7 636 890 | 7 484 754 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 987 031 | 9 920 786 | 10 064 432 | 7 636 890 | 7 484 754 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 10 064 432 | 7 636 890 | 7 645 781 |
| Leverandørgjeld | 41 777 | 9 404 | 65 340 | 29 798 | 64 578 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 529 845 | 361 023 | 563 139 | 1 146 580 |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 777 | 539 249 | 426 363 | 592 937 | 1 211 158 |
| Sum gjeld | 11 028 808 | 10 460 035 | 10 490 795 | 8 229 827 | 8 856 939 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 278 756 | 12 179 326 | 12 279 706 | 11 223 413 | 12 427 852 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 19,53▲ | 0,89 | 0,54 | 0,23 | 0,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,82▲ | 6,08 | 5,86 | 2,75 | 2,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,2 %▼ | 7,5 % | −6,7 % | −1,6 % | 3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 41,9 %▼ | 65,5 % | −4 552,6 % | −126,5 % | 38,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −38,2 %▼ | −5,4 % | −6 146,3 % | −267,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,2 %▼ | 14,1 % | 14,6 % | 26,7 % | 28,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sannangata 3 AS41,9 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Sannangata 3 AS41,9 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jørgen Solli Asp | 1991 |
| Styrets leder | Carl Olav Severeide | 1982 |
| Styremedlem | Roger Kolberg | 1975 |
| Styremedlem | Eirik Tronstad | 1964 |
| Regnskapsfører | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FERM EIENDOM AS100,0 %Steinkjer · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FERM EIENDOM AS
- Notramo II AS100,0 %
- Notramo AS100,0 %
- BOBLA AS100,0 %
- Nordsia Eiendom AS100,0 %
- Løsbergvegen 2 AS100,0 %
- IVE9 AS100,0 %
- Verksvegen 1 AS100,0 %
- Verksvegen 3 AS100,0 %
- Bomveien 3 AS100,0 %
- Okkenhaugveien 8 AS100,0 %
- Verksvegen 8 AS100,0 %
- Notramo III AS100,0 %
- Strandvegen 1 Eiendom AS100,0 %
- OLG EIENDOM AS100,0 %
- Seilmakergata 1 Steinkjer AS100,0 %
- VERKSTEDVEIEN 9 MO AS100,0 %
- FERM EIENDOM UTV AS100,0 %
- Sannangata 3 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.