- Org.nr.
- 917 222 169
- Adresse
- Lundåsen 42A, 7089 Heimdal
- Hovedeier
- Santeo Utvikling AS, 100 %
Driftsresultat−149 603−28,5 % margin
EBITDA−127 103før av- og nedskrivninger
Årsresultat−820 542
Egenkapital−1 279 001−14,2 % av eiendelene
SANTEO NOR AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 222 169
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 18.04.2016
- Registrert
- 25.05.2016
- Adresse
- Lundåsen 42A, 7089 Heimdal
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SANTEO NOR AS917 275 963 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av eiendom, samt annen virksomhet som har tilknytning til dette. Foto og fototjenester, arrangere konserter og andre kulturarrangement, kjøp og salg av kunst og andre samleobjekter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 524 090 | 652 409 | - | - | 409 537 |
| Sum driftsinntekter | 524 090 | 652 409 | 925 960 | 607 873 | 417 684 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 1 290 | 36 728 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 22 500 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 651 193 | 1 411 749 | 171 933 | 631 529 | 577 634 |
| Sum driftskostnader | 673 693 | 1 411 749 | 171 933 | 632 819 | 614 362 |
| Driftsresultat | −149 603 | −759 340 | 754 027 | −24 946 | −196 678 |
| Annen renteinntekt | 2 821 | 1 361 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 821 | 1 361 | 0 | 423 000 | - |
| Annen rentekostnad | 685 547 | 1 089 437 | - | - | 210 569 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 772 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 685 547 | 1 090 209 | 1 005 777 | 538 824 | 210 569 |
| Netto finans | −682 726 | −1 088 848 | −1 005 777 | −115 824 | −210 569 |
| Resultat før skatt | - | - | −251 750 | −140 770 | −407 247 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 0 | −13 899 | −15 542 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −391 705 |
| Resultat før skattekostnad | −832 330 | −1 848 188 | - | - | - |
| Skattekostnad | −11 788 | −14 419 | - | - | - |
| Årsresultat | −820 542 | −1 833 769 | −251 750 | −126 871 | −391 705 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −391 705 |
| Konsernbidrag | 41 794 | 51 120 | - | - | −1 755 105 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 363 400 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −391 705 |
| Udekket tap | −778 748 | −519 995 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | −1 262 654 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 8 147 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 691 607 | 10 163 789 | - | - | 10 163 789 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 11 431 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 11 431 | 11 431 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 703 038 | 10 175 220 | - | - | 10 175 220 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 796 750 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | 796 750 |
| Sum anleggsmidler | 8 703 038 | 10 175 220 | 20 457 230 | 15 946 060 | 10 971 970 |
| Kundefordringer | 84 400 | 49 400 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 31 094 | 58 934 | - | - | 2 620 |
| Konsernfordringer | 53 582 | 65 539 | - | - | 1 770 647 |
| Sum fordringer | 169 076 | 173 873 | - | - | 1 773 268 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 320 774 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 140 000 | 34 600 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 140 000 | 34 600 | - | - | 320 774 |
| Sum omløpsmidler | 309 076 | 208 473 | 340 577 | 567 317 | 2 094 041 |
| Sum eiendeler | 9 012 114 | 10 383 693 | 20 797 807 | 16 513 378 | 13 066 012 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 258 | −10 258 | - | - | −10 258 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 743 | 19 743 | 19 743 | 19 743 | 19 742 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | - | - | 1 545 475 |
| Udekket tap | 1 298 743 | 519 995 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 298 743 | −519 995 | 1 262 654 | 1 467 884 | 1 545 475 |
| Sum egenkapital | −1 279 001 | −500 253 | 1 282 396 | 1 487 627 | 1 565 217 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 225 079 | 9 002 607 | - | - | 7 373 309 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 225 079 | 9 002 607 | - | - | 7 373 309 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 17 664 969 | 13 128 564 | 7 373 309 |
| Leverandørgjeld | 43 916 | 11 354 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 990 460 | 1 869 938 | - | - | 3 986 768 |
| Annen kortsiktig gjeld | 31 660 | 47 | - | - | 140 718 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 066 036 | 1 881 339 | 1 850 442 | 1 897 187 | 4 127 486 |
| Sum gjeld | 10 291 115 | 10 883 946 | 19 515 411 | 15 025 751 | 11 500 794 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 012 114 | 10 383 693 | - | - | 13 066 012 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,15▲ | 0,11 | 0,18 | 0,30 | 0,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −8,05▲ | −21,76 | 15,22 | 10,10 | 7,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,5 %▲ | −4,9 % | 4,0 % | 2,7 % | −1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −28,5 %▲ | −116,4 % | 81,4 % | −4,1 % | −47,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −156,6 %▲ | −281,1 % | −27,2 % | −20,9 % | −93,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −14,2 %▼ | −4,8 % | 6,2 % | 9,0 % | 12,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SANTEO NOR AS−28,5 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
SANTEO NOR AS−28,5 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jonas Frøland | 1969 |
| Styrets leder | Jonas Frøland | 1969 |
| Varamedlem | Lars Børge Frøland | 1958 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 ØKONOMIPARTNER NORDMØRE AS938 251 878 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Santeo Utvikling AS100,0 %Heimdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Santeo Utvikling AS
- SANTEO NOR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.