- Org.nr.
- 812 878 182
- Adresse
- Grim torv 2, 4616 Kristiansand S
- Hovedeier
- Svendsen Invest AS, 100 %
Driftsresultat2 839 91348,6 % margin
EBITDA4 443 113før av- og nedskrivninger
Årsresultat−675 033−11,5 % margin
Egenkapital8 123 8818,3 % av eiendelene
Setesdalsveien Senter AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1974.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 812 878 182
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 15.08.1974
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Grim torv 2, 4616 Kristiansand S
- Postadresse
- Postboks 4511
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Kristiansand (1 851)
- Aksjekapital
- 105 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Setesdalsveien Senter AS982 614 104 · KRISTIANSAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift og eie av fast eiendom. Selskapet kan også delta i annen virksomhet ved aksjebesittelse og på annen måte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 5 846 620 | 5 891 000 | 5 921 016 | 5 684 593 | 7 828 831 |
| Sum driftsinntekter | 5 846 620 | 5 891 000 | 5 921 016 | 5 684 593 | 7 828 831 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 603 200 | 1 605 500 | 1 607 100 | 1 607 100 | 1 607 100 |
| Annen driftskostnad | 1 403 507 | 1 343 085 | 1 241 343 | 1 153 745 | 1 225 700 |
| Sum driftskostnader | 3 006 707 | 2 948 585 | 2 848 443 | 2 760 845 | 2 832 800 |
| Driftsresultat | 2 839 913 | 2 942 415 | 3 072 573 | 2 923 748 | 4 996 031 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 35 768 | - | 136 314 | - | - |
| Annen renteinntekt | 2 095 126 | 2 554 178 | 1 648 608 | 566 450 | 280 941 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 410 000 | - |
| Sum finansinntekter | 2 130 894 | 2 554 178 | 1 784 922 | 2 976 450 | 280 941 |
| Annen rentekostnad | 5 836 234 | 5 839 948 | 5 081 612 | 3 310 401 | 3 086 573 |
| Annen finanskostnad | - | 3 634 | - | 39 | 468 |
| Sum finanskostnader | 5 836 234 | 5 843 582 | 5 081 612 | 3 310 440 | 3 087 041 |
| Netto finans | −3 705 340 | −3 289 404 | −3 296 690 | −333 990 | −2 806 100 |
| Resultat før skatt | - | - | −224 117 | 2 589 758 | 2 189 931 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 481 784 |
| Resultat før skattekostnad | −865 427 | −346 989 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −190 394 | −76 338 | −49 306 | 569 647 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −174 811 | 2 020 111 | 1 708 147 |
| Årsresultat | −675 033 | −270 651 | −174 811 | 2 020 111 | 1 708 147 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −675 033 | −270 651 | −174 811 | 2 020 111 | 1 708 147 |
| Totalresultat | −675 033 | −270 651 | −174 811 | 2 020 111 | 1 708 147 |
| Avgitt konsernbidrag | - | 104 825 | 184 621 | 2 316 972 | - |
| Konsernbidrag | −235 823 | - | - | - | 1 948 691 |
| Overført fra annen egenkapital | −439 210 | −375 476 | −359 432 | −296 861 | −240 544 |
| Sum overføringer og disponeringer | −675 033 | −270 651 | −174 811 | 2 020 111 | 1 708 147 |
| Utsatt skattefordel | 564 358 | 440 478 | 334 574 | 233 196 | 149 338 |
| Sum immaterielle eiendeler | 564 358 | 440 478 | 334 574 | 233 196 | 149 338 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 39 105 956 | 40 709 156 | 42 314 656 | 43 921 756 | 45 528 856 |
| Sum varige driftsmidler | 39 105 956 | 40 709 156 | 42 314 656 | 43 921 756 | 45 528 856 |
| Investering i datterselskap | 19 943 308 | 19 943 308 | 19 943 308 | 19 943 308 | 19 943 308 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 538 492 | 4 152 724 | 4 752 724 | 5 467 600 | 5 968 561 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
| Andre fordringer | 16 728 635 | 18 589 552 | 13 196 203 | 12 053 418 | 9 724 923 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 49 210 435 | 47 685 584 | 42 892 235 | 42 464 326 | 40 636 792 |
| Sum anleggsmidler | 88 880 749 | 88 835 218 | 85 541 465 | 86 619 278 | 86 314 986 |
| Kundefordringer | 446 509 | 250 280 | 300 847 | 117 663 | 424 632 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 191 758 | 7 397 | - | - |
| Konsernfordringer | 8 168 327 | 8 200 381 | 6 337 074 | 8 506 361 | 8 753 721 |
| Sum fordringer | 8 614 836 | 8 642 419 | 6 645 318 | 8 624 024 | 9 178 353 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 665 978 | 1 412 875 | 1 395 019 | 389 198 | 308 831 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 665 978 | 1 412 875 | 1 395 019 | 389 198 | 308 831 |
| Sum omløpsmidler | 9 280 814 | 10 055 294 | 8 040 337 | 9 013 222 | 9 487 184 |
| Sum eiendeler | 98 161 564 | 98 890 513 | 93 581 802 | 95 632 500 | 95 802 170 |
| Aksjekapital | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 |
| Annen egenkapital | 8 018 881 | 8 458 091 | 8 833 567 | 9 192 999 | 9 489 860 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 018 881 | 8 458 091 | 8 833 567 | 9 192 999 | 9 489 860 |
| Sum egenkapital | 8 123 881 | 8 563 091 | 8 938 567 | 9 297 999 | 9 594 860 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 88 425 000 | 88 425 000 | 82 625 000 | 82 625 000 | 83 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 88 425 000 | 88 425 000 | 82 625 000 | 82 625 000 | 83 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 88 425 000 | 88 425 000 | 82 625 000 | 82 625 000 | 83 000 000 |
| Leverandørgjeld | 9 969 | 115 013 | 193 233 | 56 955 | 58 295 |
| Skyldige offentlige avgifter | 199 415 | 211 012 | 177 944 | 189 092 | 172 032 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 134 391 | 236 693 | 2 970 477 | 2 498 321 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 403 299 | 1 442 005 | 1 410 365 | 492 978 | 478 663 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 612 682 | 1 902 421 | 2 018 235 | 3 709 501 | 3 207 311 |
| Sum gjeld | 90 037 682 | 90 327 421 | 84 643 235 | 86 334 501 | 86 207 311 |
| Sum egenkapital og gjeld | 98 161 564 | 98 890 513 | 93 581 802 | 95 632 500 | 95 802 170 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,75▲ | 5,29 | 3,98 | 2,43 | 2,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 11,08▲ | 10,55 | 9,47 | 9,29 | 8,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 5,7 % | 5,1 % | 6,2 % | 5,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,6 %▼ | 49,9 % | 51,9 % | 51,4 % | 63,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,5 %▼ | −4,6 % | −3,0 % | 35,5 % | 21,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,3 %▼ | 8,7 % | 9,6 % | 9,7 % | 10,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Setesdalsveien Senter AS48,6 %
5,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Setesdalsveien Senter AS48,6 % 5,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Daniel Svendsen | 1990 |
| Styrets leder | Jarl Ove Svendsen | 1958 |
| Varamedlem | Øyvind Svendsen | 1964 |
| Revisor | REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS915 380 875 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Svendsen Invest AS100,0 %Vennesla · 105 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Svendsengruppen AS
- Svendsen Invest AS100,0 %
- Setesdalsveien Senter AS100,0 %
- MØLLA PARK AS100,0 %
- Setesdalsveien Senter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MØLLA PARK AS100,0 %892 859 302 · 100 000 ordinære aksjer
- GRIM EIENDOM AS50,0 %993 454 486 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.