- Org.nr.
- 913 673 611
- Adresse
- Kobberbekkveien 27, 3073 Sande I Vestfold
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−116 383−1,2 % margin
EBITDA329 217før av- og nedskrivninger
Årsresultat−238 385−2,5 % margin
Egenkapital2 533 62732,2 % av eiendelene
Sindsen Maskin AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 673 611
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.03.2014
- Registrert
- 22.05.2014
- Adresse
- Kobberbekkveien 27, 3073 Sande I Vestfold
- Kommune
- Holmestrand
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Holmestrand (102)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sindsen Maskin AS913 716 809 · HOLMESTRAND5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av tjenester innen bygg og anlegg, relatert til grunnarbeider, herunder graving og tilhørende transport av masse.
Tidligere navn
- KR Larsen AS22.05.2014 til 11.12.2015
- Larsen & Sindsen AS11.12.2015 til 12.12.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 550 360 | 10 842 177 | - | - | 9 154 508 |
| Annen driftsinntekt | 315 | - | - | - | −1 673 |
| Sum driftsinntekter | 9 550 675 | 10 842 457 | 12 537 086 | 12 505 236 | 9 152 835 |
| Varekostnad | 3 067 699 | 4 368 901 | 5 061 698 | 5 001 384 | 3 384 463 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 2 528 602 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 170 610 | 119 950 | 94 943 |
| Lønnskostnad | 2 418 817 | 2 439 168 | 2 416 036 | 2 596 008 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 445 600 | 433 800 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 734 941 | 3 379 293 | 3 091 041 | 2 516 648 | 2 226 138 |
| Sum driftskostnader | 9 667 057 | 10 621 162 | 10 739 385 | 10 233 990 | 8 234 146 |
| Driftsresultat | −116 383 | 221 295 | 1 797 702 | 2 271 246 | 918 689 |
| Annen renteinntekt | 9 735 | 8 199 | - | - | 34 829 |
| Sum finansinntekter | 9 735 | 8 199 | 3 831 | −141 | 34 829 |
| Annen rentekostnad | 12 262 | 2 766 | - | - | 1 882 |
| Sum finanskostnader | 12 262 | 2 766 | 10 304 | 1 922 | 1 882 |
| Netto finans | −2 527 | 5 433 | −6 473 | −2 063 | 32 947 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 791 228 | 2 269 184 | 951 636 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 366 032 | 499 031 | 204 026 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 747 610 |
| Resultat før skattekostnad | −118 909 | 226 728 | - | - | - |
| Skattekostnad | 119 476 | 49 239 | - | - | - |
| Årsresultat | −238 385 | 177 489 | 1 425 196 | 1 770 153 | 747 610 |
| Avgitt konsernbidrag | 105 647 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −344 032 | 177 489 | - | - | 747 610 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 747 610 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 176 100 | 304 100 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 912 700 | 1 230 300 | - | - | 462 200 |
| Sum varige driftsmidler | 1 088 800 | 1 534 400 | - | - | 462 200 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 37 500 |
| Andre langsiktige fordringer | 262 000 | 276 667 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 262 000 | 276 667 | - | - | 37 500 |
| Sum anleggsmidler | 1 350 800 | 1 811 067 | 883 867 | 370 867 | 499 700 |
| Kundefordringer | 4 502 367 | 5 886 124 | - | - | 2 651 428 |
| Andre kortsiktige fordringer | 159 774 | 159 082 | - | - | - |
| Sum fordringer | 4 662 141 | 6 045 206 | - | - | 2 743 241 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 856 159 | 1 099 650 | - | - | 2 252 785 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 856 159 | 1 099 650 | - | - | 2 252 785 |
| Sum omløpsmidler | 6 518 299 | 7 144 856 | 9 810 308 | 8 992 469 | 4 996 026 |
| Sum eiendeler | 7 869 099 | 8 955 923 | 10 694 175 | 9 363 336 | 5 495 726 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | - | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −30 000 | −30 000 | - | - | −30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 503 627 | 2 847 659 | - | - | 2 474 821 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 503 627 | 2 847 659 | 2 670 170 | 4 244 974 | 2 474 821 |
| Sum egenkapital | 2 533 627 | 2 877 659 | 2 700 170 | 4 274 974 | 2 504 821 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 37 849 | 0 | 0 |
| Utsatt skatt | 0 | 13 573 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 13 573 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 326 730 | 1 851 596 | - | - | 779 595 |
| Betalbar skatt | 103 251 | 73 515 | - | - | 204 026 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 009 119 | 982 759 | - | - | 749 994 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 635 445 | 2 900 000 | - | - | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 260 928 | 256 821 | - | - | 257 289 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 335 473 | 6 064 691 | 7 956 156 | 5 088 362 | 2 990 905 |
| Sum gjeld | 5 335 473 | 6 078 264 | 7 994 005 | 5 088 362 | 2 990 905 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 869 099 | 8 955 923 | - | - | 5 495 726 |
| kr 2 000,00) | - | - | - | - | 60 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▲ | 1,18 | 1,23 | 1,77 | 1,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,11▼ | 2,11 | 2,96 | 1,19 | 1,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,3 %▼ | 2,3 % | 18,0 % | 30,6 % | 17,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,2 %▼ | 2,0 % | 14,3 % | 18,2 % | 10,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,5 %▼ | 1,6 % | 11,4 % | 14,2 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,2 %▲ | 32,1 % | 25,2 % | 45,7 % | 45,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 910 135
- Resultat per ansatt, kroner
- −23 277
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sindsen Maskin AS−1,2 %
9,6 mill. 5 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
Sindsen Maskin AS−1,2 % 9,6 mill.5 ansatte 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.813 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.384 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Torbjørn Sindsen | 1983 |
| Styrets leder | Torbjørn Sindsen | 1983 |
| Revisor | DRAMMEN REVISJON AS991 445 668 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sindsen Maskin AS50,0 %Sande I Vestfold · 15 ordinære aksjer
- Sindsen Invest AS50,0 %Sande I Vestfold · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sindsen Maskin AS50,0 %913 673 611 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.