- Org.nr.
- 919 027 797
- Adresse
- Flaksjølivegen 82, 2632 Venabygd
Driftsresultat−204 313ikke oppgitt
Årsresultat−1 027 825ikke oppgitt
Egenkapital488 1073,5 % av eiendelene
Sineli Holding AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 027 797
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 15.02.2017
- Registrert
- 19.05.2017
- Adresse
- Flaksjølivegen 82, 2632 Venabygd
- Kommune
- Ringebu
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Ringebu (16)
- Aksjekapital
- 194 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, anskaffelse og drift av eiendommer, kjøp og salg av aksjer samt alt hva som står i forbindelse med ovennevnte.
Tidligere navn
- Sineli Eiendom AS19.05.2017 til 15.01.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 204 313 | 101 242 | 144 344 | 79 690 | 101 469 |
| Sum driftskostnader | 204 313 | 101 242 | 144 344 | 79 690 | 101 469 |
| Driftsresultat | −204 313 | −101 242 | −144 344 | −79 690 | −101 469 |
| Annen renteinntekt | 39 | 117 | 5 | - | - |
| Annen finansinntekt | 313 457 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 313 496 | 117 | 5 | - | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 650 000 | - | - | - | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 350 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 144 856 | 113 286 | 98 679 | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 144 856 | 113 286 | 98 679 | - | - |
| Netto finans | −831 360 | −113 169 | −98 674 | - | - |
| Resultat før skatt | - | - | −243 018 | −79 690 | −101 469 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −53 464 | −17 532 | −22 323 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −189 554 | −62 158 | −79 146 |
| Resultat før skattekostnad | −1 035 673 | −214 411 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −7 848 | −47 170 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 027 825 | −167 241 | −189 554 | −62 158 | −79 146 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 027 825 | −167 241 | - | - | −79 146 |
| Totalresultat | −1 027 825 | −167 241 | - | - | −79 146 |
| Konsernbidrag | - | −76 976 | −2 801 227 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | 98 687 | 4 028 091 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | −1 416 418 | −62 158 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 027 825 | −188 952 | - | - | −79 146 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 027 825 | −167 241 | −189 554 | −62 158 | −79 146 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Utsatt skattefordel | 33 307 | 25 459 | 93 319 | 39 855 | 22 323 |
| Sum immaterielle eiendeler | 33 307 | 25 459 | 93 319 | 39 855 | 22 323 |
| Investering i datterselskap | 8 043 219 | 8 393 219 | 8 393 219 | 7 911 507 | 7 731 507 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 4 368 875 | 4 062 474 | 3 112 474 |
| Andre fordringer | - | - | 1 374 990 | 154 990 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 043 219 | 8 393 219 | 14 137 084 | 12 128 971 | 10 843 981 |
| Sum anleggsmidler | 8 076 526 | 8 418 678 | 14 230 403 | 12 168 826 | 10 866 304 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 232 350 |
| Konsernfordringer | 5 799 768 | 5 699 998 | 4 576 282 | 1 503 840 | 3 953 840 |
| Sum fordringer | 5 799 768 | 5 699 998 | 4 576 282 | 1 736 190 | 4 186 190 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 52 576 | 17 803 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 508 | 3 498 | - | - | 56 268 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 508 | 3 498 | 52 576 | 17 803 | 56 268 |
| Sum omløpsmidler | 5 805 277 | 5 703 496 | 4 628 858 | 1 753 993 | 4 242 459 |
| Sum eiendeler | 13 881 803 | 14 122 174 | 18 859 261 | 13 922 819 | 15 108 763 |
| Aksjekapital | 194 000 | 194 000 | - | - | 254 000 |
| Overkurs | 19 083 | 19 083 | 19 083 | 19 083 | 3 959 083 |
| Sum innskutt egenkapital | 213 083 | 213 083 | 213 083 | 213 083 | 4 213 083 |
| Annen egenkapital | 275 024 | 1 302 849 | 1 491 802 | 2 908 219 | 2 970 378 |
| Sum opptjent egenkapital | 275 024 | 1 302 849 | 1 491 802 | 2 908 219 | 2 970 378 |
| Sum egenkapital | 488 107 | 1 515 932 | 1 704 885 | 3 121 302 | 7 183 461 |
| Langsiktig konserngjeld | 8 570 387 | 7 389 074 | 12 493 427 | 7 632 880 | 6 692 880 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 570 387 | 7 389 074 | 12 493 427 | 7 632 880 | 6 692 880 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 570 387 | 7 389 074 | 12 493 427 | 7 632 880 | 6 692 880 |
| Leverandørgjeld | 66 859 | 168 923 | 143 590 | 18 638 | 22 422 |
| Betalbar skatt | - | - | 93 319 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 604 204 | 874 204 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 152 245 | 4 174 041 | 4 424 041 | 3 150 000 | 1 210 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 823 308 | 5 217 168 | 4 660 950 | 3 168 638 | 1 232 422 |
| Sum gjeld | 13 393 695 | 12 606 242 | 17 154 377 | 10 801 518 | 7 925 302 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 881 803 | 14 122 174 | 18 859 262 | 13 922 820 | 15 108 763 |
| Selskapskapital | - | - | 194 000 | 194 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,20▲ | 1,09 | 0,99 | 0,55 | 3,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 27,44▲ | 8,32 | 10,06 | 3,46 | 1,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,8 %▲ | −0,6 % | −0,9 % | −0,5 % | −0,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,5 %▼ | 10,7 % | 9,0 % | 22,4 % | 47,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sindre Spidsberg | 1986 |
| Styrets leder | Erik Alver | 1954 |
| Styremedlem | Elise Marie Spidsberg | 1984 |
| Styremedlem | Sindre Spidsberg | 1986 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | KANTALL AS967 534 579 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sindre Spidsberg69,1 %f. 1986 · Venabygd · 335 A-aksjer
- ELISE MARIE SPIDSBERG30,9 %f. 1984 · Venabygd · 150 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rondevegen Eiendom AS100,0 %948 346 354 · 146 000 ordinære aksjer
- Spidsbergseter Eiendom AS100,0 %921 672 764 · 61 327 ordinære aksjer
- Elvebredden Invest AS100,0 %971 170 387 · 350 ordinære aksjer
- Spidsbergseter Fjernvarme AS100,0 %930 016 764 · 300 ordinære aksjer
- Torvholmen AS100,0 %983 526 551 · 300 ordinære aksjer
- STAS RINGEBU AS100,0 %926 432 982 · 30 ordinære aksjer
- Rondesetra AS100,0 %919 677 279 · 30 ordinære aksjer
- SPIDSBERGSETER LODGE AS100,0 %919 677 317 · 30 ordinære aksjer
- 919 677 244 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.