- Org.nr.
- 923 203 117
- Adresse
- Strandveien 64, 9300 Finnsnes
- Hovedeier
- SJR Holding AS, 51 %
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−35 536ikke oppgitt
Årsresultat521 809ikke oppgitt
Egenkapital10 363 76099,7 % av eiendelene
SJR Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 203 117
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 08.07.2019
- Registrert
- 15.08.2019
- Adresse
- Strandveien 64, 9300 Finnsnes
- Kommune
- Senja
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Senja (90)
- Aksjekapital
- 550 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 35 536 | - | - | 33 228 | 85 378 |
| Sum driftskostnader | 35 536 | 23 065 | 50 702 | 33 228 | 85 378 |
| Driftsresultat | −35 536 | −23 065 | −50 702 | −33 228 | −85 378 |
| Resultat før skatt | - | 500 477 | 143 458 | −33 228 | −84 996 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −33 228 | −84 996 |
| Annen renteinntekt | 14 797 | - | - | - | 382 |
| Annen finansinntekt | 786 962 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 427 561 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 229 320 | 559 766 | 319 727 | - | 382 |
| Annen rentekostnad | 12 605 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 644 646 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 657 250 | 36 225 | 125 566 | - | - |
| Netto finans | 572 070 | 523 541 | 194 161 | - | 382 |
| Resultat før skattekostnad | 536 534 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 14 725 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 521 809 | 437 276 | 143 458 | −33 228 | −84 996 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 521 809 | - | - | −33 228 | −84 996 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −84 996 |
| Totalresultat | 521 809 | - | - | −33 228 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 521 809 | - | - | −33 228 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 521 809 | - | - | −33 228 | −84 996 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 554 278 | - | - | 1 554 278 | 1 554 278 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 1 400 537 |
| Obligasjoner | - | - | - | 7 189 798 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 554 278 | - | - | 1 554 278 | 2 954 815 |
| Sum anleggsmidler | 1 554 278 | 9 236 162 | 8 744 076 | 1 554 278 | 2 954 815 |
| Markedsbaserte aksjer | 8 829 488 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 8 829 488 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 14 719 | - | - | 7 706 938 | 6 339 629 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 719 | - | - | 7 706 938 | 6 339 629 |
| Sum omløpsmidler | 8 844 207 | 688 989 | 660 599 | 7 706 938 | 6 339 629 |
| Sum eiendeler | 10 398 485 | 9 925 151 | 9 404 675 | 9 261 216 | 9 294 444 |
| Aksjekapital | 550 000 | - | - | 550 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −280 500 | - | - | −280 500 | −280 500 |
| Overkurs | 2 383 995 | - | - | 2 383 995 | 2 383 995 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 653 495 | 2 653 495 | 2 653 495 | 2 653 495 | 2 653 495 |
| Annen egenkapital | 7 710 265 | - | - | 6 607 721 | 6 640 949 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 710 265 | 7 188 455 | 6 751 179 | 6 607 721 | 6 640 949 |
| Sum egenkapital | 10 363 760 | 9 841 950 | 9 404 675 | 9 261 216 | 9 294 444 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 14 725 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 20 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 34 725 | 83 201 | - | - | - |
| Sum gjeld | 34 725 | 83 201 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 398 485 | - | - | 9 261 216 | 9 294 444 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 550 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 254,69▲ | 8,28 | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,7 %▲ | 5,6 % | 2,9 % | −0,4 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 %▲ | 99,2 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steinar Jermund Richardsen | 1967 |
| Styrets leder | Steinar Jermund Richardsen | 1967 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SJR Holding AS51,0 %Finnsnes · 255 ordinære aksjer
- Steinar Jermund Richardsen49,0 %f. 1967 · Silsand · 245 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SJR Holding AS
- SJR Holding AS51,0 %
- SJR Holding AS51,0 %
- SJR Holding AS51,0 %
- SJR Holding AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SJR Holding AS51,0 %923 203 117 · 255 ordinære aksjer
- FLOOR BIDCO AS0,10 %924 600 403 · 1 243 422 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.