- Org.nr.
- 888 841 822
- Adresse
- c/o Marianne Thunes, Nattlandsfjellet 60, 5098 Bergen
Driftsresultat−81 571ikke oppgitt
Årsresultat1 014 516ikke oppgitt
Egenkapital20 423 58696,7 % av eiendelene
Skarabé AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 888 841 822
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 24.10.2005
- Registrert
- 07.11.2005
- Adresse
- c/o Marianne Thunes, Nattlandsfjellet 60, 5098 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte aksjer, obligasjoner og andre verdipapirer, eie og forvalte eiendom, deltagelse i andre selskaper, utøvelse av rådgivningsvirksomhet, samt hva som står i forbindelse hermed.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 10 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 71 571 | - | - | 83 135 | 20 002 |
| Sum driftskostnader | 81 571 | 61 249 | 177 371 | 83 135 | 20 002 |
| Driftsresultat | −81 571 | −61 249 | 3 515 951 | −83 135 | −20 002 |
| Annen finansinntekt | 2 245 645 | - | - | - | 3 590 494 |
| Sum finansinntekter | - | 2 342 598 | 4 335 716 | 4 709 590 | 3 590 494 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | −610 156 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 417 323 | - | - | - | 24 886 |
| Sum finanskostnader | - | 331 116 | −21 731 | 444 412 | 24 886 |
| Netto finans | 1 218 166 | 2 011 482 | 4 357 447 | 4 265 178 | 3 565 608 |
| Resultat før skatt | - | 1 950 233 | 7 873 398 | 4 182 043 | 3 545 607 |
| Resultat før skattekostnad | 1 136 595 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 122 079 | - | - | 28 367 | 30 292 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 515 315 |
| Årsresultat | 1 014 516 | 1 844 906 | 6 965 577 | 4 153 676 | 3 515 315 |
| Overføringer annen egenkapital | 1 014 516 | - | - | - | 3 515 315 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 014 516 | - | - | - | 3 515 315 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 3 693 322 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 327 360 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 5 766 406 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 093 766 | - | - | - | 152 434 |
| Sum anleggsmidler | 9 093 766 | 10 304 416 | 7 899 604 | 3 842 934 | 152 434 |
| Sum fordringer | 6 200 000 | - | - | - | - |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 5 562 067 | - | - | - | 6 000 000 |
| Sum investeringer | 5 562 067 | - | - | - | 6 000 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 263 487 | - | - | - | 1 105 038 |
| Sum omløpsmidler | 12 025 553 | 9 927 048 | 10 666 887 | 6 711 871 | 7 105 038 |
| Sum eiendeler | 21 119 319 | 20 231 464 | 18 566 491 | 10 554 805 | 7 257 472 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 152 434 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Overkurs | 30 424 | - | - | - | 30 424 |
| Sum innskutt egenkapital | 130 424 | 130 424 | 130 424 | 130 424 | 130 424 |
| Annen egenkapital | 20 293 162 | - | - | - | 6 242 337 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 293 162 | 19 278 646 | 17 433 740 | 10 396 014 | 6 242 337 |
| Sum egenkapital | 20 423 586 | 19 409 070 | 17 564 164 | 10 526 438 | 6 372 761 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 573 654 | 717 067 | 0 | 0 |
| Utsatt skatt | 458 923 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 458 923 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 236 810 | - | - | - | 30 292 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 854 419 |
| Sum kortsiktig gjeld | 236 810 | 248 740 | 285 260 | 28 367 | 884 711 |
| Sum gjeld | 695 733 | 822 394 | 1 002 327 | 28 367 | 884 711 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 119 319 | - | - | - | 7 257 472 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 50,78▲ | 39,91 | 37,39 | 236,61 | 8,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,04 | 0,06 | 0,00 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,4 %▼ | 11,8 % | 53,9 % | 51,9 % | 49,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 95,2 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 188,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,7 %▲ | 95,9 % | 94,6 % | 99,7 % | 87,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Filip Truyen | 1965 |
| Styrets leder | Marianne Thunes | 1963 |
| Varamedlem | Filip Truyen | 1965 |
| Regnskapsfører | COMPLÉR ACCOUNTING AS992 886 625 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marianne Thunes100,0 %f. 1963 · Bergen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Pentagonen Holding AS10,0 %935 785 901 · 100 A-aksjer
- DEEPX HEALTH AS1,31 %984 648 758 · 1 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.