- Org.nr.
- 984 648 758
- Adresse
- c/o Complér Accounting AS, Vestre Strømkaien 7, 5008 Bergen
DEEPX HEALTH AS er et aksjeselskap innen engroshandel med apotekvarer og medisinske varer, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 648 758
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 10.06.2002
- Registrert
- 01.07.2002
- Adresse
- c/o Complér Accounting AS, Vestre Strømkaien 7, 5008 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varerEngroshandel med apotekvarer og medisinske varer i Bergen (38)
- Aksjekapital
- 6 128 960
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- DEEPX HEALTH AS920 560 679 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg/lisensiering av medisinske produkter og tjenester, og hva dermed står i naturlig forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål. Selskapet kan også investere i verdipapirer, enten i form av oppfølgingsinvesteringer i selskap man allerede har investert i, eller som ledd i andre strategiske investeringer.
Tidligere navn
- NOVEL DIAGNOSTICS ASA01.07.2002 til 30.07.2008
- NOVEL DIAGNOSTICS AS30.07.2008 til 18.12.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 750 384 | 792 936 | 131 899 | 819 305 | 313 413 |
| Sum driftsinntekter | 750 384 | 792 936 | 131 899 | 819 305 | 313 413 |
| Lønnskostnad | 1 417 406 | 1 393 333 | 815 156 | 1 906 393 | 2 482 473 |
| Avskrivning | - | 10 036 | 20 049 | 23 503 | 14 616 |
| Annen driftskostnad | 367 697 | 921 535 | 376 273 | 2 610 628 | 1 186 473 |
| Sum driftskostnader | 1 785 103 | 2 324 904 | 1 211 478 | 4 540 524 | 3 683 562 |
| Driftsresultat | −1 034 719 | −1 531 968 | −1 079 579 | −3 721 219 | −3 370 149 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 19 683 618 | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 788 831 | 6 161 026 | 2 378 705 | 777 137 | 169 526 |
| Annen finansinntekt | 16 780 | 4 946 632 | 887 387 | 753 604 | 16 129 |
| Sum finansinntekter | - | - | 22 949 710 | 1 530 741 | 185 655 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | −21 895 | −59 570 193 | 64 494 750 | −20 869 299 | 59 413 |
| Annen finanskostnad | 5 503 962 | 1 196 641 | 1 095 390 | 388 464 | 158 949 |
| Sum finanskostnader | - | - | 65 590 140 | −20 480 835 | 218 362 |
| Netto finans | −3 676 456 | 69 481 210 | −42 640 430 | 22 011 576 | −32 707 |
| Resultat før skatt | - | - | −43 720 009 | 18 290 357 | −3 402 856 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −43 720 009 | 18 290 357 | −3 402 856 |
| Resultat før skattekostnad | −4 711 175 | 67 949 242 | - | - | - |
| Årsresultat | −4 711 175 | 67 949 242 | −43 720 009 | 18 290 357 | −3 402 856 |
| Overføringer annen egenkapital | −4 711 175 | 67 949 242 | −43 720 009 | 18 290 357 | −3 402 855 |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 711 175 | 67 949 242 | −43 720 009 | 18 290 357 | −3 402 855 |
| Investering i datterselskap | 157 655 336 | 69 190 001 | 9 600 001 | 86 810 619 | 60 515 422 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 | 1 | 5 400 616 | - | 2 730 965 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 157 655 337 | 69 190 002 | 15 000 617 | 86 810 619 | 63 246 387 |
| Sum anleggsmidler | 157 655 337 | 69 190 002 | 15 010 653 | 86 840 704 | 63 282 884 |
| Kundefordringer | 562 788 | 1 117 631 | 324 695 | 192 796 | 3 631 840 |
| Andre fordringer | 1 052 916 | 90 133 659 | 53 810 893 | 36 939 540 | 3 753 841 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | - | 12 913 152 |
| Sum fordringer | 1 615 704 | 91 251 290 | 54 135 588 | 37 132 336 | 20 298 833 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 52 389 | 226 755 | 6 434 724 | 1 077 346 | 8 000 622 |
| Sum omløpsmidler | 1 668 093 | 91 478 045 | 60 570 312 | 38 209 682 | 28 299 455 |
| Sum eiendeler | 159 323 430 | 160 668 047 | 75 580 965 | 125 050 386 | 91 582 339 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | 10 036 | 30 085 | 36 497 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 10 036 | 30 085 | 36 497 |
| Aksjekapital | 6 128 960 | 6 128 960 | 5 128 960 | 4 708 343 | 3 715 282 |
| Beholdning av egne aksjer | −475 785 | −475 785 | −1 246 585 | - | - |
| Overkurs | 58 603 235 | 58 603 235 | 44 603 235 | 109 289 355 | 61 183 907 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 10 000 000 | - | 20 963 152 |
| Sum innskutt egenkapital | 64 256 410 | 64 256 410 | 58 485 610 | 113 997 698 | 85 862 341 |
| Annen egenkapital | 72 310 978 | 77 022 153 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 72 310 978 | 77 022 153 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 136 567 388 | 141 278 563 | 58 485 610 | 113 997 698 | 85 862 341 |
| Konvertible lån | 22 543 471 | 19 000 038 | 16 818 831 | 10 170 139 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 543 471 | 19 000 038 | 16 818 831 | 10 170 139 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 16 818 831 | 10 170 139 | 0 |
| Leverandørgjeld | 24 511 | 27 408 | 48 806 | 397 039 | 430 853 |
| Skyldige offentlige avgifter | 38 126 | 65 433 | 30 405 | 44 709 | 173 345 |
| Annen kortsiktig gjeld | 149 934 | 296 605 | 197 313 | 440 801 | 5 115 800 |
| Sum kortsiktig gjeld | 212 571 | 389 446 | 276 524 | 882 549 | 5 719 998 |
| Sum gjeld | 22 756 042 | 19 389 484 | 17 095 355 | 11 052 688 | 5 719 998 |
| Sum egenkapital og gjeld | 159 323 430 | 160 668 047 | 75 580 965 | 125 050 386 | 91 582 339 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,85▼ | 234,89 | 219,04 | 43,29 | 4,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,17▲ | 0,14 | 0,29 | 0,10 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▼ | 8,1 % | 21,8 % | −2,0 % | −3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −137,9 %▲ | −193,2 % | −818,5 % | −454,2 % | −1 075,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −627,8 %▼ | 8 569,3 % | −33 146,6 % | 2 232,4 % | −1 085,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,7 %▼ | 87,9 % | 77,4 % | 91,2 % | 93,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Horn | 1967 |
| Styrets leder | Filip Truyen | 1965 |
| Styremedlem | Christian Horn | 1967 |
| Styremedlem | Hans Johan Hekland | 1958 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | COMPLÉR ACCOUNTING AS992 886 625 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Plasmacute AS26,6 %Bergen · 20 368 187 ordinære aksjer
- Tjelta AS16,6 %Sola · 12 750 000 ordinære aksjer
- T.D. VEEN AS13,7 %Stavanger · 10 501 999 ordinære aksjer
- Manali AS10,2 %Bergen · 7 805 155 ordinære aksjer
- DEEPX HEALTH AS7,76 %Bergen · 5 947 311 ordinære aksjer
- CBLC Holding AS6,27 %Bergen · 4 804 218 ordinære aksjer
- SONGA INVESTMENTS AS2,61 %Oslo · 2 000 000 ordinære aksjer
- Hannibal Invest AS2,28 %Bønes · 1 744 141 ordinære aksjer
- SCAN CHEMICALS AS1,36 %Oslo · 1 040 000 ordinære aksjer
- Skarabé AS1,31 %Bergen · 1 000 000 ordinære aksjer
- + 95 andre11,3 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DEEPX ANALYTICS AS100,0 %919 307 307 · 1 000 ordinære aksjer
- DEEPX HEALTH AS7,76 %984 648 758 · 5 947 311 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.