- Org.nr.
- 999 615 015
- Telefon
- 906 34 450
- Adresse
- Skipstad 19, 1684 Vesterøy
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat34 4017,8 % margin
EBITDA64 099før av- og nedskrivninger
Årsresultat30 9567,0 % margin
Egenkapital266 80029,7 % av eiendelene
Skipstad Camping AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 615 015
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.01.2013
- Registrert
- 30.01.2013
- Adresse
- Skipstad 19, 1684 Vesterøy
- Telefon
- 906 34 450
- Kommune
- Hvaler
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Skipstad Camping AS999 644 104 · HVALER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av campingplasser, besittelse og utleie av tomter og fast eiendom, forvaltning av selskapets kapital gjennom annen investeringsvirksomhet, å engasjere seg i beslektede virksomheter, samt alt hva hermed måtte stå i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 440 034 | - | - | 488 941 | - |
| Sum driftsinntekter | 440 034 | 595 601 | 683 982 | 488 941 | 303 727 |
| Varekostnad | - | - | - | 44 992 | 54 716 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 29 698 | - | - | 38 019 | 38 019 |
| Annen driftskostnad | 375 935 | - | - | 405 299 | 304 497 |
| Sum driftskostnader | 405 634 | 577 521 | 443 673 | 488 310 | 397 232 |
| Driftsresultat | 34 401 | 18 080 | 240 309 | 630 | −93 505 |
| Annen renteinntekt | 61 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 61 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 506 | - | - | 70 | - |
| Sum finanskostnader | 506 | 5 672 | 416 | 70 | 3 602 |
| Netto finans | −445 | −5 671 | −416 | −70 | −3 602 |
| Resultat før skatt | - | 12 409 | 239 893 | 560 | −97 107 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 560 | - |
| Resultat før skattekostnad | 33 956 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 3 000 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 30 956 | −11 553 | 212 611 | 560 | −97 107 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 30 956 | - | - | 560 | - |
| Totalresultat | 30 956 | - | - | 560 | - |
| Overført fra annen egenkapital | 30 956 | - | - | 560 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 30 956 | - | - | 560 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 240 983 | - | - | 300 882 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 11 417 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 050 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 244 034 | - | - | 312 299 | - |
| Sum anleggsmidler | 244 034 | 273 732 | 306 232 | 312 299 | 350 318 |
| Kundefordringer | 13 395 | - | - | 46 432 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 244 | - | - | 81 112 | - |
| Sum fordringer | 31 639 | - | - | 127 544 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 623 986 | - | - | 272 012 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 623 986 | - | - | 272 012 | - |
| Sum omløpsmidler | 655 626 | 783 738 | 740 708 | 399 556 | 366 824 |
| Sum eiendeler | 899 659 | 1 057 470 | 1 046 940 | 711 855 | 717 142 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 666 | - | - | −5 666 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 334 | 24 334 | 24 334 | 24 334 | 24 334 |
| Annen egenkapital | 242 466 | - | - | 10 453 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 242 466 | 211 511 | 223 064 | 10 453 | 9 892 |
| Sum egenkapital | 266 800 | 235 845 | 247 398 | 34 787 | 34 226 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 619 | - |
| Leverandørgjeld | 1 658 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 3 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 628 201 | - | - | 676 449 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 632 859 | 821 625 | 799 542 | 677 068 | 682 916 |
| Sum gjeld | 632 859 | 821 625 | 799 542 | 677 068 | 682 916 |
| Sum egenkapital og gjeld | 899 659 | - | - | 711 855 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,04▲ | 0,95 | 0,93 | 0,59 | 0,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,37▼ | 3,48 | 3,23 | 19,46 | 19,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 %▲ | 1,7 % | 27,3 % | 0,1 % | −13,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▲ | 3,0 % | 35,1 % | 0,1 % | −30,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▲ | −1,9 % | 31,1 % | 0,1 % | −32,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 29,7 %▲ | 22,3 % | 23,6 % | 4,9 % | 4,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Skipstad Camping AS7,8 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.62 ansatte 2025
Skipstad Camping AS7,8 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.118 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.68 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Einar Andre Harr Tønnessen | 1971 |
| Styrets leder | Rikke Agnethe Harr Tønnessen | 1975 |
| Styremedlem | Einar Andre Harr Tønnessen | 1971 |
| Varamedlem | Ingeborg Johanne Birgitte Harr Hansen | 1943 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EINAR ANDRE HARR TØNNESSEN50,0 %f. 1971 · Vesterøy · 5 000 ordinære aksjer
- RIKKE AGNETHE HARR TØNNESSEN50,0 %f. 1975 · Vesterøy · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.