- Org.nr.
- 854 990 322
- Adresse
- Skolevegen 6, 4700 Vennesla
Driftsresultat−1 702 857
Årsresultat−2 119 172
Egenkapital−7 153 707−114,7 % av eiendelene
Skolevegen Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1971.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 854 990 322
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.09.1971
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Skolevegen 6, 4700 Vennesla
- Postadresse
- v/ Bosør BBL, Rådhusgata 14B
- Kommune
- Vennesla
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Vennesla (143)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Skolevegen Borettslag919 548 916 · VENNESLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Tidligere navn
- AL Hybelhuset Borettslag19.02.1995 til 14.01.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 587 620 | 1 515 818 | 1 391 985 | 1 365 400 | 1 359 484 |
| Sum driftsinntekter | 1 587 620 | 1 515 818 | 1 391 985 | 1 365 400 | 1 359 484 |
| Lønnskostnad | 39 935 | 39 935 | 39 935 | 39 935 | 39 935 |
| Annen driftskostnad | 3 250 543 | 1 021 302 | 869 552 | 938 871 | 650 461 |
| Sum driftskostnader | 3 290 477 | 1 061 235 | 909 486 | 978 805 | 690 396 |
| Driftsresultat | −1 702 857 | 454 583 | 482 499 | 386 595 | 669 088 |
| Annen finansinntekt | 66 297 | 11 217 | 13 298 | 3 093 | 531 |
| Sum finansinntekter | - | - | 13 298 | 3 093 | 531 |
| Annen finanskostnad | 482 612 | 355 338 | 235 747 | 211 131 | 222 013 |
| Sum finanskostnader | - | - | 235 747 | 211 131 | 222 013 |
| Resultat før skatt | - | - | 260 049 | 178 556 | 447 606 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 260 049 | 178 556 | 447 606 |
| Årsresultat | −2 119 172 | 110 462 | 260 050 | 178 557 | 447 606 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 119 172 | −110 462 | −260 050 | −178 557 | −447 606 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 119 172 | −110 462 | −260 050 | −178 557 | −447 606 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 586 000 | 1 586 000 | 1 586 000 | 1 586 000 | 1 586 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 586 000 | 1 586 000 | 1 586 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 586 000 | 1 586 000 | 1 586 000 | 1 586 000 | 1 586 000 |
| Sum fordringer | 150 367 | 120 306 | 118 535 | 175 782 | 116 105 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 498 066 | 74 537 | 29 754 | 81 793 | 335 482 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 29 754 | 81 793 | 335 482 |
| Sum omløpsmidler | 4 648 433 | 194 843 | 148 289 | 257 575 | 451 587 |
| Sum eiendeler | 6 234 433 | 1 780 843 | 1 734 289 | 1 843 575 | 2 037 587 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 |
| Sum opptjent egenkapital | −7 156 107 | −5 036 935 | −5 147 397 | −5 407 447 | −5 586 005 |
| Sum egenkapital | −7 153 707 | −5 034 535 | −5 144 997 | −5 405 047 | −5 583 605 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 904 075 | 6 348 884 | 6 430 430 | 6 803 558 | 7 172 914 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 393 600 | 393 600 | 393 600 | 393 600 | 393 600 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 6 824 030 | 7 197 158 | 7 566 514 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 297 675 | 6 742 484 | 6 824 030 | 7 197 158 | 7 566 514 |
| Leverandørgjeld | 36 368 | 33 955 | 28 082 | 28 259 | 26 942 |
| Annen kortsiktig gjeld | 54 097 | 38 940 | 27 174 | 23 205 | 27 735 |
| Sum kortsiktig gjeld | 90 466 | 72 894 | 55 256 | 51 465 | 54 677 |
| Sum gjeld | 13 388 141 | 6 815 378 | 6 879 286 | 7 248 623 | 7 621 191 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 234 433 | 1 780 843 | 1 734 289 | 1 843 575 | 2 037 587 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 51,38▲ | 2,67 | 2,68 | 5,00 | 8,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,87▼ | −1,35 | −1,34 | −1,34 | −1,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −42,5 %▼ | 26,5 % | 27,7 % | 20,1 % | 32,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −107,3 %▼ | 30,0 % | 34,7 % | 28,3 % | 49,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −133,5 %▼ | 7,3 % | 18,7 % | 13,1 % | 32,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −114,7 %▲ | −282,7 % | −296,7 % | −293,2 % | −274,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tommy Salve Svaland | 1984 |
| Styremedlem | Marielle Egeland | 2001 |
| Styremedlem | Robin Moseid Greenwell | 1992 |
| Varamedlem | Marius Kristensen | 1990 |
| Varamedlem | Frank Lunden | 1970 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | BOSØR BBL950 261 862 | - |
| Forretningsfører | BOSØR BBL950 261 862 | - |