- Org.nr.
- 971 268 247
- Adresse
- c/o Sandberg Regnskap AS, Destilleriveien 11, 1481 Hagan
Driftsresultat1 746 16520,6 % margin
Årsresultat916 08410,8 % margin
Egenkapital−2 074 710−16,0 % av eiendelene
Skyset Boligsameie er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1986.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 971 268 247
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 25.03.1986
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- c/o Sandberg Regnskap AS, Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse
- c/o Sandberg Regnskap AS, Postboks 64
- Kommune
- Nittedal
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Nittedal (106)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Skyset Boligsameie V/Centrum Eiendomsbestyr973 610 562 · NITTEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- Skyset Boligsameie V/Centrum Eiendomsbestyr20.02.1995 til 21.11.1996
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 483 122 | 7 814 453 | 7 478 523 | 7 511 345 | 7 317 109 |
| Sum driftsinntekter | 8 483 122 | 7 814 453 | 7 478 523 | 7 511 345 | 7 317 109 |
| Annen driftskostnad | 6 736 957 | 6 621 206 | 5 975 945 | 6 026 529 | 5 171 548 |
| Sum driftskostnader | 6 736 957 | 6 621 206 | 5 975 945 | 6 026 529 | 5 171 548 |
| Driftsresultat | 1 746 165 | 1 193 247 | 1 502 578 | 1 484 816 | 2 145 561 |
| Annen finanskostnad | 830 081 | 544 491 | 549 566 | 414 317 | 354 748 |
| Sum finanskostnader | 830 081 | 544 491 | 549 566 | 414 317 | 354 748 |
| Netto finans | −830 081 | −544 491 | −549 566 | −414 317 | −354 748 |
| Resultat før skatt | - | - | 953 012 | 1 070 499 | 1 790 813 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 953 012 | 1 070 499 | 1 790 813 |
| Resultat før skattekostnad | 916 084 | 648 756 | - | - | - |
| Årsresultat | 916 084 | 648 756 | 953 012 | 1 070 499 | 1 790 813 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 27 867 | 27 867 | 27 867 | 27 867 | 27 867 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 7 416 480 | 730 058 | 851 784 | 973 511 | 456 482 |
| Sum varige driftsmidler | 7 444 347 | 757 925 | 879 651 | 1 001 378 | 484 349 |
| Sum anleggsmidler | 7 444 347 | 757 925 | 879 651 | 1 001 378 | 484 349 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 547 478 | 4 594 973 | 5 051 697 | 4 788 700 | 5 344 116 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 547 478 | 4 594 973 | 5 051 697 | 4 788 700 | 5 344 116 |
| Sum omløpsmidler | 5 547 478 | 4 594 973 | 5 051 697 | 4 788 700 | 5 344 116 |
| Sum eiendeler | 12 991 825 | 5 352 898 | 5 931 348 | 5 790 078 | 5 828 465 |
| Selskapskapital | −2 074 710 | −2 990 794 | −3 639 553 | −4 592 564 | −5 663 064 |
| Sum innskutt egenkapital | −2 074 710 | −2 990 794 | −3 639 553 | −4 592 564 | −5 663 064 |
| Sum egenkapital | −2 074 710 | −2 990 794 | −3 639 553 | −4 592 564 | −5 663 064 |
| Obligasjonslån | 14 416 662 | 7 443 988 | 8 625 970 | 9 791 286 | 10 998 526 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 14 416 662 | 7 443 988 | 8 625 970 | 9 791 286 | 10 998 526 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 416 662 | 7 443 988 | 8 625 970 | 9 791 286 | 10 998 526 |
| Annen kortsiktig gjeld | 649 872 | 899 703 | 944 931 | 591 355 | 493 003 |
| Sum kortsiktig gjeld | 649 872 | 899 703 | 944 931 | 591 355 | 493 003 |
| Sum gjeld | 15 066 534 | 8 343 691 | 9 570 901 | 10 382 641 | 11 491 529 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 991 824 | 5 352 897 | 5 931 348 | 5 790 077 | 5 828 465 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,54▲ | 5,11 | 5,35 | 8,10 | 10,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −7,26▼ | −2,79 | −2,63 | −2,26 | −2,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,0 %▼ | 21,1 % | 25,6 % | 25,6 % | 36,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,6 %▲ | 15,3 % | 20,1 % | 19,8 % | 29,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,8 %▲ | 8,3 % | 12,7 % | 14,3 % | 24,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −16,0 %▲ | −55,9 % | −61,4 % | −79,3 % | −97,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Skyset Boligsameie20,6 %
8,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Skyset Boligsameie20,6 % 8,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ivar Mikal Svendsen | 1944 |
| Styremedlem | Kim Andre Flåtten Grindalen | 1987 |
| Styremedlem | Ove Sæther | 1961 |
| Styremedlem | Bjørn Sand | 1957 |
| Revisor | BLOM & FOSSAN AS936 072 550 | - |
| Regnskapsfører | SANDBERG REGNSKAP AS994 744 356 | - |
| Forretningsfører | SANDBERG REGNSKAP AS994 744 356 | - |