- Org.nr.
- 921 970 293
- Adresse
- Transfarelvmoen 45B, 9538 Alta
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat250 170
Årsresultat247 324
Egenkapital982 23480,0 % av eiendelene
SN HOLDING ALTA AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 970 293
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.11.2018
- Registrert
- 20.12.2018
- Adresse
- Transfarelvmoen 45B, 9538 Alta
- Kommune
- Alta
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Alta (119)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte aksjer og andre eiendeler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 192 292 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | −57 878 | 188 435 | 8 250 |
| Driftsresultat | 250 170 | −188 435 | −8 250 |
| Sum finansinntekter | 0 | 594 000 | 435 128 |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 994 | 0 |
| Netto finans | 0 | 592 006 | 435 128 |
| Resultat før skatt | 250 170 | 403 571 | 426 878 |
| Årsresultat | 247 324 | 318 578 | 341 885 |
| Sum anleggsmidler | 180 000 | 712 500 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 1 047 068 | 251 205 | 605 243 |
| Sum eiendeler | 1 227 068 | 963 705 | 635 243 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 952 234 | 704 910 | 301 339 |
| Sum egenkapital | 982 234 | 734 910 | 331 339 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 241 988 | 228 795 | 303 904 |
| Sum gjeld | 244 834 | 228 795 | 303 904 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,33▲ | 1,10 | 1,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,25▼ | 0,31 | 0,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,8 %▼ | 50,7 % | 67,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 130,1 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 128,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 80,0 %▲ | 76,3 % | 52,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sverre Nilsen | 1987 |
| Styrets leder | Sverre Nilsen | 1987 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sverre Nilsen100,0 %f. 1987 · Alta · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SN Maskin AS100,0 %929 574 818 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.