- Org.nr.
- 830 368 892
- Adresse
- Snøkrystallen 11, 1470 Lørenskog
- Hovedeier
- SNØ OSLO HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−5 300 779
EBITDA−608 241før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 402 482
Egenkapital101 660 25498,6 % av eiendelene
SNØ VINTERARENA AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 830 368 892
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 05.10.2022
- Registrert
- 06.12.2022
- Adresse
- Snøkrystallen 11, 1470 Lørenskog
- Postadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Lørenskog
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lørenskog (318)
- Aksjekapital
- 2 077 126
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SNØ VINTERARENA AS930 602 523 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drive og leie ut selskapets eiendom, samt hva som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 1 800 000 | 1 800 000 | 36 167 998 | 33 949 196 |
| Sum driftsinntekter | 1 800 000 | 1 800 000 | 36 167 998 | 33 949 196 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 4 692 538 | 4 811 965 | 19 487 687 | 19 432 694 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 130 596 000 | 267 000 000 |
| Annen driftskostnad | 2 408 241 | 1 506 320 | 51 021 101 | 3 496 000 |
| Sum driftskostnader | 7 100 779 | 6 318 286 | 201 104 788 | 289 928 694 |
| Driftsresultat | −5 300 779 | −4 518 286 | −164 936 790 | −255 979 498 |
| Annen renteinntekt | 46 096 | 29 621 | - | - |
| Annen finansinntekt | 32 993 | 2 947 | 294 | - |
| Sum finansinntekter | 79 090 | 32 568 | 294 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 176 235 | 168 479 | 16 609 905 | 11 336 645 |
| Annen finanskostnad | 4 558 | 343 | 1 035 | - |
| Sum finanskostnader | 180 793 | 168 822 | 16 610 940 | 11 336 645 |
| Netto finans | −101 704 | −136 254 | −16 610 646 | −11 336 645 |
| Resultat før skatt | - | - | −181 547 436 | −267 316 143 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −417 917 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −181 547 436 | −266 898 226 |
| Resultat før skattekostnad | −5 402 482 | −4 654 540 | - | - |
| Årsresultat | −5 402 482 | −4 654 540 | −181 547 436 | −266 898 226 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 402 482 | −4 654 540 | −181 547 436 | −266 898 226 |
| Totalresultat | −5 402 482 | −4 654 540 | −181 547 436 | −266 898 226 |
| Avsatt til udekket tap | −5 402 482 | −4 654 540 | −181 547 436 | −266 898 226 |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 402 482 | −4 654 540 | −181 547 436 | −266 898 226 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 100 864 338 | 105 432 300 | 110 000 261 | 259 829 085 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 119 428 | 249 715 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 477 542 | 602 118 | 726 694 | 851 270 |
| Sum varige driftsmidler | 101 341 880 | 106 034 418 | 110 846 383 | 260 930 070 |
| Sum anleggsmidler | 101 341 880 | 106 034 418 | 110 846 383 | 260 930 070 |
| Kundefordringer | - | - | - | 685 045 |
| Andre kortsiktige fordringer | 504 871 | 404 295 | 443 620 | - |
| Konsernfordringer | 669 292 | 2 745 142 | 675 277 | - |
| Sum fordringer | 1 174 163 | 3 149 437 | 1 118 897 | 685 045 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 572 270 | 655 899 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 572 270 | 655 899 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 746 433 | 3 805 336 | 1 118 897 | 685 045 |
| Sum eiendeler | 103 088 313 | 109 839 754 | 111 965 281 | 261 615 115 |
| Aksjekapital | 2 077 126 | 2 077 126 | 1 994 041 | 1 994 041 |
| Overkurs | 99 583 128 | 104 985 611 | 327 294 240 | 327 294 240 |
| Sum innskutt egenkapital | 101 660 254 | 107 062 737 | 329 288 281 | 329 288 281 |
| Udekket tap | - | - | 463 526 692 | 281 979 256 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −463 526 692 | −281 979 256 |
| Sum egenkapital | 101 660 254 | 107 062 737 | −134 238 411 | 47 309 025 |
| Langsiktig konserngjeld | 503 690 | 2 168 479 | 245 355 687 | 211 745 782 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 503 690 | 2 168 479 | 245 355 687 | 211 745 782 |
| Sum langsiktig gjeld | 503 690 | 2 168 479 | 245 355 687 | 211 745 782 |
| Leverandørgjeld | 895 801 | 527 410 | 796 802 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 48 527 | - | 668 150 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 531 246 |
| Annen kortsiktig gjeld | 28 568 | 32 602 | 51 203 | 360 912 |
| Sum kortsiktig gjeld | 924 369 | 608 539 | 848 005 | 2 560 308 |
| Sum gjeld | 1 428 059 | 2 777 018 | 246 203 692 | 214 306 090 |
| Sum egenkapital og gjeld | 103 088 313 | 109 839 754 | 111 965 281 | 261 615 115 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89▼ | 6,25 | 1,32 | 0,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,03 | −1,83 | 4,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,9 %▼ | −4,0 % | −88,3 % | −97,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −294,5 %▼ | −251,0 % | −456,0 % | −754,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −300,1 %▼ | −258,6 % | −502,0 % | −786,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 %▲ | 97,5 % | −119,9 % | 18,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Katharina Ræder Endresen Hernæs | 1977 |
| Styremedlem | Vegard Netland Martinsen | 1983 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SNØ OSLO HOLDING AS100,0 %Lørenskog · 2 077 126 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SELVAAG BY AS
- SNØ OSLO HOLDING AS100,0 %
- SNØ OSLO AS100,0 %
- SNØ VINTERARENA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.