- Org.nr.
- 999 172 563
- Adresse
- Myrvangveien 6, 4016 Stavanger
- Hovedeier
- OTIC AS, 100 %
Driftsresultat−320 627−33,7 % margin
EBITDA486 754før av- og nedskrivninger
Årsresultat−325 221−34,2 % margin
Egenkapital1 937 88914,9 % av eiendelene
Sødalsveien 6 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 172 563
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 26.10.2012
- Registrert
- 22.11.2012
- Adresse
- Myrvangveien 6, 4016 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 3 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sødalsveien 6 AS999 180 663 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utbygging og utleie av forretningsområder, samt investering i tilsvarende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 950 154 | - | - | 1 435 162 | 2 067 587 |
| Sum driftsinntekter | 950 154 | 1 206 424 | 939 516 | 1 435 162 | 2 067 587 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 807 381 | - | - | 983 049 | 983 049 |
| Annen driftskostnad | 463 400 | - | - | 319 492 | 314 520 |
| Sum driftskostnader | 1 270 781 | 997 215 | 1 049 119 | 1 302 541 | 1 297 569 |
| Driftsresultat | −320 627 | 209 209 | −109 603 | 132 621 | 770 018 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 7 125 | 4 293 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 17 108 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 17 108 | 8 340 | 4 747 | 7 125 | 4 293 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 375 610 | 241 588 |
| Annen rentekostnad | 188 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 188 | 583 495 | 591 648 | 375 610 | 241 588 |
| Netto finans | 16 920 | −575 155 | −586 901 | −368 485 | −237 295 |
| Resultat før skatt | −303 707 | −365 946 | −696 504 | −235 864 | 532 723 |
| Skattekostnad på resultat | 21 514 | - | - | 57 963 | 220 471 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −293 827 | 312 252 |
| Årsresultat | −325 221 | −375 053 | −627 204 | −293 827 | 312 252 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −325 221 | - | - | −293 827 | 312 252 |
| Totalresultat | −325 221 | - | - | −293 827 | 312 252 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 312 252 |
| Overført fra annen egenkapital | −325 221 | - | - | −293 827 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −325 221 | - | - | −293 827 | 312 252 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 11 789 989 | - | - | 14 272 267 | 15 124 525 |
| Sum varige driftsmidler | 11 789 989 | - | - | 14 272 267 | 15 124 525 |
| Sum anleggsmidler | 11 789 989 | 12 597 370 | 13 434 818 | 14 272 267 | 15 124 525 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 38 148 | 72 636 |
| Kundefordringer | 495 100 | - | - | - | 668 952 |
| Sum fordringer | 495 100 | - | - | 38 148 | 741 588 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 690 816 | - | - | 339 624 | 297 264 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 690 816 | - | - | 339 624 | 297 264 |
| Sum omløpsmidler | 1 185 916 | 974 324 | 1 210 642 | 377 772 | 1 038 852 |
| Sum eiendeler | 12 975 905 | 13 571 694 | 14 645 460 | 14 650 038 | 16 163 378 |
| Aksjekapital | 3 000 000 | - | - | 3 000 000 | 3 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 245 700 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 245 700 | 3 245 700 | 3 245 700 | 3 000 000 | 3 000 000 |
| Annen egenkapital | −1 307 811 | - | - | 19 667 | 313 494 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 307 811 | −982 590 | −607 537 | 19 667 | 313 494 |
| Sum egenkapital | 1 937 889 | 2 263 110 | 2 638 163 | 3 019 667 | 3 313 494 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 10 540 000 | 11 160 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 7 166 225 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 166 225 | - | - | 10 540 000 | 11 160 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 166 225 | 7 166 225 | 10 075 000 | 10 540 000 | 11 160 000 |
| Leverandørgjeld | 11 962 | - | - | 74 588 | 932 763 |
| Betalbar skatt | 21 514 | - | - | 57 963 | 220 471 |
| Skyldig offentlige avgifter | 78 591 | - | - | 45 048 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 759 724 | - | - | 912 773 | 536 650 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 871 790 | 4 142 359 | 1 932 297 | 1 090 372 | 1 689 884 |
| Sum gjeld | 11 038 015 | 11 308 584 | 12 007 297 | 11 630 372 | 12 849 884 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 975 905 | - | - | 14 650 038 | 16 163 378 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,31▲ | 0,24 | 0,63 | 0,35 | 0,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,70▲ | 5,00 | 4,55 | 3,85 | 3,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,3 %▼ | 1,5 % | −0,7 % | 0,9 % | 4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −33,7 %▼ | 17,3 % | −11,7 % | 9,2 % | 37,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −34,2 %▼ | −31,1 % | −66,8 % | −20,5 % | 15,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,9 %▼ | 16,7 % | 18,0 % | 20,6 % | 20,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sødalsveien 6 AS−33,7 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Sødalsveien 6 AS−33,7 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kirsti Tønnessen | 1967 |
| Styrets leder | Trond Jacobsen | 1969 |
| Styremedlem | Arne Incoronato | 1964 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OTIC AS100,0 %Stavanger · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Westco Investering AS
- OTIC AS70,0 %
- SAR EIENDOMSFORVALTNING AS100,0 %
- SJT MILJØ AS100,0 %
- Vakumentreprenøren AS100,0 %
- IB STAVANGER AS100,0 %
- Maskinveien AS91,0 %
- Sødalsveien 6 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.