- Org.nr.
- 996 086 402
- Adresse
- Sollivegen 6A, 4051 Sola
Driftsresultat2 161 00889,4 % margin
EBITDA2 221 008før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 578 56765,3 % margin
Egenkapital1 499 57626,7 % av eiendelene
Solakrossvegen 4 AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 086 402
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 16.07.2010
- Registrert
- 26.10.2010
- Adresse
- Sollivegen 6A, 4051 Sola
- Kommune
- Sola
- Aksjekapital
- 119 138
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Solakrossvegen 4 AS996 105 091 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive faste eiendommer, herunder delta i sameie med andre. Investering i aksjer og andeler i andre selskaper og dermed beslektet virksomhet.
Tidligere navn
- Sandesletta Holding AS24.01.2011 til 10.10.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 416 351 | 1 931 686 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 416 351 | 1 931 686 | 1 681 558 | 1 651 816 | 1 705 232 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Annen driftskostnad | 195 344 | 2 568 041 | 95 142 | 88 528 | - |
| Sum driftskostnader | 255 344 | 2 628 041 | 155 142 | 148 528 | 133 952 |
| Driftsresultat | 2 161 008 | −696 355 | 1 526 415 | 1 503 288 | 1 571 281 |
| Annen renteinntekt | 13 852 | 648 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 3 030 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 13 852 | 3 678 | 3 625 | 132 | - |
| Annen rentekostnad | 153 750 | 24 521 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 153 750 | 24 521 | 2 784 | 67 | - |
| Netto finans | −139 898 | −20 843 | 841 | 65 | 0 |
| Resultat før skatt | 2 021 109 | −717 199 | 1 527 257 | 1 503 354 | 1 571 281 |
| Skattekostnad på resultat | 442 542 | −157 755 | 335 962 | 330 753 | - |
| Årsresultat | 1 578 567 | −559 444 | 1 191 295 | 1 172 601 | 1 225 600 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 578 567 | −559 444 | - | - | - |
| Totalresultat | 1 578 567 | −559 444 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 1 400 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −1 759 444 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 178 567 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 578 567 | −559 444 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 546 249 | 3 606 249 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 546 249 | 3 606 249 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 546 249 | 3 723 795 | 3 666 249 | 3 726 249 | 3 786 249 |
| Andre kortsiktige fordringer | 26 138 | 592 690 | - | - | - |
| Sum fordringer | 26 138 | 592 690 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 035 026 | 2 371 348 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 035 026 | 2 371 348 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 061 165 | 2 964 038 | 1 181 061 | 1 007 378 | 966 084 |
| Sum eiendeler | 5 607 414 | 6 687 833 | 4 847 310 | 4 733 627 | 4 752 333 |
| Utsatt skattefordel | - | 117 546 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 117 546 | - | - | - |
| Aksjekapital | 119 138 | 119 138 | - | - | - |
| Overkurs | 2 905 076 | 2 905 076 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 024 214 | 3 024 214 | 3 024 214 | 3 024 214 | 3 024 214 |
| Annen egenkapital | −1 524 638 | −1 703 206 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 524 638 | −1 703 206 | 56 238 | 64 943 | 92 343 |
| Sum egenkapital | 1 499 576 | 1 321 009 | 3 080 452 | 3 089 158 | 3 116 557 |
| Utsatt skatt | 7 | 25 764 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 25 764 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 319 430 | 2 486 110 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 319 430 | 2 486 110 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 345 194 | 2 486 110 | 40 209 | 45 628 | 50 765 |
| Leverandørgjeld | 1 930 | 1 556 235 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 299 232 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 57 635 | - | - | - | - |
| Utbytte | 1 400 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 847 | 124 480 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 762 644 | 2 880 714 | 1 726 649 | 1 598 841 | 1 585 010 |
| Sum gjeld | 4 107 838 | 5 366 824 | 1 766 858 | 1 644 469 | 1 635 775 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 607 414 | 6 687 833 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,17▲ | 1,03 | 0,68 | 0,63 | 0,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,74▼ | 4,06 | 0,57 | 0,53 | 0,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,4 %▲ | −12,0 % | 31,9 % | 31,7 % | 33,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 89,4 %▲ | −36,0 % | 90,8 % | 91,0 % | 92,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 65,3 %▲ | −29,0 % | 70,8 % | 71,0 % | 71,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,7 %▲ | 19,8 % | 63,5 % | 65,3 % | 65,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Solakrossvegen 4 AS89,4 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
CBRE GWS NORWAY AS1,0 % 758,6 mill.258 ansatte 2025
JV Skanska Syltern ANS5,7 % 900,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS27,8 % 888,2 mill.381 ansatte 2025
Solakrossvegen 4 AS89,4 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Lise Kolnes Hope | 1975 |
| Styrets leder | Anne Lise Kolnes Hope | 1975 |
| Styremedlem | Jorunn Kolnes | 1968 |
| Varamedlem | Gunvor Kolnes | 1944 |
| Regnskapsfører | INGVIS AS976 594 835 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jorunns Holding AS50,0 %Randaberg · 59 569 ordinære aksjer
- ANNE LISE KOLNES HOPE50,0 %f. 1975 · Sola · 59 569 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.