- Org.nr.
- 892 821 852
- Adresse
- Ryes gate 28, 3263 Larvik
- Hovedeier
- ARD GROUP AS, 100 %
SOLVE FORRETNINGSPARTNER AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 892 821 852
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 16.06.2008
- Registrert
- 24.06.2008
- Adresse
- Ryes gate 28, 3263 Larvik
- Postadresse
- Postboks 2016, Stubberød
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Larvik (110)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- www.solve.no
Underenheter
2
- SOLVE FORRETNINGSPARTNER AS AVD LARVIK914 477 042 · LARVIK12 ansatte
- SOLVE FORRETNINGSPARTNER AS AVD VEAR992 828 153 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av administrative tjenester innen funksjonsområdene regnskap, personaladministrasjon og lønn, IT drift og administrativ støtte, kvalitetssystemer, samt andre støttefunksjoner som er beslektet med dette.
Tidligere navn
- NLI BUSINESS SUPPORT AS24.06.2008 til 23.12.2010
- NLI UTVIKLING BUSINESS SUPPORT AS23.12.2010 til 27.09.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 21 111 910 | 19 226 930 | 21 459 170 | 16 531 564 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 6 250 | 76 211 | 77 067 |
| Sum driftsinntekter | 21 111 910 | 19 226 930 | 21 465 420 | 16 607 775 | 16 699 697 |
| Varekostnad | 4 030 913 | 4 831 489 | 4 668 486 | 2 947 225 | 2 291 098 |
| Lønnskostnad | 11 154 344 | 10 219 587 | 8 493 551 | 9 089 358 | 9 512 648 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 139 542 | 1 195 600 | 807 955 | 556 107 | 540 915 |
| Annen driftskostnad | 2 968 453 | 3 212 896 | 3 713 747 | 3 687 804 | 3 679 804 |
| Sum driftskostnader | 19 293 253 | 19 459 572 | 17 683 739 | 16 280 493 | 16 024 466 |
| Driftsresultat | 1 818 657 | −232 642 | 3 781 681 | 327 282 | 675 230 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 385 240 | 346 024 | 711 655 | 597 670 | 78 300 |
| Annen renteinntekt | 1 420 | 256 | 70 670 | 16 754 | 24 444 |
| Annen finansinntekt | 1 267 | 2 480 | 2 706 | 5 102 | 4 100 |
| Sum finansinntekter | 387 926 | 348 760 | 785 031 | 619 526 | 106 844 |
| Annen rentekostnad | 495 | −866 | 1 512 | 3 382 | 7 257 |
| Annen finanskostnad | 4 749 | 5 047 | 7 784 | 8 529 | 2 296 |
| Sum finanskostnader | 5 244 | 4 181 | 9 296 | 11 911 | 9 552 |
| Netto finans | 382 682 | 344 579 | 775 735 | 607 615 | 97 292 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 557 415 | 934 896 | 772 522 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 227 667 |
| Resultat før skattekostnad | 2 201 339 | 111 937 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 484 297 | 24 626 | 1 002 632 | 206 270 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 554 783 | 728 626 | 544 855 |
| Årsresultat | 1 717 042 | 87 311 | 3 554 783 | 728 626 | 544 855 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 717 042 | 87 311 | 3 554 783 | 728 626 | 544 855 |
| Totalresultat | 1 717 042 | 87 311 | 3 554 783 | 728 626 | 544 855 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 588 557 |
| Avgitt konsernbidrag | 3 578 698 | 266 750 | 643 055 | 703 914 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 2 911 728 | 24 712 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 861 656 | −179 439 | - | - | −43 702 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 717 042 | 87 311 | 3 554 783 | 728 626 | 544 855 |
| Aktiverte programinvesteringer | 1 718 996 | 2 269 893 | 2 846 036 | 1 626 824 | - |
| Utsatt skattefordel | 103 432 | 149 506 | 98 895 | 9 175 | 16 905 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 822 427 | 2 419 399 | 2 944 931 | 1 635 999 | 16 905 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 86 268 | 52 296 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 732 865 | 591 021 | 880 060 | 1 435 887 | 1 848 719 |
| Sum varige driftsmidler | 1 819 133 | 643 317 | 880 060 | 1 435 887 | 1 848 719 |
| Investering i datterselskap | 87 627 | 87 627 | 87 627 | 87 627 | 87 627 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 87 627 | 87 627 | 87 627 | 87 627 | 87 627 |
| Sum anleggsmidler | 3 729 187 | 3 150 343 | 3 912 618 | 3 159 513 | 1 953 250 |
| Kundefordringer | 2 730 918 | 3 028 355 | 6 333 133 | 3 132 092 | 1 348 432 |
| Andre kortsiktige fordringer | 435 340 | 457 618 | 734 019 | 1 283 009 | 585 336 |
| Sum fordringer | 3 166 258 | 3 485 972 | 7 067 152 | 4 415 101 | 1 933 768 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 184 476 | 4 806 483 | 2 666 795 | 3 139 078 | 5 851 009 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 184 476 | 4 806 483 | 2 666 795 | 3 139 078 | 5 851 009 |
| Sum omløpsmidler | 9 350 734 | 8 292 455 | 9 733 947 | 7 554 179 | 7 784 777 |
| Sum eiendeler | 13 079 922 | 11 442 799 | 13 646 564 | 10 713 692 | 9 738 027 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Overkurs | 659 466 | 659 466 | 659 466 | 659 466 | 659 466 |
| Annen innskutt egenkapital | 554 583 | 554 583 | 554 583 | 554 583 | 554 583 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 514 049 | 1 514 049 | 1 514 049 | 1 514 049 | 1 514 049 |
| Annen egenkapital | 4 221 136 | 6 082 792 | 6 262 231 | 3 350 503 | 2 831 875 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 221 136 | 6 082 792 | 6 262 231 | 3 350 503 | 2 831 875 |
| Sum egenkapital | 5 735 185 | 7 596 841 | 7 776 280 | 4 864 551 | 4 345 924 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 235 068 | 882 040 | 1 529 012 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 235 068 | 882 040 | 1 529 012 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 235 068 | 882 040 | 1 529 012 |
| Leverandørgjeld | 621 290 | 1 200 965 | 1 690 106 | 2 074 237 | 1 061 996 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 298 948 | 1 093 933 | 1 147 344 | 817 187 | 934 826 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 424 499 | 1 551 060 | 2 797 767 | 2 075 677 | 1 866 268 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 344 737 | 3 845 958 | 5 635 216 | 4 967 101 | 3 863 091 |
| Sum gjeld | 7 344 737 | 3 845 958 | 5 870 285 | 5 849 141 | 5 392 103 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 079 922 | 11 442 799 | 13 646 564 | 10 713 692 | 9 738 027 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,27▼ | 2,16 | 1,73 | 1,52 | 2,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,28▲ | 0,51 | 0,75 | 1,20 | 1,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,0 %▲ | 0,9 % | 37,5 % | 9,3 % | 8,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,6 %▲ | −1,2 % | 17,6 % | 2,0 % | 4,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,1 %▲ | 0,5 % | 16,6 % | 4,4 % | 3,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,8 %▼ | 66,4 % | 57,0 % | 45,4 % | 44,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 623 993
- Resultat per ansatt, kroner
- 139 897
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henning Jørnsen | 1974 |
| Styremedlem | Børre Loe Nordheim-Larsen | 1955 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARD GROUP AS100,0 %Drammen · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Dyranut AS
- ARD GROUP AS100,0 %
- NLI HOLDING AS100,0 %
- Storegrø AS100,0 %
- ARD AS100,0 %
- NE GROUP AS100,0 %
- Straum AS100,0 %
- FORI KAPITAL AS96,8 %
- SOLVE FORRETNINGSPARTNER AS100,0 %
- SOLVE REGNSKAPSTJENESTER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SOLVE REGNSKAPSTJENESTER AS100,0 %992 314 141 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.