- Org.nr.
- 917 336 601
- Telefon
- 917 31 735
- Adresse
- c/o Sandsgabet AS, Bellevue 10, 4790 Lillesand
- Hovedeier
- Sandsgabet AS, 100 %
Driftsresultat2 014 80858,7 % margin
EBITDA2 227 808før av- og nedskrivninger
Årsresultat547 65416,0 % margin
Egenkapital1 392 3925,1 % av eiendelene
Sommervegen 9 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 336 601
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 31.05.2016
- Registrert
- 17.06.2016
- Adresse
- c/o Sandsgabet AS, Bellevue 10, 4790 Lillesand
- Telefon
- 917 31 735
- Kommune
- Lillesand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lillesand (175)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sommervegen 9 AS917 396 825 · LILLESAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv, utleie og salg av fast eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 429 483 | 2 987 754 | 3 191 151 | 3 008 919 | 1 138 270 |
| Sum driftsinntekter | 3 429 483 | 2 987 754 | 3 191 151 | 3 008 919 | 1 138 270 |
| Lønnskostnad | 9 120 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmilder | 213 000 | 266 200 | 138 000 | 35 800 | - |
| Annen driftskostnad | 1 192 555 | 1 256 867 | 1 209 772 | 1 755 082 | 1 701 961 |
| Sum driftskostnader | 1 414 675 | 1 523 067 | 1 347 772 | 1 790 882 | 1 701 961 |
| Driftsresultat | 2 014 808 | 1 464 687 | 1 843 379 | 1 218 037 | −563 690 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 325 553 | 426 088 | 410 358 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 5 831 | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 371 | 7 104 | - | 141 186 | - |
| Sum finansinntekter | 326 924 | 433 192 | 416 189 | 141 186 | - |
| Annen rentekostnad | 1 639 968 | 1 774 543 | 1 626 581 | 769 402 | 267 119 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 15 | 10 257 |
| Sum finanskostnader | 1 639 968 | 1 774 543 | 1 626 581 | 769 417 | 277 376 |
| Netto finans | −1 313 044 | −1 341 351 | −1 210 392 | −628 231 | −277 376 |
| Resultat før skatt | - | - | 632 987 | 589 806 | −841 066 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −93 375 |
| Resultat før skattekostnad 7OL | - | 123 337 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 154 110 | 27 117 | 139 539 | −52 064 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 493 448 | 641 870 | −747 691 |
| Årsresultat | 547 654 | 96 220 | 493 448 | 641 870 | −747 691 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 547 654 | 96 220 | 493 448 | 641 870 | −747 691 |
| Totalresultat | 547 654 | 96 220 | 493 448 | 641 870 | −747 691 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 490 000 | 4 432 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 401 034 | −401 034 |
| Avsatt til annen egenkapital | 547 654 | 96 220 | 3 448 | 236 404 | −346 657 |
| Sum overføringer og disponeringer | 547 654 | 96 220 | 493 448 | 641 870 | −747 691 |
| Utsatt skattefordel | 87 689 | 87 530 | 94 218 | 145 422 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 87 689 | 87 530 | 94 218 | 145 422 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 18 841 430 | 17 799 277 | 14 532 394 | 13 907 394 | 12 162 920 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 852 679 | 1 065 679 | 1 331 879 | 143 941 | - |
| Sum varige driftsmidler | 19 694 109 | 18 864 956 | 15 864 273 | 14 051 335 | 12 286 217 |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 971 092 | 10 395 539 | 11 459 451 | 11 054 775 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 971 092 | 10 395 539 | 11 459 451 | 11 054 775 | - |
| Sum anleggsmidler | 26 752 890 | 29 348 025 | 27 417 942 | 25 251 532 | 12 286 217 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 30 523 | 17 199 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 424 428 |
| Sum fordringer | - | - | - | 30 523 | 441 627 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 526 340 | 48 279 | 595 938 | 2 296 956 | 134 214 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 526 340 | 48 279 | 595 938 | 2 296 956 | 134 214 |
| Sum omløpsmidler | 526 340 | 48 279 | 595 938 | 2 327 479 | 575 840 |
| Sum eiendeler | 27 279 230 | 29 396 304 | 28 013 880 | 27 579 011 | 12 862 057 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 77 613 | 77 613 | 77 613 | 77 613 | 77 613 |
| Annen innskutt egenkapital | 331 053 | 331 053 | 331 053 | 331 053 | 331 053 |
| Sum innskutt egenkapital | 508 666 | 508 666 | 508 666 | 508 666 | 508 666 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 401 034 |
| Annen egenkapital | 883 726 | 336 071 | 239 852 | 236 404 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 883 726 | 336 071 | 239 852 | 236 404 | −401 034 |
| Sum egenkapital | 1 392 392 | 844 737 | 748 518 | 745 070 | 107 632 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 25 613 167 | 25 613 167 | 26 483 650 | 26 500 000 | 11 331 635 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 860 257 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 25 613 167 | 25 613 167 | 26 483 650 | 26 500 000 | 12 191 892 |
| Sum langsiktig gjeld | 25 613 167 | 25 613 167 | 26 483 650 | 26 500 000 | 12 191 892 |
| Leverandørgjeld | 7 029 | 2 796 449 | 78 746 | 128 312 | 351 563 |
| Betalbar skatt | 154 269 | 20 429 | 88 335 | 92 108 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 490 000 | 5 682 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 112 373 | 121 522 | 124 631 | 107 840 | 210 971 |
| Sum kortsiktig gjeld | 273 671 | 2 938 400 | 781 712 | 333 941 | 562 534 |
| Sum gjeld | 25 886 838 | 28 551 567 | 27 265 362 | 26 833 941 | 12 754 425 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 279 230 | 29 396 304 | 28 013 880 | 27 579 011 | 12 862 057 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,92▲ | 0,02 | 0,76 | 6,97 | 1,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 18,59▼ | 33,80 | 36,43 | 36,02 | 118,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,3 %▲ | 6,6 % | 8,1 % | 6,7 % | −4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 58,7 %▲ | 49,0 % | 57,8 % | 40,5 % | −49,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,0 %▲ | 3,2 % | 15,5 % | 21,3 % | −65,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,1 %▲ | 2,9 % | 2,7 % | 2,7 % | 0,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sommervegen 9 AS58,7 %
3,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Sommervegen 9 AS58,7 % 3,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rich Ivar Håkonsen | 1976 |
| Varamedlem | Eli Eigeland | 1980 |
| Revisor | KRS REVISJON AS987 195 452 | - |
| Regnskapsfører | E&J RÅDGIVNING AS932 943 921 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sandsgabet AS100,0 %Lillesand · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sandsgabet AS
- Storgaten 5 AS100,0 %
- Grimstad Garveri AS100,0 %
- VOIE 1 AS100,0 %
- Industritek AS100,0 %
- Skagerak Solutions AS90,0 %
- Sommervegen 9 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.