- Org.nr.
- 914 318 882
- Adresse
- c/o Spåtind Sport Hotell, 2880 Nord-torpa
Driftsresultat35 4793,0 % margin
Årsresultat43 7483,7 % margin
Egenkapital1 597 30185,5 % av eiendelene
Spåtind Fritid AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 318 882
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 10.10.2014
- Registrert
- 17.10.2014
- Adresse
- c/o Spåtind Sport Hotell, 2880 Nord-torpa
- Kommune
- Nordre Land
- Aksjekapital
- 864 167
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Spåtind Fritid AS932 628 309 · NORDRE LAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å gi aksjeeierne bruksrett til egen fritidsleilighet i selskapets eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 1 445 442 | 340 317 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 196 378 | 1 510 784 | 1 445 442 | 340 317 | - |
| Varekostnad | - | 116 550 | 289 969 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 1 142 110 | 1 143 575 | 108 246 | - |
| Sum driftskostnader | 1 160 899 | 1 258 660 | 1 433 544 | 108 246 | - |
| Driftsresultat | 35 479 | 252 125 | 11 898 | 232 071 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 4 391 | 82 | - |
| Sum finansinntekter | 22 229 | 22 229 | 4 391 | 82 | - |
| Netto finans | 20 874 | 22 194 | 4 391 | 82 | - |
| Resultat før skatt | 56 353 | 274 319 | 16 289 | 232 153 | 0 |
| Skattekostnad på resultat | - | 60 350 | 3 583 | 23 863 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 12 706 | 208 290 | 0 |
| Årsresultat | 43 748 | 213 969 | 12 706 | 208 290 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 12 706 | 208 290 | - |
| Totalresultat | - | - | 12 706 | 208 290 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 12 706 | 208 290 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 12 706 | 208 290 | - |
| Sum finanskostnader | 1 355 | 35 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 830 609 | 830 609 | 830 609 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 830 609 | 830 609 | 830 609 |
| Sum anleggsmidler | 830 609 | 830 609 | 830 609 | 830 609 | 830 609 |
| Kundefordringer | - | - | 13 147 | 258 020 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 41 958 | 34 938 | - |
| Sum fordringer | - | - | 55 105 | 292 958 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 604 046 | 527 634 | 317 642 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 604 046 | 527 634 | 317 642 |
| Sum omløpsmidler | 1 037 608 | 1 061 467 | 659 151 | 820 593 | 317 642 |
| Sum eiendeler | 1 868 217 | 1 892 076 | 1 489 760 | 1 651 202 | 1 148 251 |
| Aksjekapital | - | - | 864 167 | 864 167 | 864 167 |
| Overkurs | - | - | 335 609 | 335 609 | 335 609 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −9 000 | −9 000 | −9 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 190 776 | 1 190 776 | 1 190 776 | 1 190 776 | 1 190 776 |
| Annen egenkapital | - | - | 148 808 | 136 101 | −72 189 |
| Sum opptjent egenkapital | 406 525 | 362 777 | 148 808 | 136 101 | −72 189 |
| Sum egenkapital | 1 597 301 | 1 553 553 | 1 339 584 | 1 326 877 | 1 118 587 |
| Utsatt skatt | - | - | 27 446 | 23 863 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 27 446 | 23 863 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 47 856 | 42 236 | 27 446 | 23 863 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 51 178 | 54 750 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 71 552 | 245 711 | 29 664 |
| Sum kortsiktig gjeld | 223 060 | 296 287 | 122 730 | 300 461 | 29 664 |
| Sum gjeld | 270 916 | 338 523 | 150 176 | 324 324 | 29 664 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 489 760 | 1 651 202 | 1 148 251 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,65▲ | 3,58 | 5,37 | 2,73 | 10,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,17▼ | 0,22 | 0,11 | 0,24 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▼ | 16,2 % | 1,0 % | 16,6 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,0 %▼ | 16,7 % | 0,8 % | 68,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▼ | 14,2 % | 0,9 % | 61,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,5 %▲ | 82,1 % | 89,9 % | 80,4 % | 97,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Spåtind Fritid AS3,0 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
CBRE GWS NORWAY AS1,0 % 758,6 mill.259 ansatte 2025
Spåtind Fritid AS3,0 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
JV Skanska Syltern ANS5,7 % 900,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS27,8 % 888,2 mill.380 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vibecke Siw Sommer | 1971 |
| Styremedlem | Camilla Therese Bjerke | 1980 |
| Styremedlem | Thomas Skretteberg Aas | 1979 |
| Styremedlem | Anders Bistrup Karlsen | 1975 |
| Varamedlem | Anita Elisabeth Aldridge | 1968 |
| Revisor | NILSONS REVISJONSKONTOR AS988 913 081 | - |
| Regnskapsfører | ACCOUNTOR VALDRES OG LAND AS988 847 798 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Spåtind Fjellstue AS17,6 %Nord-torpa · 15 ordinære aksjer
- HILDE KRISTIN JACOBSEN3,53 %f. 1974 · Lillestrøm · 3 ordinære aksjer
- Anders Bistrup Karlsen3,53 %f. 1975 · Fjerdingby · 3 ordinære aksjer
- Margaret Fossaas Hansen2,35 %f. 1982 · Oslo · 2 ordinære aksjer
- EDEL ANNY MELBY2,35 %f. 1960 · Bjørkelangen · 2 ordinære aksjer
- Spåtind AS2,35 %Nord-torpa · 2 ordinære aksjer
- GRY BERIT HAGELUND2,35 %f. 1978 · Ridabu · 2 ordinære aksjer
- OLE STRUKSNES2,35 %f. 1960 · Gjøvik · 2 ordinære aksjer
- Monica Kristensen Solhaug2,35 %f. 1974 · Biri · 2 ordinære aksjer
- EVA KRISTIN ULSETH2,35 %f. 1966 · Tjøme · 2 ordinære aksjer
- + 30 andre54,1 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.