- Org.nr.
- 924 884 282
- Adresse
- Jon Torbergssons vei 2, 4070 Randaberg
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat2 079 78432,5 % margin
EBITDA2 109 944før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 665 87526,0 % margin
Egenkapital3 148 76355,0 % av eiendelene
SPORT 1 SUPPORTER AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 884 282
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 09.03.2020
- Registrert
- 02.04.2020
- Adresse
- Jon Torbergssons vei 2, 4070 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Aksjekapital
- 225 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SPORT 1 SUPPORTER AS924 899 786 · RANDABERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel med supporterutstyr og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 559 955 | 3 086 174 | 1 685 573 | 1 446 804 | 593 964 |
| Annen driftsinntekt | −164 491 | −53 395 | −67 543 | 22 804 | - |
| Sum driftsinntekter | 6 395 464 | 3 032 779 | 1 618 030 | 1 469 608 | 593 964 |
| Varekostnad | 3 424 712 | 1 658 024 | 847 427 | 822 125 | 400 891 |
| Lønnskostnad | 321 779 | 73 793 | 55 357 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 30 160 | 34 583 | 2 882 | - | - |
| Annen driftskostnad | 539 029 | 353 640 | 237 789 | 104 546 | 40 573 |
| Sum driftskostnader | 4 315 680 | 2 120 040 | 1 143 455 | 926 671 | 441 465 |
| Driftsresultat | 2 079 784 | 912 739 | 474 576 | 542 936 | 152 499 |
| Annen renteinntekt | 56 903 | 28 182 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 56 903 | 28 182 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 581 | 330 | 113 | 61 | - |
| Sum finanskostnader | 581 | 330 | 113 | 61 | - |
| Netto finans | 56 322 | 27 852 | −113 | −61 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 474 463 | 542 875 | 152 499 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 33 550 |
| Resultat før skattekostnad | 2 136 106 | 940 592 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 470 231 | 207 747 | 105 170 | 119 446 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 369 293 | 423 429 | 118 949 |
| Årsresultat | 1 665 875 | 732 845 | 369 293 | 423 429 | 118 949 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 665 875 | 732 845 | 369 293 | 423 429 | 118 949 |
| Totalresultat | 1 665 875 | 732 845 | 369 293 | 423 429 | 118 949 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 19 941 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 665 875 | 732 845 | 369 293 | 423 429 | 99 008 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 665 875 | 732 845 | 369 293 | 423 429 | 118 949 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 85 454 | 115 614 | 167 149 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 85 454 | 115 614 | 167 149 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 85 454 | 115 614 | 167 149 | 0 | 0 |
| Sum varer | 620 137 | 481 463 | 391 788 | 262 907 | 81 332 |
| Kundefordringer | 437 690 | 24 538 | 10 821 | 29 548 | 30 826 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 519 | 6 019 | 40 446 | 8 | - |
| Sum fordringer | 441 209 | 30 557 | 51 267 | 29 556 | 30 826 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 576 026 | 1 568 970 | 1 084 939 | 589 420 | 343 847 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 576 026 | 1 568 970 | 1 084 939 | 589 420 | 343 847 |
| Sum omløpsmidler | 5 637 372 | 2 080 990 | 1 527 995 | 881 882 | 456 005 |
| Sum eiendeler | 5 722 826 | 2 196 604 | 1 695 144 | 881 882 | 456 005 |
| Aksjekapital | 225 000 | 225 000 | 225 000 | 225 000 | 150 000 |
| Beholdning av egne aksjer | −45 000 | −22 500 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | 69 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 174 430 | 196 930 | 219 430 | 219 430 | 219 430 |
| Annen egenkapital | 2 974 333 | 1 535 958 | 891 730 | 522 437 | 99 008 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 974 333 | 1 535 958 | 891 730 | 522 437 | 99 008 |
| Sum egenkapital | 3 148 763 | 1 732 888 | 1 111 160 | 741 867 | 318 438 |
| Utsatt skatt | 2 034 | 4 478 | 6 847 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 034 | 4 478 | 6 847 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 034 | 4 478 | 6 847 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 143 418 | 53 166 | 386 687 | 20 569 | 78 385 |
| Betalbar skatt | 472 675 | 210 116 | 98 323 | 119 446 | 26 354 |
| Skyldig offentlige avgifter | 418 020 | 68 025 | 19 295 | - | 10 024 |
| Annen kortsiktig gjeld | 537 915 | 127 931 | 72 833 | - | 22 804 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 572 029 | 459 238 | 577 137 | 140 015 | 137 567 |
| Sum gjeld | 2 574 063 | 463 716 | 583 984 | 140 015 | 137 567 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 722 826 | 2 196 604 | 1 695 144 | 881 882 | 456 005 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,19▼ | 4,53 | 2,65 | 6,30 | 3,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,82▲ | 0,27 | 0,53 | 0,19 | 0,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 54,0 %▲ | 48,4 % | 36,8 % | 81,2 % | 33,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 32,5 %▲ | 30,1 % | 29,3 % | 36,9 % | 25,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,0 %▲ | 24,2 % | 22,8 % | 28,8 % | 20,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 55,0 %▼ | 78,9 % | 65,5 % | 84,1 % | 69,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SPORT 1 SUPPORTER AS32,5 %
6,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 944 ansatte 2024
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 133 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.164 ansatte 2024
SPORT 1 SUPPORTER AS32,5 % 6,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bent Johannes Bergesen | 1957 |
| Styremedlem | Lars Gaute Bø | 1963 |
| Styremedlem | Ole Kristian Nygaard | 1971 |
| Styremedlem | Linda Lauvstad | 1972 |
| Regnskapsfører | SPORT HOLDING REGNSKAP AS981 951 840 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SPORT 1 SUPPORTER AS20,0 %Randaberg · 45 000 ordinære aksjer
- HEXON HOLDING AS20,0 %Sola · 45 000 ordinære aksjer
- SPORT 1 RANDABERG AS10,0 %Randaberg · 22 500 ordinære aksjer
- JÆRHAGEN SPORT AS10,0 %Kleppe · 22 500 ordinære aksjer
- SPORT HOLDING RETAIL AS10,0 %Jessheim · 22 500 ordinære aksjer
- KEKO AS10,0 %Jørpeland · 22 500 ordinære aksjer
- LGB Holding AS10,0 %Vigrestad · 22 500 ordinære aksjer
- SPORT 1 HUNDVÅG AS10,0 %Hundvåg · 22 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SPORT 1 SUPPORTER AS20,0 %924 884 282 · 45 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.