- Org.nr.
- 889 195 932
- Adresse
- Henrik Mathiesens vei 5, 7015 Trondheim
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat−90 072
Årsresultat−12 174−20,3 % margin
Egenkapital−4 871 372−46,8 % av eiendelene
SRG Invest AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 889 195 932
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 06.12.2005
- Registrert
- 14.01.2006
- Adresse
- Henrik Mathiesens vei 5, 7015 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SRG Invest AS925 848 913 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 60 000 | - | 41 248 | 2 133 238 | 470 600 |
| Sum driftsinntekter | 60 000 | 2 100 000 | 41 248 | 2 133 238 | 470 600 |
| Varekostnad | - | 2 568 807 | 29 060 | 403 670 | 4 630 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 248 387 | 301 770 |
| Annen driftskostnad | 150 072 | 612 727 | 429 012 | 517 354 | 417 121 |
| Sum driftskostnader | 150 072 | 3 181 534 | 458 072 | 1 169 411 | 723 521 |
| Driftsresultat | −90 072 | −1 081 534 | −416 824 | 963 827 | −252 921 |
| Annen finansinntekt | 8 | 3 | - | 1 032 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 1 032 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | −84 995 | 67 639 | 3 252 556 | −47 301 | 204 818 |
| Sum finanskostnader | - | - | 3 252 556 | −40 489 | 204 818 |
| Annen finanskostnad | 7 105 | 15 385 | - | 6 812 | - |
| Netto finans | 77 898 | −83 021 | −3 252 556 | 41 521 | −204 818 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 669 380 | 1 005 348 | −457 739 |
| Resultat før skattekostnad | −12 174 | −1 164 555 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −97 284 | −91 701 | 211 117 | 239 646 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 577 679 | 794 231 | −697 385 |
| Årsresultat | −12 174 | −1 067 271 | −3 577 679 | 794 231 | −697 385 |
| Udekket tap | −12 175 | −1 067 271 | −3 577 679 | 794 231 | 697 385 |
| Sum overføringer og disponeringer | −12 175 | −1 067 271 | −3 577 679 | 794 231 | 697 385 |
| Salgsinntekt | - | 2 100 000 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 282 356 | 282 356 | 282 356 | 282 356 | 282 358 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 | 5 007 | 69 906 | 415 501 | 415 502 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 282 358 | 287 363 | 352 262 | 697 857 | 697 860 |
| Sum anleggsmidler | 282 358 | 287 363 | 352 262 | 697 857 | 697 860 |
| Varer | - | - | - | - | 8 272 000 |
| Lagerbeholdning | 8 877 263 | 8 740 463 | - | - | - |
| Sum varer | 8 877 263 | 8 740 463 | 11 309 270 | 7 868 330 | 8 272 000 |
| Kundefordringer | 1 257 500 | 1 600 000 | 54 600 | 16 980 | - |
| Andre fordringer | 2 595 | - | - | 4 354 105 | 4 479 558 |
| Sum fordringer | 1 260 095 | 1 600 000 | 54 600 | 4 371 085 | 4 479 558 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 | 84 | - | - | 1 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 | 84 | 255 | 6 985 | 1 |
| Sum omløpsmidler | 10 137 409 | 10 340 547 | 11 364 125 | 12 246 400 | 12 751 559 |
| Sum eiendeler | 10 419 767 | 10 627 910 | 11 716 387 | 12 944 257 | 13 449 419 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 171 354 | 171 354 | 171 354 | 171 354 | 171 354 |
| Sum innskutt egenkapital | 271 354 | 271 354 | 271 354 | 271 354 | 271 354 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 279 832 |
| Annen egenkapital | −5 142 726 | −5 130 551 | −4 063 280 | −485 601 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 142 726 | −5 130 551 | −4 063 280 | −485 601 | −1 279 832 |
| Sum egenkapital | −4 871 372 | −4 859 197 | −3 791 926 | −214 247 | −1 008 478 |
| Utsatt skatt | - | - | 97 284 | 188 985 | 236 231 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 97 284 | 188 985 | 236 231 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 97 284 | 188 985 | 236 231 |
| Leverandørgjeld | 307 730 | 476 331 | 286 287 | 111 855 | 96 567 |
| Betalbar skatt | - | - | 258 363 | 258 363 | 32 134 |
| Skyldige offentlige avgifter | 223 653 | 216 153 | 224 171 | 220 849 | 49 492 |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 759 757 | 14 794 622 | 14 642 209 | 12 378 452 | 14 043 473 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 291 140 | 15 487 106 | 15 411 030 | 12 969 519 | 14 221 666 |
| Sum gjeld | 15 291 140 | 15 487 106 | 15 508 314 | 13 158 504 | 14 457 897 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 419 768 | 10 627 909 | 11 716 388 | 12 944 257 | 13 449 419 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,66 | 0,67 | 0,74 | 0,94 | 0,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,14▲ | −3,19 | −4,09 | −61,42 | −14,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▲ | −9,7 % | −3,4 % | 7,3 % | −1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −150,1 %▼ | −51,5 % | −1 010,5 % | 45,2 % | −53,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −20,3 %▲ | −50,8 % | −8 673,6 % | 37,2 % | −148,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −46,8 %▼ | −45,7 % | −32,4 % | −1,7 % | −7,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Roar Grande | 1973 |
| Styrets leder | Geir Hatling | 1967 |
| Styremedlem | Svein Roar Grande | 1973 |
| Regnskapsfører | DELTA REGNSKAP AS942 990 855 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN ROAR GRANDE100,0 %f. 1973 · Trondheim · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Trøndertransport AS100,0 %982 532 426 · 1 000 ordinære aksjer
- Studio 7011 AS100,0 %988 662 704 · 1 000 ordinære aksjer
- Sandan Eiendom AS100,0 %989 776 800 · 1 000 ordinære aksjer
- DELTA INKASSO AS12,7 %913 351 215 · 800 A-aksjer
- Blueye Robotics AS0,69 %915 666 450 · 15 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.