- Org.nr.
- 918 756 345
- Adresse
- Gammelseterlia 5, 6422 Molde
- Hovedeier
- LANGSET GROUP AS, 100 %
Driftsresultat57 722ikke oppgitt
Årsresultat4 865 901ikke oppgitt
Egenkapital10 342 42437,1 % av eiendelene
SSC Holding AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 756 345
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 03.03.2017
- Registrert
- 24.03.2017
- Adresse
- Gammelseterlia 5, 6422 Molde
- Kommune
- Molde
- Aksjekapital
- 41 465 600
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer og andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | −57 722 | - | - | 71 825 | 209 901 |
| Sum driftskostnader | −57 722 | 59 103 | 65 538 | 71 825 | 209 901 |
| Driftsresultat | 57 722 | −59 103 | −65 538 | −71 825 | −209 901 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 7 000 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 4 311 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 004 311 | 3 891 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 821 656 | - | - | 1 007 732 | - |
| Annen rentekostnad | 2 042 | - | - | 410 209 | - |
| Sum finanskostnader | 823 698 | 772 009 | 1 180 051 | 1 417 941 | 855 217 |
| Netto finans | 6 180 613 | −768 118 | −1 180 051 | −1 417 941 | −855 216 |
| Resultat før skatt | - | −827 221 | −1 245 589 | −1 489 766 | −1 065 117 |
| Resultat før skattekostnad | 6 238 335 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 372 434 | - | - | −327 749 | −1 766 049 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 162 018 | - |
| Årsresultat | 4 865 901 | −645 233 | −971 559 | −1 162 018 | 700 932 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 865 901 | - | - | −1 162 018 | - |
| Totalresultat | 4 865 901 | - | - | −1 162 018 | - |
| Konsernbidrag | 2 656 431 | - | - | −17 785 464 | - |
| Udekket tap | 2 209 470 | - | - | 16 623 447 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 865 901 | - | - | −1 162 018 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | 23 183 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 23 183 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 20 680 000 | - | - | 20 680 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 680 000 | - | - | 20 680 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 20 703 183 | 21 136 018 | 20 954 030 | 20 680 000 | 22 446 049 |
| Konsernfordringer | 7 207 967 | - | - | 115 | - |
| Sum fordringer | 7 207 967 | - | - | 115 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 546 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 546 | - |
| Sum omløpsmidler | 7 207 967 | 120 788 | 134 432 | 661 | 313 |
| Sum eiendeler | 27 911 150 | 21 256 806 | 21 088 462 | 20 680 661 | 22 446 362 |
| Aksjekapital | 41 465 600 | - | - | 41 465 600 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 307 877 | - | - | 307 877 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 41 773 477 | 41 773 477 | 41 773 477 | 41 773 477 | 41 773 477 |
| Udekket tap | 31 431 053 | - | - | 32 518 517 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −31 431 053 | −34 135 309 | −33 490 076 | −32 518 517 | −49 141 964 |
| Sum egenkapital | 10 342 424 | 7 638 168 | 8 283 401 | 9 254 960 | −7 368 487 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 4 190 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 17 561 226 | - | - | 3 669 900 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 17 561 226 | - | - | 7 859 900 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 17 561 226 | 13 484 001 | 12 687 161 | 7 859 900 | 22 199 849 |
| Leverandørgjeld | 7 500 | - | - | 10 063 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 3 555 738 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 500 | 134 638 | 117 900 | 3 565 801 | 7 614 999 |
| Sum gjeld | 17 568 726 | 13 618 638 | 12 805 061 | 11 425 701 | 29 814 848 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 911 150 | - | - | 20 680 661 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 961,06▲ | 0,90 | 1,14 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,70▼ | 1,78 | 1,55 | 1,23 | −4,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,7 %▲ | −0,3 % | −0,3 % | −0,3 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,1 %▲ | 35,9 % | 39,3 % | 44,8 % | −32,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anders Langset | 1985 |
| Styremedlem | Odd Arne Langset | 1962 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LANGSET GROUP AS100,0 %Molde · 33 440 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- OA LANGSET AS
- LANGSET GROUP AS54,3 %
- Langset Engineering AS100,0 %
- Langset Eiendom AS100,0 %
- Isowest AS100,0 %
- LANGSET MEK AS96,9 %
- Hybond AS92,0 %
- Hammerfest Inspection & Testing AS90,3 %
- Langset Maritime AS51,0 %
- SSC Holding AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 981 881 524 · 7 000 ordinære aksjer
- 939 083 197 · 30 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.