- Org.nr.
- 913 633 792
- Telefon
- 35 50 45 00
- Adresse
- Jernbanegata 25, 3916 Porsgrunn
Driftsresultat2 339 05265,0 % margin
Årsresultat1 297 18636,1 % margin
Egenkapital4 895 4797,2 % av eiendelene
Stadionsvingen 1 Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 633 792
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 08.04.2014
- Registrert
- 14.05.2014
- Adresse
- Jernbanegata 25, 3916 Porsgrunn
- Telefon
- 35 50 45 00
- Postadresse
- Postboks 44
- Kommune
- Porsgrunn
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn (679)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stadionsvingen 1 Borettslag924 228 237 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 596 191 | 3 473 957 | 3 219 189 | 2 340 240 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 596 191 | 3 473 957 | 3 219 189 | 2 340 240 | 1 606 847 |
| Lønnskostnad | 68 289 | 68 289 | 68 289 | 68 289 | 68 289 |
| Annen driftskostnad | 1 188 849 | 1 043 849 | 943 722 | 866 862 | 805 780 |
| Sum driftskostnader | 1 257 138 | 1 112 138 | 1 012 011 | 935 149 | 958 254 |
| Driftsresultat | 2 339 052 | 2 361 820 | 2 207 178 | 1 405 090 | 648 593 |
| Annen renteinntekt | 30 693 | 38 620 | 31 485 | 11 128 | - |
| Sum finansinntekter | 30 693 | 38 620 | 31 485 | 11 128 | 815 |
| Annen rentekostnad | 1 072 559 | 1 111 324 | 947 787 | 707 961 | - |
| Sum finanskostnader | 1 072 559 | 1 111 324 | 947 787 | 707 961 | 654 146 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 290 876 | 708 256 | 79 447 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 290 876 | 708 256 | - |
| Årsresultat | 1 297 186 | 1 289 116 | 1 290 877 | 708 258 | −4 738 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 297 186 | 1 289 116 | 1 290 877 | 708 258 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 297 186 | 1 289 116 | 1 290 877 | 708 258 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 67 009 400 | 67 009 400 | 67 009 400 | 67 009 400 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 67 009 400 | 67 009 400 | - |
| Sum anleggsmidler | 67 009 400 | 67 009 400 | 67 009 400 | 67 009 400 | 67 009 400 |
| Kundefordringer | 91 378 | 79 000 | 55 142 | 52 610 | - |
| Andre fordringer | 141 487 | 132 160 | 151 235 | 118 303 | - |
| Sum fordringer | - | - | 206 377 | 170 913 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 458 537 | 440 639 | 445 676 | 357 171 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 445 676 | 357 171 | - |
| Sum omløpsmidler | 691 403 | 651 799 | 633 806 | 528 084 | 499 696 |
| Sum eiendeler | 67 700 803 | 67 661 199 | 67 643 206 | 67 537 484 | 67 509 096 |
| Annen egenkapital | 4 895 479 | 3 598 293 | 2 309 177 | 1 018 300 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 2 309 177 | 1 018 300 | 310 043 |
| Sum egenkapital | 4 895 479 | 3 598 293 | 2 309 177 | 1 018 300 | 310 043 |
| Obligasjonslån | 28 176 318 | 30 159 189 | 31 174 885 | 32 214 485 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 34 368 703 | 33 670 554 | 33 881 728 | 34 111 133 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 65 056 613 | 66 325 618 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 62 545 021 | 63 829 742 | 65 056 612 | 66 325 617 | 67 010 000 |
| Leverandørgjeld | 173 914 | 139 976 | 170 505 | 104 948 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 86 389 | 93 187 | 106 912 | 88 619 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 260 303 | 233 164 | 277 417 | 193 567 | 189 053 |
| Sum gjeld | 62 805 323 | 64 062 906 | 65 334 029 | 66 519 184 | 67 199 053 |
| Sum egenkapital og gjeld | 67 700 803 | 67 661 199 | 67 643 206 | 67 537 484 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,66▼ | 2,80 | 2,28 | 2,73 | 2,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,83▼ | 17,80 | 28,29 | 65,32 | 216,74 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 % | 3,5 % | 3,3 % | 2,1 % | 1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 65,0 %▼ | 68,0 % | 68,6 % | 60,0 % | 40,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,1 %▼ | 37,1 % | 40,1 % | 30,3 % | −0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,2 %▲ | 5,3 % | 3,4 % | 1,5 % | 0,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stadionsvingen 1 Borettslag65,0 %
3,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Stadionsvingen 1 Borettslag65,0 % 3,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ingrid Baker | 1952 |
| Styremedlem | Steinar Pedersen | 1959 |
| Styremedlem | Une Barbro Christensen | 1969 |
| Varamedlem | Vidar Solli | 1946 |
| Varamedlem | Arne Johnny Lemme | 1953 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | GRENLAND BOLIGBYGGELAG947 173 219 | - |
| Forretningsfører | GRENLAND BOLIGBYGGELAG947 173 219 | - |